Nejdelší linka z Prahy je již v prodeji. China Airlines nabízí spojení do Tchaj-peje od 18 tisíc korun

Airbus A350-900 společnosti China Airlines v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / FlyrRosta.comAirbus A350-900 společnosti China Airlines v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / FlyrRosta.com

Nové spojení je i levnější alternativou pro cesty do Austrálie.

Letecká společnost China Airlines zahájila prodej letenek na novou linku mezi Českem a Tchaj-wanem. Airbus A350-900 poletí mezi Prahou a Tchaj-pejí dvakrát týdně. Ceny zpátečních letenek začínají zhruba na 18 000 korunách.

Letenky se dnes objevily v rezervačním systému dopravce. Cena 756 eur za zpáteční letenku je v nejnižším tarifu, jehož součástí jsou i dvě zavazadla po 23 kilogramech. Půjde o historicky první linku mezi oběma městy.

Provoz linky začne 18. července, první let na lince CI067 je naplánován na 23:20. V Praze přistane v 7:20 po 13 hodinách a 50 minutách letu. Do Tchaj-peje odletí letoun z Prahy jako linka CI068 v 11:05, na Tchaj-wanu bude letadlo v 5:35 ráno po 12 hodinách a 30 minutách letu. Dobou letu půjde aktuálně o nejdelší spojení nabízené z Prahy. Linka bude v provozu vždy v úterý a sobotu z Tchaj-wanu a ve středu a neděli z Česka. Letenky jsou v prodeji zatím až do konce příštího zimního letového řádu. China Airlines jsou součástí letecké aliance SkyTeam.

Kromě přímého spojení na Tchaj-wan mohou cestující využít spojení přes Tchaj-pej i do dalších destinací v Asii či Austrálii. Například zpáteční letenka do Sydney vychází kolem 24 000 korun, což je v této době poměrně nízká cena v porovnání s jinými dopravci. Ceny na této trase se nyní běžně pohybují o deset tisíc korun výše.

Zahájení prodeje letenek nastalo jen pár dnů poté, co linku povolilo české ministerstvo dopravy. „Podporujeme zavádění přímých linek do světových destinací a právě avizované zahájení pravidelných letů z Tchaj-peje může významně pomoci rozšiřování vzájemné obchodní spolupráce, ale i rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Tagy China Airlines letecké spojení Česko - Tchaj-wan letiště praha PRG-TPE Tchaj-wan
64 komentářů