Nečekané spojení po dřívějším nepřátelství. United oznámily partnerství s Emirates

Oznámení spolupráce Emirates a United Airlines. Foto: David Buerk: www.jdavidbuerk.com www.facebook.com/DavidBuerkPhoto @DavidBuerkPhotoOznámení spolupráce Emirates a United Airlines. Foto: David Buerk: www.jdavidbuerk.com www.facebook.com/DavidBuerkPhoto @DavidBuerkPhoto

V minulosti byli dopravci z Blízkého východu americkými aeroliniemi kritizováni kvůli způsobu financování, jejich vztahy se však postupně lepší.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Libcha

Mohl by mi prosím někdo popsat, jak takový codeshare funguje? To jsou v letadle zvlášť vyhrazená místa, prodávaná jednotlivými dopravci, nebo jsou prodejní systémy dopravců nějak on-line propojené? Jsou ceny vždy stejné, nebo mohou být u každého dopravce v jednu chvíli rozdílné na stejný let?

Bude se pak dát prodejními kanály United koupit letenka s přestupem mezi Emirates (s nimiž je v codeshare nově) a Lufthansou (s níž je ve Star alliance)?

Jan Sůra

Ceny se mohou lišit, dopravci mají v letadle část kapacity, kterou si vzájemně sdílí. LH koupit pravděpodobně nepůjde, slouží to primárně pro lety mezi USA, UAE a destinacemi v Asii a Africe.

Apex

V zásadě jsou tři druhy codeshare spolupráce: Block space, kdy marketingová společnost využívá pevně stanovený počet míst na letech operujícího dopravce. Obvykle je pak dohodnuta pevná cena za sedačku a tato místa může plně kontroluje pouze marketingový dopravce, který si i spravuje veškerou nabídku a prodej, včetně distribuce, rozdělení do rezervačních tříd apod. Free flow, kdy každá společnost může prodat libovolný počet míst a o aktuální nabídce a prodeji probíhá komunikace v reálném čase prostřednictvím příslušných systémů. Capping free flow, který je v podstatě stejný jako free flow s tím, že provozující dopravce definuje maximální počet míst, který je k… Číst vice »

Ropucha

Názorný příklad:
Koupíte si letenku Sydney – Praha s Emirates s přestupem v Dubaji za nemalé peníze. Sydney – Dubaj poletíte A380 Emirates s nějakým servisem a Dubaj – Praha skočíte s hladoletem FlyDubai, kde nedostanete málem ani napít.

Apex

Pokud si koupíte letenku a nedáte si pozor na to, že operující dopravce je FZ, pak ano. Ale při koupi letenky na webu EK je na to cestující dost jasně upozorněn.

Air Traveller

co si koupite, to mate … nadavejte sobe.

Ropucha

A já někde píšu, že jsem tak letěl? Nedělejte ze sebe za každou cenu debila 😀