Nečekaná vzpruha pro Boeing. Alaska Airlines pořídí 13 nových 737 MAX 9, vyřadí airbusy

Boeing 737 MAX 9 v barvách Alaska Airlines. Foto: BoeingBoeing 737 MAX 9 v barvách Alaska Airlines. Foto: Boeing

Od povolení provozu pro 737 MAX jde o první aerolinku, která oznámila navýšení počtu letadel ve své flotile.

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

Na fotce k článku není Boeing 737 MAX 9…

PazWire

Věřím, že nezůstane jen u této objednávky a v brzké době se přidají i jiné aerolinky. Již se těším na verzi MAX v barvách Ryanair!

Dino

Už vím jakou kterou dalsi aerolinkou nepoletim …

PvvS

A počítá se v doletu i s přistáním ?

Jindra

Tak to je opravdu výhra.

PanPetr

zahravat si s doverou zakaznikou k tymto lietajucim rakvam, neviem kolko uplatkov niekto za ten podpis zobral

SaulGoodman

Já si myslím, že to až tak nečekané není. Špatná situace v letectví, Boeing má letadla co nikdo nechce, ideální šance pro aerolinky, co si to mohou dovolit, trochu zariskovat, využít toho, že tahají za delší konec lana, a pořídit si levně (teď už) velmi dobrá letadla s vidinou budoucího obnovení poptávky.

Karensky

Přesně tak. Odprodali leasingovce část flotily, pronajmou si nové stroje takže v podstatě vylepšení cashflow a nasazení nových strojů. Samozřejmě se najde dost lidí co budou podotýkat “ ale to jsou maxy“ nicméně kdo je jen trochu normální tak snad věří, že po tom všem půjde už o bezpečné letadlo. Nevěřím že by někdo po té aféře pustil do provozu mašinu s problémy, MAX teď bude mít sice stigma, ale na druhou stranu půjde momentálně asi o nejdůkladněji prověřený stroj. I když jeden je prověřený mnohem víc podle mě….ale tím si z nás asi nikdo nemá šanci zalítat…volací znak Air… Číst vice »

Juraj

Stále im zostane početná flotila A320/A321neo po Virgin America, takže avizovaný prechod na all-Boeing fleet im predsa len ešte potrvá.