cargo

Návrat obra. British Airways zařadí od listopadu do provozu opět A380

A380 British Airways v Cardiffu. Foto: Nick Morrish /British AirwaysA380 British Airways v Cardiffu. Foto: Nick Morrish /British Airways

Dopravce nasadí letadla na linky přes Atlantik a do Dubaje, v listopadu začne kvůli výcviku s lety s A380 po Evropě.

British Airways jsou další aerolinkou, která vrátí do provozu největší osobní letadlo světa dříve, než původně plánovala. Dopravce dnes oznámil, že od listopadu letošního roku nasadí zpět několik letadel Airbus A380 nejprve na evropské linky kvůli zácviku posádek a pak na trasy do Spojených států amerických a do Dubaje. Důvodem je podle dopravce velká poptávka a uvolnění podmínek pro cestování.

Nejde o úplné překvapení: už v září dopravce nečekaně přelétl s jedním z odstavených letadel ze španělského letiště Teurel do Londýna, což naznačovalo přípravy na návrat do provozu. Ostatních jedenáct je na různých letištích ve Španělsku, Francii a Kataru.

British Airways počítá s letadly na linky z Londýna do Los Angeles, Miami a Dubaje, postupně chce obnovit i provoz do dalších destinací, kam dříve A380 nasazovaly. Ještě před nasazením na dálkové linky má létat po krátkých trasách kvůli výcviku posádek.

Dopravce dnes oznámil, že pociťuje velký nárůst poptávky zejména u tras mezi Velkou Británií a USA. Vlády obou zemí se dohodly na otevření hranic pro očkované cestující od listopadu. British Airways počítá s celkem 246 lety do 23 destinací v USA během zimního letového řádu.

Letadla A380 jsou považována za jednu z obětí pandemie koronaviru v letectví, řada leteckých společností je zcela vyřadila z flotily. Tento týden naopak oznámily návrat provozu největších osobních letounů Qatar Airways.

Tagy A380 Airbus A380 British Airways seznam
6 komentářů