Nádraží Opava západ se po rekonstrukci otevřelo, usídlí se tu policie

Nádraží Opava západ. Pramen: Správa železnicNádraží Opava západ. Pramen: Správa železnic

„S nadsázkou se dá říci, že se dnes jedná o nejbezpečnější nádraží v zemi,“ uvedl šéf Správy železnic Jiří Svoboda.

Správa železnic dnes slavnostně otevřela nádražní budovu Opava západ, která v posledních dvou letech procházela velkou rekonstrukcí. Práce zrealizovala společnost Metrostav DIZ, vysoutěžená cena byla 79 milionů. Při zadání zakázky se hovořilo o ukončení prací v srpnu 2022.

Budova na opavském západním nádraží pochází z roku 1872, poslední větší rekonstrukcí prošla v 60. letech. Rozlehlý objekt nyní zčásti našel i nové využití. V jeho levé části sídlí pobočka pošty, do zbylých prostor se v průběhu dubna nastěhuje 38 dopravních policistů. „S nadsázkou se dá říci, že se dnes jedná o nejbezpečnější nádraží v zemi,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Nádraží Opava západ. Pramen: Správa železnic

Nádraží Opava západ. Pramen: Správa železnic

Nádraží Opava západ leží na trati 310, která vede do Krnova, Bruntálu a Olomouce. Je menší a mladší než nedaleká stanice Opava východ. Rekonstrukce mu vrátila původní podobu. Město navíc koordinuje se Správou železnic opravu přednádražního prostoru. Počítá se s úpravou ulice, chodníků, veřejného osvětlení a zeleně.

„Dlouhé roky znamenalo nádraží Opava západ nejen pro Opavany místo, kterému je lepší se vyhnout. Pro naše město byl jeho stav velkou ostudou. Naštěstí dnes už je to minulostí. V průběhu jara dokončíme i přednádražní prostor a tím bude revitalizace tohoto území ve finále,“ doplnil opavský primátor Tomáš Navrátil.

Tagy nádraží Opava západ Správa železnic
22 komentářů