Nabitá sobota pro fanoušky dopravy v Praze. Železniční den i otevřená garáž

Točna ve vršovickém depu. Foto: Jakub GoliášTočna ve vršovickém depu. Foto: Jakub Goliáš

Návštěvníky čeká kromě speciálních jízd historickými vozidly příležitost podívat se do prostor, kam se běžně nedostanou.

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kámo

Byl jsem se tam s dětmi podívat. Nejdříve jsme jeli elegantně na okružní cestu na ONJ. Povídání v rozhlase elegantní nebylo moc slyšet 😭, našli jsme místo nahoře, bohužel zde nesla klimatizace. Za 25 minut jsme byli zpocený až na prdeli 😂. Zajímavé, že ve spodní části vozu šla. Pak jsme jeli panterem do depa. Byl narvaný, że se tam lidi nevešli 😭. V rotundě byla možnost prohlédnout si lokomotivy 👍. Problém byl, že jim čínský koukaly na točnu a do lokomotiv se lezlo pouze jedněmi dveřmi. V lokomotivách byl problém se vyhnout dalším lidem ,😁. Lepší by bylo jedněmi… Číst vice »

Matty

Díky, ale nelákavá nabídka.

Neznamy Jarek

Třeba dá akce v Benešově nový rozměr. Po vzoru hudebních festivalů bude zakázáno fotografování a pořizování obrazových a zvukových záznamů. A u vstupu vám vyberou z batohu chleba s řízkem a plechovku piva, abyste si koupili nutnou svačinu u stánku za 170. Uhlí, oplocení a hajzliky něco stojí.

JanO

Pšššt, o akci v Benešově ani slovo .

TrBus

Tak nejen to. Tuto sobotu, po dvouleté pauze, je i den otevřených dveří Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova v Mostě a Teplicích se slaví 70 let trolejbusů.

XXXD

Tak hlavně přeju pěkné počasí, aby se náhodou nemusela ještě zavádět lodní doprava v podchodě ve Vršovicích.

ABC

no pršet o víkendu má

Roman

Tak dneska už čerpali!

KubiqCZ

Opravdu nabitý víkend. V Benešově (u Prahy) bude festival parních lokomotiv. https://festivalparnichlokomotiv.cz/

fabec

Se zajímavou praktikou, požadující 100 000 Kč pro vstup novinářů 🙂 Zajímalo by mě, jak je na tom místní web, jestli byla požadována taky taková částka, či se jedná jen o určitou averzi organizátorů vůči některým novinářům?

Jan

Koukám, že mají dost nefér návštěvní řád: Zákazy Bez písemného povolení organizátora je v celém areálu festivalu přísně zakázáno: • pořizovat prostřednictvím jakýchkoli technologických zařízení zvukové či obrazové záznamy probíhající akce. Výjimku tvoří plně automatické neprofesionální fotoaparáty a mobilní telefony. Takže všichni kdo se tam chystáte se zrcadlovkou raději zůstaňte doma. Ale zároveň vás mohou organizátoři bezplatně a bez upozornění natáčet i pro komerční účely, obvykle je k tomu potřeba písemný souhlas dotyčné osoby: Každá osoba vstupující do areálu festivalu souhlasí bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součásti jakéhokoli obrazového záznamu, přenosu či reprodukce pro… Číst vice »

Lada

A v jakém bodě je problém? Vypíchl jste jen úplně normální pravidla jako na jakékoliv kulturní, sportovní nebo jiné akci. Pasáž o foťácích pro sichr, aby tam někdo netočil třeba film, a o užítí, aby když si Pepa z Horní Lhotky na telefon vyfotí atmosféru s davem, neobíhal 100 lidí se smlouvou, že si to může dát na Facebook.

Jiří Kocurek

„když si Pepa z Horní Lhotky na telefon vyfotí atmosféru s davem“

tak nejspíš nedělá komerční ani propagační účely.

milan

a FB a sdílení informací na něm nefunguje jako propagace?

Joe

Dobrý, ošetření/očůrání GDPR chápu, ale ta zmínka o plně automatickém neprofesionálním zařízení má být co? To je také jen na oko nebo se reálně může stát, že ke mně přijde bosá hlava ve vestičce a ať koukám to zrcadlo schovat? Pardon, ale na kalkulačku, cihličku nebo telefon opravdu nefotím. Kdo určuje co je a co už není profesionální zařízení? On ten částečně manuální režim už dneska mají i ty malé digifoťáky. A klasickou zrcadlovku má na podobných akcích skoro polovina osazenstva. Jestli jsem teď objevil Ameriku tak pardon, ale docela mne to zarazilo.

Lada

Ano, buď jste objevil Ameriku, nebo jste v posledních 20 letech nebyl na žádné kulturní akci, nebo jste nečetl její návštěvní řád 🙂

Joe

C je správně, na to abych se nechoval jako orangutan nepotřebuji návštěvní řády 😉 A je tedy nejspíš správná má domněnka že to ve finále nikdo neřeší a ať si každý fotí čím chce. Případně jsem ještě nenarazil na akci, kde by toto zkoumali do morku kostí.

Lada

Chápu, takže u akcí, kde jste byl, jste nečetl podmínky, tudíž vám to nevadilo, ale u akce, na kterou nejdete, jste podmínky četl, tudíž vám to samé vadí 😂

Joe

Ne, taky jsem je nečetl, ale když je zde výše zmíněný výňatek tak jsem se nad ním pozastavil. Nazdar.

Jan

Normální pořadatel napíše slušné podmínky. Pokud mu vadí komerční focení pro zisk z jeho akce to to má napsat a ne výslovně zakazovat focení komukoliv s lepším foťákem. Na to je ten návštěvní řád dost krátký, že si to tam přidali zrovna takhle explicitně. A pak u sebe vynucují pravý opak, to je prostě chucpe, nezlobte se na mě.

Kámo

Když budeš na střeše parkoviště P+R u nádraží, tak máš pěkný výhled. Včera večer už tam byli tři mašiny z Německa ( Ragulin 132 334-4 , Sergej V 200 507 a řada 118 719-4 ). K tomu hektor a zamraca.

Jan Sůra

Tuto akci zcela ignorujeme a záměrně o ní nepíšeme.

ČD4ever

Na zelpage.cz mezi akcemi o tom také není zmínka.

fabec

Tam už není ale bohužel zmínka skoro o ničem. Zelpage se stalo v podstatě jen fotogalerií. Ani to řazení vlaků už tam není kdovíjaké

Ondra

A proč přesně? Není to útok, jen dotaz…

ČD4ever

Pan Dlabaja se k tomu taky vyjádřil (proč tam nebude) na FB Pozor vlak.

Josef Švejk

A smím se prosím zeptat na důvod (to myslím bez ironie a bez vedlejších úmyslů)?

Jan Sůra

Minulost i současnost pořadatelů.

Marek Kočár

Mě by třeba zase zajímalo financování benešovské akce. Každý spolek, který chce uspořádat nějakou obyčejnou jízdu má problém na to sehnat peníze, kdy je rád, že jede nakonec jeden vlak tam a jeden zpět. A tady? Vždyť to musí jít do milionů 🤔