Na zastávkách brněnské MHD mají vyrůst další chytré přístřešky

Zastávka MHD v Brně na Moravském náměstí. Autor: R-bahn – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73018477Zastávka MHD v Brně na Moravském náměstí. Autor: R-bahn – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73018477

V Brně by měly na vybraných místech vzniknout nové zastávkové přístřešky. Dopravní podnik města Brna začal na popud radnice zpracovávat

Zpět na článek
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
A.R.

Tak priste muzou Brnaci zvolit do zastupitelstva tyhle chytre zastavky. Treba budou mit rozumnejsi napady.

MildaIV

Jako Brňák bych ocenil více hloupějších přístřeškú na zastívkách. A kdyby se tam dalo i sednout, tak bych se nezlobil.

c.arol

Přijde mi, že vtipy o brňácích nejsou vtipy, ale pravda. Jsem z jižní Moravy a myslím, že vedení v tomto kraji to dokonale potvrzuje.

železničář v důchodu

Díky, že jste (možná nchtěně) potvrdil to, co já pozoruji už mnoho roků, a když to Brňákům „tlumočím“, mohou se „protrhnout“ vzteky: ani mimobrněnští Jihomoravané nejsou vůbec přesvědčeni o tom, že by Brňáci měli nárok považovat se za takové „ukřivděné polobohy“ a díky vínu opradu vstřícní, inteligentní a rozumní, za jaké se téměř soustavně snaží vydávat – sám mám mnoho osobních zkušeností s tím, jak si „venkovští Jihomoravané“ o Brňácích „myslí své“ …

A.R.

Ani Praha ani Brno si navzajem nemaji co vycitat. Neschopni jsou vsude – rozkopana polovina sirsiho centra mesta v Brne vs. prazske mosty v tragickem stavu, nove hlavni nadrazi vs. doprava na letiste.

Eda

Mám takový dojem, že pojem „chytrý“ se v podstatě rovná možnosti přístupu na Internet přes WiFi síť zdarma a možnost nabít si nějaký ten mobilní přístroj. Na tomto konceptu opravdu nevidím nic „chytrého“. Koncept chytrého města si skutečně představuji jinak. Takto se jen zapleveluje město nějakými zbytečnými sítěmi a o ekonomice výstavby a provozu takových staveb už ani nemluvě. Zajímalo by mě, jak moc jsou vůbec používány tyto sítě. A ten přístřešek – to skutečně nemá vůbec zadní stěnu? Kdo, proboha, takové blbosti vymýšlí? Co to je za trend? V Praze se mi vybavily vstupy do metra na Veleslavíně. Také… Číst vice »

železničář v důchodu

Podobně jako už dříve někde jinde: škoda, že aspoň někdy nelze dát víc „palců nahoru“ k jedinému příspěvku (a v jiných případech zase naopak „palců dolů“) …

petr.r

no když si vezmete, že na některých zastávkách vydrží zadní stěna třeba dva měsíce, tak o tym by mohla být diskuze stejně jak o lavečkách, který se v nějakých lokalitách oddělávají.Já pod pojmem chytrá zastávka vím, že jízdní řád tam bude a aji tam budou přesný odjezdy on-line.

Eda

Budeme tedy ustupovat pár blbcům, kteří se neumí chovat a ničí věci ve svém okolí? To už tam nemusí být přístřešek vůbec. Fakt chcete takovou společnost, kde slušní budou doplácet na svou slušnost? Já tedy ne. Zrovna toto by se pomocí chytrých funkcí dalo ošéfovat – čidlo zaznamená tříštění skla nebo škrabání do něj, zapne se kamera a natočí záznam, zároveň se odešle avízo na Policii. A s dopravními funkcemi se dá vůbec pracovat komplexně. Nejen prosté zobrazení jízdního řádu, ale třeba nabídnutí alternativních tras během nenadálých událostí, zdravotně postiženým nabídnout nejlepší trasu atd. Každý z nás by určitě vymyslel… Číst vice »

petr.r

no možná by to bylo dobrý, ale nereálné v naší společnosti to avízo na policii.

babilon

Vždycky, když vidím částky jako půl milionu za přístřešek, tři čtvrtě milionu za lavičku, apod., tak si říkám, jak bychom se mohli mít fantasticky, kdyby stát ty peníze nechal nám a nevymýšlel takové kraviny.

petr766

A budou stejně „chytré“ jako ty na Moraváku? Že když bude pršet a trošku foukat, tak jsou úplně k ničemu, když „chytře“ nemají zadní stěnu. Ale hlavně že tam bude zbytečná nabíječka na mobil nebo obrazovka.

železničář v důchodu

A hlavně aby tam byla možnost free připojení na WiFi síť – takže tam bude plno „čumilů do chytrých MT“ a skuteční cestující čekající na svoji „šalinu“ budou moknout venku dál …

Nekdo

neboj , do Krna nemusis, nikdo Te nenuti…

petr.r

hodně měst má zastávky stavěné i financované včetně uklidu firmou na reklamu. Nemusí se na to objednávat drahá studie, ale stačí se zeptat řidičů, kde cestující potřebují třeba na počkání spoje lavičku.

petr766

Těch je tu dost a úplně dostačují (maximálně na těch přestupních by se hodil panel s nejbližšími odjezdy a nemusí být ani chytrý). Jenže předchozí vedení města si řeklo, že „reklama je fuj“ a začalo vymýšlet „chytřejší“ řešení. Dopadlo to tak, že komerční reklama jednu dobu začalo ze zastávek mizet a objevila se tam reklama různých kamarádů Zelených a aktivistů z vedení města (např. na „neziskovky“, nesmyslné akce apod.).
A teď budeme mít zastávky chytré, ale méně použitelné než ty staré se dvěma reklamními plakáty….