Na Vltavskou se vrátí tramvaje, neprojedou ale od Florence. Auta na most nesmějí

Podepřený most u stanice Vltavská. Autor: TSK PrahaPodepřený most u stanice Vltavská. Autor: TSK Praha

Ve čtvrtek ráno se otevře pro tramvaje a pro pěší podjezd pod mostem v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská.

Ve čtvrtek ráno se otevře pro tramvaje a pro pěší podjezd pod mostem v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská. Most a okolí bylo nutné před týdnem uzavřít kvůli havarijnímu stavu, nyní už je provizorně zajištěný.

Na své pravidelné trasy se tak vrátí linky číslo 1, 12 a 25. Zkušební průjezd se uskuteční dnes večer. Auta ale zatím na most, po kterém vede magistrála, nesmějí. Oznámila to pražská Technická správa komunikací.

„V tento okamžik můžeme mluvit o tom, že je most zajištěný pro případ havárie. Pod mostem stojí čtyři masivní podpěry, které by zabránily jeho zřícení v případě, že by konstrukce mostu z předpjatého betonu zkolabovala,“ uvedl ředitel TSK Petr Smolka.

Tramvaje se ale vrátí jenom na trať ze Strossmayerova náměstí na Vltavskou. Z Florence přes Těšnov a Štvanici na Vltavskou (a opačně) neprojedou. Nemohou totiž odbočit z Vltavské směrem na Hlávkův most, podpěry stojí přímo v kolejišti.

Linka číslo 34, která je aktuálně kvůli výluce v Lazarské náhradou za linku číslo 14, tak i nadále pojede od Masarykova nádraží přes Florenc a Karlínské náměstí na Palmovku a dále do Vysočan. Díky obnovení provozu na Vltavské skončí sezona přívozu P7 mezi Karlínem a Pražskou tržnicí, která se neplánovaně protáhla. Přestane jezdit i náhradní autobus 296 v Holešovicích.

Obnovení provozu v oblasti Vltavské se ale netýká automobilů na magistrále. Auta se na most ještě vrátit nemohou, neboť během zimy má být most ještě zpevněn. „Současné opatření ochrání provoz pod mostem, auta na most ale stále nemohou. Vrátí se tam až v okamžiku, kdy most zespodu zpevníme silnými ocelovými nosníky,“ doplnila mluvčí TSK Barbora Lišková.

Provizorium může trvat několik let do doby, než se zvolí a zrealizuje vhodné definitivní řešení.

Tagy magistrála MHD most praha tramvaje TSK Vltavská
8 komentářů