Na trať přes Horní Lideč se vracejí mezinárodní vlaky, vyjedou s koncem března

Lokomotiva dopravce ZSSK na olomouckém nádraží v čele Valašského expresu směr Púchov. Foto: Jan Meichsner / Zdopravy.czLokomotiva dopravce ZSSK na olomouckém nádraží v čele Valašského expresu směr Púchov. Foto: Jan Meichsner / Zdopravy.cz

Poprvé od 15. ledna se valašská železniční spojnice na Slovensko dočká plného provozu. Vracejí se hlavně mezinárodní spoje. 

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jaromír

Ta propadlá trať je v lidecku ani nevíte o čem píšete.

Jeffer

Takže medzinárodná linka Sp2 (Ex by som tomu teda nehovoril vzhľadom na množstvo a „kaliber“ zastávok po trase) sa bude môcť opäť naplno rozbehnúť?

Vrták

Ano, z Hranic do Zabrehu supluje Sp, ktere by mel ojbednavat Olomloucky kraj.Bohuzel…

František Plášek

Akorát nákladní doprava zatím ostrouhá…

Martin.dilli

Jakpakto, Františku? Co naplat, se zarvanými Kúty a horou na Čadcu se lopotíme stále. Pokud nebude zájem od Sk, tak i ten Holíč je do počtu

EC104

Hranice na Moravě na Přerovsku, myslíte že takových Hranic na Moravě je víc v republice???

Miroslav Zikmund

Hranice na Moravě – tarifní název železniční stanice v obci Hranice, odlišný od tarifního názvu obce Hranice v okrese Cheb, v Ašském výběžku – Hranice v Čechách ….
V Německu by byly názvy asi Hranice (Prerau) / Hranice (Eger).

Twix

Teoreticky by se to tak v Německu rozlišovalo, ale konkrétně tyto stanice měly oficiální německé názvy Mährisch Weißkirchen a Roßbach 🙂
Dotaz ale nebyl na to, jestli je potřeba rozlišovat „na Moravě“ v názvu stanice, ale na to, jestli je tam potřeba psát že tato stanice je na Přerovsku.

Vlcak

Ta propadlá trať není u Valašské Polanky, ale v Lidečku, cca 1,5km od stanice Horní Lideč.

Chronosphere

To máte fu_k, hlavně že tam budou zase jezdit pětivozové rychlíky s pěti lidmi na palubě.😉

vbb

Vy jste s tím nikdy nejel, že?

Miroslav Zikmund

Fuk to není – když někdo něco napíše, tak by si měl ověřit, kde to poškozené místo skutečně je. Už z té fotky je patrné, že je na zábzdnou vzdálenost před zastávkou – viz návěst na trati … Do Valašské Polanky je to mnohem dále než k Horní Lidči .

Vrták

Znalí ví, že na to, že trať 280 neprochází velkým krajským městem a naopak, v rámci ZK nejméně osídleným vsetínským, okresem tak jsou expresy velmi slušně obsazeny, což není v rámci republiky úplně běžné.

vbb

Porovnáním dostupných fotek – jak zde, tak třeba na
https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/zeleznice-vyluka-valasska-polanka-horni-lidec-sesuv-svahu.A220114_162114_zlin-zpravy_ppr
jsem místo sesuvu určil sem:
https://mapy.cz/s/javelezosu
(přesněji, od tohoto podjezdu směrem k Lidči)

Alois

Asi o 30 metrů dál směr Lideč 😄