Na stavbě metra D je vyražen první kilometr tunelů a prostavěna první miliarda

Tunel mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova (prosinec 2022). Autor: Vladimír Dinda/HochtiefTunel mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova (prosinec 2022). Autor: Vladimír Dinda/Hochtief

Nejdále postoupila ražba mezistaničního tunelu, který by měl být v celé délce doražen až k budoucí stanici Olbrachtova na konci března 2023.

Zpět na článek
68 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zesp

Mám dotaz: Na Pražském okruhu je mezi Komořanským tunelem a tunelem Šabatka přes dálnici hotový nevyužitý nadjezd (dva vedle sebe, pro každý směr jízdy jeden), který namá z žádné strany ani náznak návaznosti. Co zde bylo v plánu přes dálnici převádět??? Děkuji předem…

CarlosEV

Tam mělo být připojení na Komořanskou, pokud si dobře vzpomínám, ale už je to strašně let zpátky

Jarda

myslíte, že se to někdy uskuteční?

PetrH

doufejme, že ne.

Jarda

mohli by protáhnout i Ačko až na letiště 😉 dokonce na to existovali projekty.

Michal82

mám otázku proč budou soupravy jen 4 vozové? Budou tam jezdit stejne soupravy jako se koupí i na Cečko takže kapacita soupravy bude o 20 procent menší…

Jiříkovák

Všimli jste si že Praha sobě je hnutí profíků narozdíl od kámošů Pirátů Praha?! Adam z Praha sobě je vstřícný k dopravě než Borecký(PirSTAN) i kolejová doprava v Praze se modernizuje, Čakovická vlečka získá osobní dopravu. Metro D se konečně pohybuje vy výstavbě= řekněte mi kolik politiků v Praze svoje sliby splní, nikdo jen Adam a Praha sobě… Já si myslím že SPOLU+ANO v Praze a tak trochu i piráti, závidí hnutím pro Pražany které plní své sliby opravdu i trolejbusy se v Praze obnovují…. Kéž by okresy Praha-Západ a Praha-Východ nebyli součástí středočeského kraje ale rovnou hl.m.Prahy aby se… Číst vice »

Jackub

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Bidlo

Adam si naštěstí již brzo sbalí svých 5 švestek a může odtáhnout do rodných Bezdědovic. Tam si může malovat své cyklostezky a cyklopruhy bez omezení, Pražanům se po něm rozhodně stýskat nebude!

Joe

Koukám jedna malá soška sv. Barbory a najednou tolik dutých hlav. Jo kdyby bylo náboženství pivo, to by byl v Čechách každý papežem.

Jouda

Zbraslav by také měla být obsloužena v budoucnu metrem, jelikož dnes tam jezdí jen krátké autobusy, které jsou už přeplněné a ani tam nedají kloubové autobusy. Potom linka 165, jde jezdí ve školním období mnoho školáků a také jen krátké autobusy a linka je přeplněná a v té době by na linky měly vypravovat výhradně kloubové autobusy.

Vitapb

Do budoucna jistě, ale myslím že to už tady nebudem.

PetrH

Zbraslav má smůlu, ale řešení asi moc není… Metro je nesmysl a tramvaj je taky dost daleko, ta bude možná někdy do Komořan.

Mathey

Asi hodně sci-fi, ale nějaká jakoby vlakotramvaj by mohla dávat smysl. Z Modřan po železnici a potom přes most na Zbraslav

Alibaba

A nestačila (spíš hodně pomohla) by zdvoukolejnit (+ elektrizace) železnice? Buď jen sem, nebo až do Davlí, a na takové infrastruktuře zkrátit interval.

PetrH

Místo toho udělají dálnici i na druhé straně řeky vedle vlaku.

jkjk

Fajn, že to pěkně běží.
Do 5.12 je také lhůta na výběrové řízení na stavbu další etapy ( (Olbrachtova) – Nové Dvory – tunel do Písnice. Pokud vše půjde dobře, příští rok by se mohlo začít stavět i tam.

Trasa A

Vyborne! Pomalu cas zacit projektovat prodlouzeni acka na letiste.

Ruda

Spis něco dalšího….okružní nebo petrovice uhrineves …, Hlavně aby se začalo stavět až se doděla D, ne ze se začne projektovat až se dodela D.

Michal82

Spíše další část Dečka.

Martin Prager

Myslím, že smysluplnějším by bylo po dobudování D na Náměstí Míru pokračovat větví D do Modřan.

Jan Novák

Nevíte někdo, zda není někde sdílené album fotek, které se doplňuje o aktuální fotografie ze stavby?
Myslím něco, jako je Hostivař-Hlavní na Rajčeti. Strašně rád bych stavbu průběžně sledoval.

Předem díky za tipy.

TnM

Ritualy k ruznym katolickym modlam a buzkum jsou v ateistickem Cesku skutecne vtipne. Nikdo nevi co ma delat, cuci na kneze a jeste si nazdobi k sosce adventak protoze prece jsou za chvili Vanoce (huraaa, bude preziracka, oziracka, konzum) a to s tema svatejma nejak souvisi, nebo ne? 🙂

Jiří Kocurek

„v ateistickem Cesku“ … se nachází hromada různých věrouk i náboženství. Jen rovnostář chce mít všechny pod jediným správným přesvědčením.
Nechete zakázat také pastafariány a LARP? Protože na LARPu by někdo mohl vytáhnout pohanské kříže, ty s tím kruhem?

Surio Mario Martinez Suarez

Zásadně nesouhlasím, aby někdo zajišťoval Pastafarianství – naše nikomu neubližuje,!!!!

Alibaba

Naopak, ostatní věrouky jsou proti křesťanům znevýhodňováni až diskriminováni. Měly by se představitelé těchto věrouk zúčastňovat taky těchto rituálů, aby si taky vykonaly a bylo jim umožněno provést své PR.

V. K.

Je to stará hornická tradice vycházející z práce v nebezpečném prostředí. Nic špatného na tom nevidím.

Jiří Kocurek

Navíc na místě veřejnosti nepřístupném.

Ale jako jo, pojďme si pověsit plakát tohož, kdo se 24. 12. narodil. Lemmyho!

Doktor Trychtýř

Zvlášť když razicí štít je svým způsobem taková motorová hlava 🙂

Alibaba

Špatné je to PR, které si na tom honí jedna církev.

ČD4ever

Tak ten odstavec prostě ignoruje a vyberte si v článku to, co vás zajímá. Jako ostatní.

Air Traveller

kdyby hloupost nadnášela …

johny

aneb jsem tak zarytý ateista, až se bojím, že mě za to Pán Bůh potrestá 😀

Pako

No jo, je to tak. Jsme všichni naprostí ateisti. Ale jen potud, pokud nám nezačne téct do bot. Pak se 9 z 10 začne modlit. No a ten desátý spustí Otčenáš hned jak se mu ty boty naplní celé.

Alibaba

A proč by se člověk měl modlit? Je to činnost naprosto zbytečná a neúčinná.

Pako

Pletete 5. přes 9. Svátek narození Krista nemá s konzumem a ožíračkami nic společného. Současné pojetí Vánoc jako nákupního šílenství a reklamního orgasmu je spíše výplod čirého neznabožství. Křesťanství naši kulturu provází už 13 století a je její pevnou součástí. Je nekulturní člověk se dívá na církev a církevní obřady skrz prsty. A jen nekulturní člověk neví jak se chovat v přítomnosti kněze. Jako ateista nemusíte nic, jen se tiše dívat a přát si to samé, co věřící ve své modlidbě: Ať se dílo pod ochranou patronky sv. Barbory daří bez neštěstí a ourazů a ku prospěchu všech a dalších… Číst vice »

Pavel

Kristus se fakt 24.12. nenarodil, pokud se vůbec narodil. Vánoce jsou tradičně svátky zimního slunovratu, na které se naroubovalo narození Krista, kvůli „snazší“ konverzi pohanů ke křesťanství. Je to jenom výsledek dlouhé tvrdé propagandy. Rozhodně bych podle toho netřídil lidi na kulturní a nekulturní.

Franta

No to jste se učil ve škole za komunismu…Ježíš Kristus už žil v době, ze které máme díky Římské říši, opravdu dobré historické prameny. Určitě lepší než třeba z doby prvních Přemyslovců. Řím na začátku tisíciletí měl kroniky, účetní knihy, zprávy z válečných výprav, zápisy ze soudních jednání atd. V podstatě celý Nový zákon v Bibli je minimálně stejně přesný jako například romány Aloise Jiráska. A těm třeba komunisté věřili téměř bezmezně. Všechna evangelia i jednotlivé dopisy jsou psány reálnými osobami a texty jsou dochované. Pokud jste schopen porozumět psanému textu, tak víte, že většina podobenství prostě dokonale popisuje, jak… Číst vice »

Petr

Tak to je asi jasné i ateistům, že všechna evangelia (resp. jakékoli jiné písemnosti) byla sepsána reálnými osobami 🙂

Pavel

Napsali to reální lidé stejně jako ten Jirásek, ten Husa taky osobně neznal.

PvvS

Scifi román

Petr

Tak hlavně, že křesťané kulturně přesvědčovali spoustu jinověrců či bezvěrců na své náboženství. Nebo že vedli slavné inkviziční soudy se svými vlastními věřícími a používali přitom „útrpné právo“, tedy mučení. A že zcela kulturně upalovali lidi, kteří se jim postavili.

Kreketuse

Hitler byl po narození pokřtěný. Na základě toho bychom mohli prohlásit že nacismus souvisí s křesťanstvím a logika bude podobná.
Nebo snad Ježíš vyzýval k upalování odpůrců?

PvvS

Jojo, ty přínosy všichni známe. Církve nadělaly víc škody, jak všechny morový rány dohromady.

Alibaba

Z přítomnosti kněze mám jen srandu, tenhle člověk si tam robí jen PR.

Dílo se bude dařit jen pod jasnými a důslednými pokyny bezpečáka. Nějaké pochybné náboženské pověry tomu vůbec nepomůžou.

Tomáš

S těmi náboženskými rituály by už také mohli jít někam….
Po 1900 rocích od vytvoření toho potrhlého asijkého náboženství nás naši legionáří pomohli odvobodit od rakouska, aby nábožentví nebylo povinné. Pak jsme najednou byli národ ateistů. Proč máme srpět náboženskou propagandu teď, po dalších 100 letech?

Bohdan

Nekdo Vas nuti u toho byt? Nebo cim tedy trpite?

Petr

Tak když se to line z veřejnoprávní televize, tak mě to teda obtěžuje. Křesťani mají svou TV Noe a tam ať si kážou, jak je libo. Pro upřesnění, nemám nic proti běžným věřícím, ale církev (zejména katolická) je mocenská a nedemokratická organizace. Nebo jste někdy viděli, že by si věřící volili svého kněze? Navíc u nás (i v dalších zemích) funguje církev jako prodloužená ruka cizího státu (Vatikán). Už ve středověku pomáhala církev králům manipulovat poddanými (tedy udržovat dav v poslušnosti) a podobně to vidíme i dnes, kdy farář ponouká věřící, koho mají volit.

Václav

Právě že je ta televize veřejnoprávní, tak je pro všechny.

Alibaba

Jenže ateisti jsou v ní diskriminováni. Kolik tam je ateistických pořadů proti církevním?

Jiří Kocurek

Náboženství není povinné, což ale neznamená, že je zakázané.

Jaká propaganda, když si havíři postaví někam sošku?

Petr

Tak rozhodně by nemělo být vyučováno na půdě škol.

Jinak havíři ať si Barborku klidně uctívají, to už je spíš jejich profesní rituál než opravdové náboženství. Jsem přesvědčen, že barborku vyznává také spousta jinak nevěřících havířů.

Kreketuse

A ono je náboženství vyučováno jinak než jako volitelný předmět?

TThomas

S Tebou ten satan mává…

Jiří Kocurek

To nebude satan, to bude vztek. Pochybuju, že kdy slyšel o Církvi Satanově, což rozhodně není ateismus.

Kreketuse

Satanismus je každopádně paradoxně druhem materialismu přestože jde zároveň o duchovní cestu. To už tak bývá když satan znamená lži a polopravdy.

Alibaba

Tak ono záleží na tom, zda považujete křesťanské výmysly za pravdu nebo za „pravdu“. Křesťané (jako i další konfese) klidně lžou ve prospěch sebe.

Alibaba

Jo, jo, křesťanské vyhrožování (taková drobná psychická manipulace) šlo vždycky dobře.

yxc

1) Rakouská monarchie byla z hlediska náboženství jedním z nejtolerantnějších, ale i nejrozmanitějších státu své doby. Takže ateisté, žídé, evangelící, muslimové atd. tu mohli ofiko fungovat bez omezení.
2) Ono to sovobození od Rakouska nebylo úplně cílené. Většina čechů tenkrát byla pro zachování monarchie (podobně jako rozpad ČSFR byl politický a vetšina lidí ho nechtěla).
3) Po vzniku ČSR jsme rozhodně nebyli národ ateistů. Nový stát se ale potřeboval vůči Rakousku vymezit i duchovně. Katolická církev totiž byla podávána jako nástroj moci bývalé monarchie. Proto vznikla Církev československá (husitská). Ateismus přicházel postupně hlavně se změnou režimu po r. 1948.

Air Traveller

aneb jak ze sebe udelat osla. snadno a rychle.

zajimalo by me, jaky zivot takovi omezeni ignoranti jakomvy, vedou. jak ziji. to musi byt strasny zivot .

Alibaba

Co by mělo být strašného na tom, že člověk neprovozuje tenhle divný křesťanský koníček v podobě snahy vykládat „Staré pověsti hebrejské“, které se nazývají souhrnně Biblí?

Kreketuse

To vypadá jako by pán byl zpracovaný zednářskou nebo přímo bolševickou propagandou:-)
Kvůli takovým nadšencům jako ty to měli v 1948 při převratu snadnější.

Alibaba

Tak křesťani vždycky svoji ideologii vymezovali proti jiným ideologiím, v současnosti nejsou praktiky jiné, je důležitější to na někoho svést, aby se zakryla vlastní propaganda.
Vzhledem k tomu, že většina lidí v republice byla při převratu křesťanská, tak máte chybu v úvaze. Soudruzi převzali moc vyhrožováním a násilím, řekl bych, že se přímo z křesťanských praktik poučili, když slibovali už nebe za života na zemi.

David

Článek prosím pošlete (nejspíš) budoucímu primátorovi Svobodovi. Ještě v květnu totiž říkal, „že má otevřenou variantu, že bude stavět metro“, ale že okruh je důležitější. Možná kdyby se Praze nevěnoval na 1/3 úvazku a na zastupitelstvu nepospával, věděl by, že už se dávno staví.

Jiří Kocurek

Raději ať se tedy Praze nevěnuje vůbec a uštřený čas nechť stráví tam kde zbytek.

původní Jakub P

Zrovna v jeho případě by to bylo jednoznačně prospěšné.