Na silnici z Čáslavi do Chrudimi bude kyvadlový provoz, opravu povrchu spojí s budováním chodníků

Silnice I/17 v Dolní Bučici. Foto: ŘSDSilnice I/17 v Dolní Bučici. Foto: ŘSD

Oprava má trvat necelé tři měsíce.

Na nové omezení se musejí připravit řidiči a cestující na silnici I/17 mezi Čáslaví a Chrudimí v Dolní Bučici, části obce Vrdy. V červnu zde začne oprava povrchu silnice a auta zde budou moci projíždět pouze kyvadlově. Během akce dojde i k investici obce Vrdy: budování chodníků.

ŘSD již vybralo zhotovitele této stavby, zakázku za 19,74 milionu korun získala společnost Silnice Čáslav. Na dokončení opravy bude mít 80 dnů.
Opravovat se bude úsek silnice I/17 v délce zhruba 1300 metrů. „Diagnostika na úseku ukázala řadu poruch této komunikace, z nichž převažují poruchy ve formě ztráty makrotextury, vysprávek, úzkých podélných a rozvětvených trhlin v krajnici vozovky,“ vysvětlil Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

V menší míře byly podle něj zjištěny úzké a rozvětvené příčné trhliny a místní pokles. Mimo celoplošné výměny konstrukčních vrstev vozovky bude řešeno odebrání krajnic, vybudování nových krajnic a odvodnění komunikace. Dojde i na bezpečnostní prvky a zařízení, jež jsou příslušenstvím komunikace. „Stavba je koordinována s dalšími stavebními záměry, kdy obec Vrdy bude budovat chodníky a společnost Goldbeck nové připojení k silnici I/17, aby se vše pokud možno realizovalo v rámci jednoho dopravního omezení,“ dodal Buček.

Oprava bude probíhat za provozu. Opravovat se bude po polovinách vozovky a postupně po jednotlivých délkových úsecích. Provoz bude v místě probíhajících prací veden kyvadlově aktuálně průjezdným jízdním pruhem. Práce začnou v červnu.

Tagy I/17 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Silnice Čáslav
3 komentáře