Na opravu Libeňského mostu přišly dvě nabídky, má začít příští rok

Libeňský most. Foto: TSKLibeňský most. Foto: TSK

TSK v soutěži vybírá najednou projektanta i stavební firmu.

Firma, která opraví pražský Libeňský most a přebuduje jeho okolí, by mohla být známá do konce letošního roku. Technická správa komunikací (TSK) včera uzavřela příjem nabídek od dodavatelů. Vyplývá to z dokumentu TSK, který má ČTK k dispozici. Správa vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a přestavbu jeho okolí. V řízení vybírá projektanta i stavitele. Oprava je naplánovaná na téměř tři miliardy korun a zahájení prací je zatím naplánováno na rok 2022. Most z roku 1928 nebyl nikdy opravován.

Do výběrového řízení došly podle informací ČTK dvě nabídky: od Metrostavu TBR a sdružení firem Strabag, Eurovia, SMP a Pragoprojekt. Proti řízení se navíc odvolala společnost Firesta-Fišer.

Předmětem zakázky je rekonstrukce a přestavba soumostí Libeňského mostu od křižovatky s Dělnickou a Jankovcovou ulicí až po Palmovku. Zakázka se netýká jen soumostí, ale vybraná firma bude pracovat i na obnovení vltavského ramene, vybuduje cyklostezky nebo bezbariérový přístup na most z Rohanského ostrova, který se změní v odpočinkovou oblast. Vystavěn bude takzvaný proplachovací kanál. TSK a město zvolily metodu Design&Build, kdy jedna firma dodá projekt a zároveň práce také provede.

Libeňský most z roku 1928 je v havarijním stavu. Předloni byl kvůli tomu dočasně uzavřen pro auta a MHD. Letos se při diagnostikách ukázalo, že všechny oblouky vykazují stejnou zatížitelnost jako v době stavby. Minulé vedení Prahy počítalo se zbouráním mostu a jeho nahrazením novou konstrukcí, současné vedení magistrátu ale rozhodlo o opravě.

ČTK

Tagy Libeňský most praha
47 komentářů