dpp

Na Lysou horu i letos autobusem, jízdenky na oblíbený spoj lze zakoupit online

Autobus ČSAD Frýdek-Místek na Lysé hoře. Zdroj: Facebook.com - 3CSAD - ČSAD Havířov, ČSAD Karviná, ČSAD Frýdek-MístekAutobus ČSAD Frýdek-Místek na Lysé hoře. Zdroj: Facebook.com - 3CSAD - ČSAD Havířov, ČSAD Karviná, ČSAD Frýdek-Místek

Na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska se zájemci dostanou třikrát týdně.

68 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin H.

Měl bych 2 dotazy pokud by někdo věděl.
1) Je ta linka dotovaná nebo na podnikatelské riziko dopravce?
2) Má smysl tam posílat elektroautobus?

Monika

Jako fakt 300 Kč? 😱 Z F-M na Lysou to není zase tak daleko. Stojí to dráž než jet vlakem z Ovy do UH.😡

Monika

Tak to je teda hodně špatně nastaveno,přes týden.. kolik lidí asi bude jezdit,když se chodí do práce a děti do škol. 🤦

Petr

To ale není spoj pro děti a i pracující, to mohou na Lysou horu dojít v pohodě po svých To je tak nastavené schválně, jelikož je to pro špatně pohyblivé důchodce .

Jan

Kdysi v mládí jsem tam vyhekal na silničním kole a kromě sklonu a sněhového pole v poslední zatáčce si pamatuju že je silnice dost úzká. Takže přeji dobré brzdy a nikoho v protisměru…

roman

Cesta je dost široká, ve většině míst se dokážou vyhnout dva autobusy. Zas tak prudká není, na horaku to nejezdím na nejlehčí převod.

Jan

Tak si to zkuste ještě na nejlehčí převod silničky…

Georg

souhlas. cesta je postavena velmi luxusne a snese srovnani s jednickami.

Jarek

Zase se nahuru dostanou lidi v různém stadiu morbidity, já tam jel autobusem po kolapsu, a fajně mě to nakoplo, a do pár měsíců už jsem tam vylezl po svých. Akorát lísktky se prodávají v předprodeji ale na místě bylo cca 20 lidi bez lístků dokupovali u řidiče, a málem se nedostali, ti co měli z předprodeje. Prostě jen předprodej a tečka, to by si měli u ČSAD ošefovat.

Black

Morbidita nemá žádné stadium. Jde o statistický údaj vyjadřující počet nemocných jedinců vůči počtu všech (zdravých i rozličně nemocných) jedinců. Používáte slova o kterých nevíte, co znamenají.

Petr

Mají hlavně brát každého, kdo se vejde, a ne si hrát na místenky a „každý musí mít svou sedačku“ a podobně. Jen predprodej je samo o sobě nesmysl, proč bych si sakra nemohl koupit jízdenku na místě…

Zbyněk

Myslím, že cena je správně nastavená, tak aby se zaplnili akorát ty tři busy za týden. Za podobný peníz by mě neuráželo mít více takových míst. Určitě radši než proudy aut parkujících všude (ne)možně po lesích.
Píšu po třech dětech a s vědomím, že nebudu po celý život schopný ujít třicet kilometrů denně.

Jméno.m

A proto stokrát raději na Smrk, kde není cestou ani nahoře nic, ani signál.

Halamus

Na Smrku můj operátor a minimálně ještě jeden tam signál má. V létě je možnost občerstvení sběrem borůvek a pokud není sucho, nedaleká studánka Řásnovka je k dispozici.

Granja

Není nad to vyjít si to z Ostravice po svých. Pro ty, co nemohou a taky by se tam chtěli podívat, by se hodila za tímto účelem lanová dráha. Autobus je zoufalství.

JanekPárek

Lanovka je zoufalství. Na Lysou nepatří. Stačí, že jsou jiné části Beskyd zničené lanovkou.

jal

Jak lanovka zničí část hor? To by musely být Alpy totálně zničené.

Stanley

Četl sem kdysi takový zajímavý článeček kde bylo psáno že rozloha veškerých Alpských středisek tvoří zhruba 8% z celkové rozlohy pohoří..

Black

Vy nemáte ve svém okolí rodiče nebo prarodiče, kteří by to pěšky nedali a potřebují tu lanovku? Jinak by museli sedět doma. To je uvažování malého sobečka.

lojzik

mám, pěšky to nedaj, nijak je to netrápí a hledaj si program přiměřeně svým možnostem a schopnostem

Ic540

Jako to že na Pustevny vede lanovka tak jsou zničené. Nebylo by lepší zrušit to morbidní parkoviště u Pusteven a vést tam lanovku i z druhé strany?

Nebo že lanovka pod Javorový vrch je strůjcem zničení této části Beskyd?

Tak to teda nevím nevím……

Granja

Jak zničila lanovka třeba Javorový vrch? Povídejte, přehánějte…

Black

Máte pravdu, po svých je to nejlepší, i já takhle chodím. Nicméně až vám bude o 30-40 let víc, budete volit ten autobus. Jen vám to teď ještě nedochází. Nebo si fakt myslíte, že v 60 na tom budete jako ve 20ti? Jestli jo, tak jste naivka, takže opatrně s tím zoufalstvím.

Granja

Čtěte prosím pořádně. Zmiňuji lanovku. Autobus je to poslední co tam patří. A pokud by tam bylo v budoucnu obojí, pak lanovka je jasná volba.

Black

Pro vaši informaci jeden příklad: Na Pustevny až do 70. let jezdila z Ráztoky po Knížecí pravidelná autobusová linka. Pustevny však likviduje spíš rozvoj masové turistiky posledních pár desítek let, kterému dost napomohla i ta současná lanovka. Takže ne vždy je lanovka nějaké plus. Pustevny (i jiné vrcholy) ale ničí spíše motoroví líní „turisté“, přijíždějící v ohromném množství až pod vrchol svými miláčky.

Halamus

Mám 59 a z Ostravice na Lysou do dám po červené značce za 1:50, včetně malé zastávky na napití na Lukšinci.

Halamus

Zrovna z Ostravice na Lysou to nemám moc rád, bo z tama chodí na Lysou největší davy.

David

Udělají z toho další Dolní Moravu.

Mufiklo

Kéž by

Kernteriér

Ze tří autobusů týdně? Tedy cca 150 lidí? Ale jdi ty.

Petr

Bože můj, co je to za kec …Lysá hora už je tak jako tak hojným cílem turistů, pro zdravého člověka není sebemenší problém tam vyjít po svých a tudíž tam chodí docela davy. Těch cca 150 důchodců týdne co přijede busem a t fakt nic neudělá 😀 To ani nepoznáte proboha. To zas psal někdo, kdo tam v životě nebyl, ale má na všechno ten správný názor 😀

Tom

Kolik to je přesně těch 2,99 let?

David

že by méně než tři? To není zas tak těžké na pochopení…

Tom

Přesně to jsou 2 roky a 361,35 dne, takže pokud má dítě i 3 dny do třetích narozenin, už se na něj sleva nevztahuje… Další nedomyšlená rádoby vtipná novota…

Jenisej

Lidem jako vy se říká „hnidopich“. Všichni ostatní to pochopili.

Patrick

Tam nie je čo chápať. Číslo je napísané exaktne, tak k tomu tak treba aj pristupovať.

Petr

To víte, místní 3CSAD si tady hraje na inovátora, ale jinak nejsou schopni ani informovat cestující o změnách na trase. Dnešní linka 318 bez jakéhokoli upozornění skončila asi 10 zastávek před cílem, údajně k vůli uzavřené silnici. Řidič se však ani slovem neobtěžoval cestující upozornit, ani při nástupu, ani když prostě zaparkoval na náhradní konečne. Ani slovo 😀 Kdyby jsme se jako cestující mezi sebou neinformovali, sedíme patrně v zaparkovaném buse doteď. Na dotaz proč neinformuje jsem dostal odpověď, že je to těžký, když v buse nemá mikrofon a že při nástupu prý upozorňoval lidí, co vypadali, že chtějí jet… Číst vice »

Vít Jůza

Je otázkou, zda se věk dětí narozený v několika příslušných dnech zaokroouhluje na setiny roků, nebo jsou prostě zcela neřešitelné. Do toho přistupuje otázka, zda se v tomto případě má uplatnit úprava počítání času občanským zákoníkem, dle které např. pokud někdo má narozeniny v sobotu, konec lhůty je až nejbližší pracovní den, zpravidla v pondělí, a tedy X let mu je až v úterý.

veli.k

Musím říct, že mi to přijde zbytečné. Kdo na Lysou horu nevyjde pěšky, ať si vybere lehčí cíl, dostupnější, nebo vyjede autobusem třeba na Visalaje. Ale proč by měl jezdit autobus až na Lysou horu, upřímně fakt nevím. Dopravce na tom možná něco vydělá (při ceně jízdenky 299 Kč a plném autobusu na tom vydělá určitě), ale co to přinese kromě toho?

jal

Třeba důchodcům, co už ani na elektrokole to nevyjedou, to zážitek přinese.
Jinde jezdí lanovky. Je to taky zbytečné?

Kubrt

Moje manželka byla včera na kosmetice. Jako OK, cítí se lépe, kosmetička si něco vydělala, ale co jiného to přineslo??
Ty lidi za to dobrovolně platí, takže asi taková služba pro ně nějaký význam má. Třikrát týdně autobus na kopec přírodu nepoškodí, pár peněz se protočí ekonomikou, proč ne? Třídit služby na nezbytné a zbytné, to už tady bylo. Taky to zkošeli se sportem (co takovej golf, co má kdo hrát golf? buržujsti jedny zas***), ba i vědními obory (genetika, kybernetika). Fakt už ne. Služba, o kterou na trhu nebude zájem, zanikne sama.

Ludmila Margetínová

Výjezd na Lysou horu autobusem je super věc. Loni jsme byli s manželem, dostal to jako dárek k narozeninám.Špatně chodí a pěšky by výstup nedal.Letos se chystáme zase.

Kamil Novotný

Doufám že takový jako Ty hodí děcka do ústavu až nebudeš moci někam dojít.
Nechápu proč jsou lidi takový sobci a bezohledný vůči starším, či hendikepovaným lidem.

Jiří Kocurek

Výborně, zrušíme lanovku na Petřín.

Petr

Pro spoustu lidí je Lysá srdcovka a ne každý to zvládne, nikdo nemládneme. Pro seniory nebo lidí se zdravotním problémem je ta možnost autobusu velmi dobrá.

Monika

Ale ve špatnou dobu.. kdyby to šlo i o víkendu,tak bych taky jela,ale přes týden? Do práce chodím,ale zdravotně to pěšky už nedávám.

Novotny

Napad pekny. Ale co zavest treba i jednosmernou jizdenku. To uz zmineny dopravce nenabizi.

Kubrt

Z hlediska dopravce, v této časové poloze, nemá levnější jednosměrná jízdenka význam 🙂

Avlaky

Proč všichni jedou jen na horu 90%

By jel dolu s prázdnou

Uvědomělý občan

Dolů nespálí žádnou naftu, jen opotřebovává brzdy !D

Patrick

Taký elektrobus by si aspoň dobíjal baterky 😉

Kevis

To, že nespálí naftu,je pravda. Obvykle to totiž jezdí plyňáky

Avlaky

Ten na fotce plynový není

Pacicka

Jednosměrná za 298, zpáteční za 299 😀

Tom

Přitom dolů se jde hůř než nahoru a ani to není zdravé, nejlepší je vyjít pěšky nahoru a dolů lanovkou, takže tady bych autobus dolů využil.

Georg

nikdo te nenuti padat dolu do ostravice. z lyse jsou dva naprosto pohodove sestupy.

M19

Na zájezd také jezdíte jen jedním směrem?

Mufiklo

No Můj děda tenkrát na Kubu

Georg

s doplnovanim paliva v montrealu?

M19

Plánovaně?

Kernteriér

A když někam jedu, tak mám povinnost koupit si zpáteční? Co když pak chci jet ještě jinam

Jiří Kocurek

To je příliš složitá úvaha.

M19

Pochopit, že se nejedná o linkovou dopravu, ale zájezdovou je opravdu pro některé asi příliš složité na pochopení. To máte pravdu.

M19

Brání vám někdo se nedostavit k odjezdu? Ona to jaksi není pravidelná linka, ale je to prodávano jako zájezd. Už kste viděl prodávat zájezd jen s cestou tam?

Petr

Není to zajezd, je to klasická linka

Halamus

Cituji z přepravních podmínek:
13) Vzhledem k tomu, že výjezd na Lysou horu a zpět je brán jako zájezd, nelze využívat žádné výjimky na slevu jízdného.

jal

Není povinnost se tím autobusem vrátit.

Halamus

Dokonce se počítá s tím, že někteří to vezmou dolů po svých.