egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Na dovolenou s větším kufrem. Travel Service zvýšil limit na zavazadlo o více než polovinu

Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha
Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Travel Service se odhodlala k nečekanému kroku. Zatímco většina aerolinek v poslední době zmenšuje povolenou hmotnost bezplatně odbaveného zavazadla, největší tuzemský dopravce ji naopak zvýší.

Od 1. listopadu budou mít cestujících možnost namísto 15 kilogramů nechat bezplatně odbavit zavazadlo o váze až 23 kilogramů. Aerolinka přechází ale z váhového modelu (více cestujícím najednou se sčítala celková povolená váha, například rodině s dětmi) na kusový model, kdy každý cestující může mít jedno zavazadlo do 23 kilogramů. Maximální váhový limit příručního zavazadla, které si cestující může vzít na palubu letadla, zůstává 8 kg.

Věříme, že tento krok, ke kterému dochází v rámci dalšího rozvoje plánovaných obchodních aktivit, přispěje k navýšení standardu kvality služeb a klienti jej ocení,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Travel Service.

Cestující v třídě Business mají nově nárok na bezplatnou přepravu až dvou odbavených zavazadel, každé o maximální váze 32 kg.

Změny souvisí s propojováním s ČSA, které mají základní limit 23 kilogramů. Oba dopravci si vzájemně sdílí lety. Současně může jít o přípravu na zavedení podobného tarifního modelu, jako mají ČSA, kdy nejlevnější tarify jsou bez odbaveného zavazadla zdarma. Zatím ale Travel Service prodává letenky dál s 23 kg v základní ceně.

Za první tři čtvrtletí využilo služeb Travel Service a jeho obchodní značky SmartWings více než 5,4 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst 10, 4 %. Dalších více než milion cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. V daném období Travel Service uskutečnil 35 416 letů (13% nárůst) a do své flotily zařadil šest nových moderních letadel Boeing 737 MAX 8.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gogo

Otázka pro znalé: je nějaký rozdíl při placení firmě která má na starosti manipulaci se zavazadly v závislosti na maximální váze zavazadla?

Josef Jaroši

při 15kg si nemůžeš skoro koupit ani suvenýr aby jsi se vešel do limitu

Eva Bajerová

S nadváhou souhlasím. Měli by si zaplatit místenku navíc. S váhou kufru též souhlasím. Nelíbí se mi let4hod.a delšího letu bez jídla a pití. Ceny jsou v letadle strašně drahé. Raději ať si lidé připlatí o 200 Kč a bylo to jako dříve.

Petr

Jaký je prosím rozdíl mezi 200 Kč navíc vs. 200 Kč zaplacených na palubě. Budu rád za osvětlení koupácké mentality.

Janek

Tak nikam necestujte a uvařte si kafe doma u TV

Jirka bolf

Jasně, taky odpověď. 50 let to fungovalo tak, že jsi dostal nějaké občerstvení. Teď to zrušíme, zpoplatníme a budeme hýkat blahem na tím, jak je to skvělé a moderní … a hlavně každému vynadáme do koupáků, mentálů a pod., nebo mu poradíme, aby nejlépe seděl doma, protože by si třeba nedej bože mohl myslet, že to bude u ČSA/Trabl servis jako u TAP, Swissu, LH, Austrian …..

Alena

Ještě by se mělo zohlednit , zda má někdo 50kg a někdo 150kg. Cestující s větší váhou , by si měli doplatit dvě sedadla , kdo se má pak vedle nich mačkat. Je to nespravedlivé .

marty-t2

Dobrá zpráva pro cestující. Jedna z mála změn k lepšímu v poslední době. Že by tlak standardizace služeb s ČSA nebo tlak od nízkonákladové konkurence ?

Petr.R

paráda, nebot to vážení a přendávání věcí mně už nebavilo.

Rossec

kolikrát za měsíc jste to dělal,že Vás to tak otravuje …

Petr.R

jednou za rok, ale pamatuji dobu 20kg.

Rossec

Ono těch 15kg je pěknej nesmysl, to souhlas.