Letecké společnosti Letectví

Na dovolenou s větším kufrem. Travel Service zvýšil limit na zavazadlo o více než polovinu

Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha
Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Travel Service se odhodlala k nečekanému kroku. Zatímco většina aerolinek v poslední době zmenšuje povolenou hmotnost bezplatně odbaveného zavazadla, největší tuzemský dopravce ji naopak zvýší.

Od 1. listopadu budou mít cestujících možnost namísto 15 kilogramů nechat bezplatně odbavit zavazadlo o váze až 23 kilogramů. Aerolinka přechází ale z váhového modelu (více cestujícím najednou se sčítala celková povolená váha, například rodině s dětmi) na kusový model, kdy každý cestující může mít jedno zavazadlo do 23 kilogramů. Maximální váhový limit příručního zavazadla, které si cestující může vzít na palubu letadla, zůstává 8 kg.

Věříme, že tento krok, ke kterému dochází v rámci dalšího rozvoje plánovaných obchodních aktivit, přispěje k navýšení standardu kvality služeb a klienti jej ocení,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Travel Service.

Cestující v třídě Business mají nově nárok na bezplatnou přepravu až dvou odbavených zavazadel, každé o maximální váze 32 kg.

Změny souvisí s propojováním s ČSA, které mají základní limit 23 kilogramů. Oba dopravci si vzájemně sdílí lety. Současně může jít o přípravu na zavedení podobného tarifního modelu, jako mají ČSA, kdy nejlevnější tarify jsou bez odbaveného zavazadla zdarma. Zatím ale Travel Service prodává letenky dál s 23 kg v základní ceně.

Za první tři čtvrtletí využilo služeb Travel Service a jeho obchodní značky SmartWings více než 5,4 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst 10, 4 %. Dalších více než milion cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. V daném období Travel Service uskutečnil 35 416 letů (13% nárůst) a do své flotily zařadil šest nových moderních letadel Boeing 737 MAX 8.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gogo
Host
Gogo

Otázka pro znalé: je nějaký rozdíl při placení firmě která má na starosti manipulaci se zavazadly v závislosti na maximální váze zavazadla?

Josef Jaroši
Host
Josef Jaroši

při 15kg si nemůžeš skoro koupit ani suvenýr aby jsi se vešel do limitu

Eva Bajerová
Host
Eva Bajerová

S nadváhou souhlasím. Měli by si zaplatit místenku navíc. S váhou kufru též souhlasím. Nelíbí se mi let4hod.a delšího letu bez jídla a pití. Ceny jsou v letadle strašně drahé. Raději ať si lidé připlatí o 200 Kč a bylo to jako dříve.

Petr
Host
Petr

Jaký je prosím rozdíl mezi 200 Kč navíc vs. 200 Kč zaplacených na palubě. Budu rád za osvětlení koupácké mentality.

Janek
Host
Janek

Tak nikam necestujte a uvařte si kafe doma u TV

Jirka bolf
Host
Jirka bolf

Jasně, taky odpověď. 50 let to fungovalo tak, že jsi dostal nějaké občerstvení. Teď to zrušíme, zpoplatníme a budeme hýkat blahem na tím, jak je to skvělé a moderní … a hlavně každému vynadáme do koupáků, mentálů a pod., nebo mu poradíme, aby nejlépe seděl doma, protože by si třeba nedej bože mohl myslet, že to bude u ČSA/Trabl servis jako u TAP, Swissu, LH, Austrian …..

Alena
Host
Alena

Ještě by se mělo zohlednit , zda má někdo 50kg a někdo 150kg. Cestující s větší váhou , by si měli doplatit dvě sedadla , kdo se má pak vedle nich mačkat. Je to nespravedlivé .

marty-t2
Host
marty-t2

Dobrá zpráva pro cestující. Jedna z mála změn k lepšímu v poslední době. Že by tlak standardizace služeb s ČSA nebo tlak od nízkonákladové konkurence ?

Petr.R
Host
Petr.R

paráda, nebot to vážení a přendávání věcí mně už nebavilo.

Rossec
Host
Rossec

kolikrát za měsíc jste to dělal,že Vás to tak otravuje …

Petr.R
Host
Petr.R

jednou za rok, ale pamatuji dobu 20kg.

Rossec
Host
Rossec

Ono těch 15kg je pěknej nesmysl, to souhlas.

Partneři