Na Českolipsku nevyjely některé spoje, ČSAD Liberec je ruší kvůli nemocným řidičům

Autobusové nádraží v Novém Boru. Foto: IDOLAutobusové nádraží v Novém Boru. Foto: IDOL

Na zítřek je podle dopravce provoz zajištěn. Zatím.

Zpět na článek
47 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zdydy

to lidem pomuže

Radek

Nemají řidiče i za normálního stavu. Mají maximálně dva lidi na operativní zálohu. Normálně totiž jezdí prakticky jeden řidič za dva, tedy dvě klasické směny místo jedné. Kdyby tomu tak nebylo, neměli by logicky problém obsadit diagramy. Nemůže za to Covid, ale jejich neschopnost a jejich školácká personální politika.

Radek Tuček

Nedostatek řidičů je hlavně o nízkých platech.
Až budou dopravci platit pořádně,budou si moci vybírat .

Tomáš679.2

Nemyslím si, že je to jen o platech. Asi to bude kombinace více faktorů. Tím dalším může být zodpovědnost, nebo časová náročnost. Známe to. Pokud nejsou lidi musejí ti zbývající odvádět více práce. A proto se na takové pozice asi moc kandidátů nežene.

Leinad

Typická manažerská chyba, když je lidí málo tak zbývající přetěžovat aby taky utekli.
Kromě speciálních případů (pár minut zpoždění na posledním spoji) nabízet prachy za přesčasy ale nenutit.

Radek

Přesně tak, trefa přímo do černého. Ale to ví jen ti, co to poznali uvnitř.

Radek

Velký souhlas podepřený zkušeností.

rozinka

Hlavně, že Oberlandrat Liberec vyhnal Quick bus a teď se chodí pěšky.

Růža

Nedovedu si představit, že by hojně kritizovaná SŽ neprovedla pravidelnou údržbu zařízení a zastavila provoz na tratích z důvodů neprovedení pravidelné údržby nedostatků pracovních sil.. Autobusáci, provozovatelé vlakové osobní dopravy, automobilky zastaví výrobu kdy jim to prostě nedá. Po kolejích chce ale jezdit každý a kdykoliv.

ABC

a oni jsou silnice mimo provoz?

Kernteriér

Zato když nejede vlak, protože ho nemá kdo řídit, je to úúúúplně něco jiného.

Jiří Kocurek

Vy si to představit nedovedete a ono se to přitom stalo.

Nehledě na to, že řídit autobus lze i tehdy, když v křižovatce dorpavní policista nestojí.

PetrN

Naprosto dokonalý zhrzený komentář 😀 Že by frustrace z dalšího omezení rezijek? 🙂 Bee, nikdo nás nemá rád, rezijka nám vemou, naše argumenty nikoho nezajímají, tak budeme aspoň otravovat komentáři mimo téma pod článek o autobusové dopravě…. To myslíte vážně? Pak nemáte být každému pro smích…

Leinad

Žižkov, Kozina, … takových nesjízdných trati je.

axon

a v budoucu bude hůř, co budou říkat za takových 10-15 let, to bude tedy prča

Novotny

Radni pro dopravu v Lb kraji by mel zvazit rezignaci. Preci jen pro to, ze se usetri pak korun na objednavce a zadavacim rizeni a odnesou to cestujici a autobusy nejezdi? A covid za to nemuze, svalovat vse jen na to je uz opravdu hloupa vymluva.

Air Traveller

svalovat to na covid neni hloupa vymluva.

to je bohuzel realita.

Vít Jůza

Ano, největšími nepřáteli budování socialismu jsou jaro, léto, podzim, zima a imperialismus, na ty se svede všechno.

Tomáš679.2

Covid je sice realita, ale žijeme s ním již téměř dva roky . Tady stále odpovědní vyhlíží nějaké „světlo na konci tunelu „(tohle je za poslední rok tak otřepaná fráze) a snad vůbec nikdo nepřemýšlí nad tím, že ten tunel nemusí nikdy skončit. Kdyby se myslelo dopředu byli bychom některých problémů ušetřeni.

Surio Mario

No jo, jenže jak chcete jako zaměstnavatel myslet dopředu v situaci, kdy vám karanténa může ze dne na den sebrat i desítky zaměstnanců? Stačí, aby byli společně na nějaké oslavě, pak jeden pozitivní, co nahlásí kontakty, část zaměstnanců neočkovaná, další nahlásí příznaky (třeba teplotu) a ze dne na den máte v karanténě hromadu lidí. A ani se moc nedivím, že to zaměstnanci rádi využijí, jsou před svátky v klidu doma, navíc s docela slušnou nemocenskou díky izolačce. Jistě, dopravce bude mít zálohy, ale to určitě ne na pokrytí třeba 10 % aktuální potřeby.

Tomáš679.2

Nemyslel jsem zaměstnavatele. Byla to narážka na něco úplně jiného. Jako zaměstnavatel bych myslel dopředu tak, že bych nepořádal žádné oslavy a víc asi udělat nelze. Ale vezmu to popořadě: 1.“Stačí, aby byli společně na nějaké oslavě“- bylo jasně doporučeno, aby každý pořádání oslav zvážil a stejně tak účast. 2.“ jeden pozitivní, co nahlásí kontakty“- je to jeho povinnost. Zatajování se nevyplácí, protože kontakty pak na to přijdou ve většině případu samy a to během pár dní. 3.“část zaměstnanců neočkovaná“- nevím jak s tím souvisí to, zda je někdo očkovaný či neočkovaný. Očkovaní v prvních měsících po započetí mají již… Číst vice »

Šejdr

Nechci se hádat, ale už jsem slyšel povícero stížností hygieniků, jak často jim nakažení tvrdí, že posledních pár dní nikoho nepotkali, nebo si nepamatují jména. Zatajování by se nevyplácelo, kdyby hygiena dokázala odhalit, že jim dotyčný lže. Což dokáže jen těžko a ani na nějaké vyšetřování nemá kapacity. BTW, už jsem povícekrát slyšel, jak se člověk odcházející z restaurace loučí slovy: Kdybyste byl někdo pozitivní, tak jsme se dneska neviděli. Co se týká očkovaných a neočkovaných – není to náhodou tak, že neočkovaný po kontaktu s nakaženým jde automaticky do karantény, zatímco očkovaný jen v případě příznaků? Čili v případě… Číst vice »

Tomáš679.2

Ale fuj velebnosti, to je hnus! Já jsem asi spadl z jahody na znak a nebo spadl odněkud z Marsu. Já se prostě neponaučím, že ne všichni jsou poctiví. Hanba by mě musela fackovat hygieně lhát. Nahlásil jsem všechny. Prostě si nevezmu na triko, že to někdo nepředýchá. Pravdu máte v tom, že hygiena má práce až po krk a na telefonát se čeká klidně týden. Nejlepší je to naházet do sebetrasování pěkně hned a pokud je počet kontaktů zanedbatelný, tak se hygiena ani neozve. A máte pravdu i v tom, že neočko jde do karantény automaticky po kontaktu a… Číst vice »

Leinad

Hygieně řeknu když nevím jména (seděl jsem v autobuse,….)
Známejm se kterými jsem se viděl to řeknu přímo že mám covid. Stejně už v době predcovidove jsem psal kámošům, že mám chřipku.

Tomáš679.2

Já bych neházel vše na kraj. Podívejte se prosím na datum u tohoto článku a přečtěte si co v něm stojí. Nešlo to? Nešlo! „Prodloužení prázdnin by pomohlo i dopravcům, kteří dnes upozornili na hrozící kolaps v autobusové obslužnosti a žádají zavedení prázdninového režimu alespoň pro období od 20. prosince do 2. ledna. „V důsledku neobsloužení spojů narůstá mezi cestující veřejností rychlým tempem nervozita až agresivita. Cestující čekají až hodiny na další spoje. Tato situace je zapříčiněná covidovou pandemií, nevyhýbá se ani řidičům, kteří jsou v přímém kontaktu s cestujícími. V ČR chybí cca 20.000 profesionálních řidičů a v současné… Číst vice »

Jiří Kocurek

Nejsou lidi ani normálně. A s tím toho kraj moc neudělá. Navíc je dneska řidič považován za něco podřadného a nežádoucího, takže ani do budoucna nebudou. Poděkujte různým aktivistům…

S tím, že nejsou lidi toho kraj moc neudělá, doba umístěnek je 30 roků pryč (naštěstí!) a řidiče najímá někdo úplně jiný než hejtman/krajský úřad. Dokonce kraj nenadělá nic ani s rozhodováním hygieniků, ti se řídí celostátně platnými předpisy. A když hygienik nařídí karanténu, tak to nedělá proto, že mu došly křížovky.

Tomáš679.2

„Problém s nedostatkem řidičů nyní řeší většina dopravců v zemi.“
A tedy nezbývá nic jiného než doufat, že se ta nemocnost a karantény nebudou týkat ve velkém i lokalit kde se omezila železniční osobní doprava. Pokud by se přeprava mohla rozložit na dvě dopravní cesty tak by to bylo o poznání lepší. Pokud stále pokud vedou koleje je možné tam nějakou tu dopravu nouzově zavést. Až koleje nebudou a bude místo nich cyklostezka, tak budou lidé v takových případech muset jezdit na kole. Ovšem až napadá sníh by bylo lepší zapřáhnout psy do saní ; – )

Arnošt

Tak ony se karantény a izolace dokáží dotknout i železniční dopravy, nebo myslíte, že ne?

Švarc

Ano dokáží, ale přece jen strojvedoucí nemají takový kontakt s cestujícími jako řidiči autobusů. Takže je u nich menší pravděpodobnost ten covid chytit.

Jiří Kocurek

Až příliš často je to tak, že to přinese děcko ze školy.

Tomáš679.2

Mám také tu zkušenost. Pedagog začal, dítě doneslo a do 14 dnů se to prohnalo celou rodinou. Nikdo tomu neušel. Zastavení testování ve školách byla hrubá chyba.

Jenki

Můžu potvrdit totéž. Školy zafungovaly jako perfektní promořovací faktor.

Nejlepší bylo, jak to mezi dětmi a pedagogy kroužilo furt dokola, a odpadly i očkované učitelky. Ty co neodpadly na onemocnění odpadly pro změnu na ošetřovák.

Komentáře mé dcery na téma, jak jich pod dozorem asistentky sedí ve třídě 50% stavu, druhých 50% na ně mává z monitoru, a jejich paní učitelka na ně hovoří z druhého monitoru jsou nereprodukovatelné.

Tomáš679.2

Samozřejmě, že mohou. Proto píši, že by rozložení na dva na sobě nezávislé dopravce (personální zabezpečení) bylo výhodou. Pořád lepší jeden vlak než žádný bus a stejně tak i opačně.

On první

Zvláštní v době kdy dle čísel počty nakažených výrazněji klesají, prudce přibývá nemocných řidičů (nebo karantén).

Air Traveller

tak ono staci, aby byl nakazeny jeden clovek stykajici se s ostatnimi … a jste -10 ridicu ani nevite jak

Tomáš679.2

Podívejte se na mapu. Třeba sever Čech byl dlouhou dobu relativně v pohodě a počty byly nízké. Opakuje se však situace z loňska. Na severu bude ještě nějakou dobu trvat než začnou počty stagnovat a nebo klesat. V té době budou už lokality, které si to odbyly co nejdříve v „pohodě“.

Arnošt

Komu dá kraj pokutu, když ČSAD Liberec neplní své povinnosti? 🙁
Ještě furt si někdo myslí, že „krajský“ dopravce bylo správné řešení?

Roman osobně

Bylo by nejlepší poslat ty, kteří chtějí dát kraji pokutu okamžitě za volanty autobusů.

Tomáš679.2

Nejlepší by bylo, aby si z této situace vzal každý ponaučení a nezapomněl na to až se bude zase o něčem rozhodovat. Jenže někteří lidé mají velmi krátkou paměť.

Pepa z depa

Už tam jsou… 🙂

Vít Jůza

I když tedy pokuty cestující na místo určení nepřepraví!

Arnošt

No ale jsou zřejmě od toho, aby motivovaly ty, kteří cestující na místo určení přepraví, když je nepřepraví, že?
Nebo jsou pokuty k ničemu?

Roman osobně

No právě proto. Až úředník rozveze autobusem cestující, teprve pak může jít „řešit“ pokuty

ABC

Nejezděte auty, přesedněte do M/VHD ….

Pája

Tohle je trochu složitější problém.

ABC

Tak. Myslete politicky Halík. Kujva, politicky!