Moravskoslezský kraj zdraží podruhé během jednoho roku veřejnou dopravu

Nové autobusy Scania pro ČSAD Havířov. Pramen: ScaniaNové autobusy Scania pro ČSAD Havířov. Pramen: Scania

Cena za kilometr stoupne od dubna o sedm procent. Za poslední rok o 50 %.

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Vít

No pořád levnější jak živit v domácnosti auto nebo jezdit taxíkem jako plno lidí.

Novotný

Zdražení dvakrát po sobě není asi správný způsob rozhodování a může to mít negativní dopad na odliv cestujících. Stejně se doprava musí dotovat a v tomhle případě zdražení to bude ještě víc stát ze státního / krajského rozpočtu, pokud ubyde cestujících, A spoje se budou muset stejně tak nebo tak vypravovat, i když jsou ztrátové.

M M

Integrovaný systém a má ceník dle kilometrů? Zvláštní…

Frantík

Nejspravedlivější cena by byla podle toho, kolik kilometrů by danou vzdálenost trvalo ujet autem nejvýhodnější cestou. Jenže to by bylo potřeba nastavit ceník pro každou dvojici zastávek zvlášt.

Igor

Přijde mi strašně divné, že MHD FM, které jezdí po celém okresu zvládne vozit 80% cestujících, kteří jezdí za 1 Kč na rok a můžou jezdit kdykoliv (bydlí v okresu FM), ale já protože bydlím ve vedlejším okresu musím platit 18 Kč za stejnou věc každou jízdu a po jiných okresech teď ještě mnohem víc. Už teď jedu 8km do vedlejší vesnice a platím dvacku… Oni tam fakt nejsou normální…

M M

V JMK jezdím 8 km za 27 Kč, 3 zóny…

Jirka

No náhodně jsem našel nějakou cestu, která je krátká přes tři zóny (Krumvíř, obecní úřad – Hovorany, rozcestí), která má 8km, přes zóny 640,650,660 a idos vypisuje cenu 16kč za 3 zóny, ale třeba tam je chyba co já vím.

Igor

No náhodně jsem našel nějakou cestu, která je krátká přes tři zóny (Krumvíř, obecní úřad – Hovorany, rozcestí), která má 8km, přes zóny 640,650,660 a idos vypisuje cenu 16kč za 3 zóny, ale třeba tam je chyba co já vím.

M M

16 Kč jsou dva úseky, ale ty bývají skoro vždy v rámci dvou zón. Moje trasa je na trase vlaku S3 a opravdu platím 27 Kč za 8 km, 3 zóny.

Studý Chudent

Rajhrad-Žabčice, nebo takovýho něco?

Igor

No vidíte, vlak mě ani nenapadlo brát v potaz. Jo tam už vidím, že z Rajhradu to jede do Žabčic 8 minut, 8km a fakt to stojí 27kč. Se divím, že tam taky nevymysleli něco jako obdobu dvouúseků. To je dost nevyvážená cena, když jsem se díval že někde jinde v kraji se jede autobusem 14 km a stojí to 16kč, protože to je jen ve dvou zónách.

M19

Dvě zastávky vlakem, jízdenka 16 Kč. Nelze použít návaznou dopravu v rámci příslušných zon.

M19

Rajhrad – Žabčice – lze použít jízdenku na vzdálenost do dvou zastávek za 16 Kč. Kuřim – Hradčany (to je ale km) taktéž. Pokud nevyužíváte v rámci nástupní či výstupní zony bus, stačí vám jízdenka za 16 Kč. Ne, není tak drahý tarif IDS JMK.

Josef Petrák

To se pomalu dostávají nad hranici tarifního výměru a kompenzace za slevy se budou MSK mírně krátit…

rozinka

Zdražováním jízdného nejspíš Ano bude líp, které ovládá MS kraj, bojuje proti inflaci., kterou zavinilo jejich

PetrN

Zajimave, ze v jinych krajich muze byt verejna doprava ve srovnani s ms krajem daleko levnejsi. Holt asi kraj neumi prilis hospodarit 🙂

Paolo

Ne na dlouho,ekon realita nepustí.Jine kraje spíš kvůli volbám populisticky vyčkávají.

Paolo

Bohužel dalo se to čekat, ono to prijde i do zbytku ČR.