Moravskoslezský kraj spustí speciální autobusové linky pro navrátilce z ciziny, odveze je až domů

Nové autobusy SOR pro Transdev. Autor: TransdevNové autobusy SOR pro Transdev. Autor: Transdev

Moravskoslezský kraj odhalil systémovou mezeru v systému repatriací ze zahraničí. Autobus či letadlo přiveze české občany do Prahy či jiného

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Frantisek

Pokud by dodrželi standardní hygienická opatření v poloprázdném metru či vlacích, asi by se nic moc nestalo, když už mají snad podobnou pravděpodobnost nákazy z domácích zdrojů. Ale třeba je naopak chrání od nákazy po cestě.

Jarmil

Mě nejvíce vadí, že ta zpráva je pojata špatně. Kraj se dohodl s Transdevem… Ale to není o Transdevu. Pokud nepřišel tento nápad přímo z Transdevu. Kraj zajistil dopravu. To je hezké. Transdev ovšem není natolik “ v zadnici“ jako malí dopravci, kteří běžně provozují svozy dětí na plavání apod. Proč kraj se nerozhodl udělat poptávku mezi nimi a nepomoci jim v jejich těžké fázi? Druhá věc, která mi vadí ještě více, je hazard se zdravím řidičů Transdevu. Transdev měl vyčlenit vozy, které by si zapůjčila hlučínská jerdnotka HZS – kteří by ten rozvoz zajišťovali. Nebo mi chcete říct, že… Číst vice »

Jakub Unucka

6:39 jsem byl osloven integrovaným IZS, že to mám do 9:00 vyřešit. Udělat za dvě a půl hodiny výběrovku? To fakt nejde. S Transdevem mám platnou smlouvu, stejně jako s ČSAD Vsetín. Transdev má základnu přímo v místě předání, ČSAD Vsetín asi 50km daleko. Já bych rád pomohl malým dopravcům, chápu, že teď to mají velmi složité. Ale zákon o veřejných zakázkách platí pořád, nouzový stav nenouzový stav. Kdokoliv z vás by se v mé pozici rozhodl stejně, ať už napíšete cokoliv. Prosím tedy o korektní diskuzi.

Rosťa

Transdev je opravdu Super. Dnes jejich spoj 623 v 16-54 na zastávce Albrechtičky ani nezastavil a nechal 6 lidi na zastávce. Další spoj jede za 4 Hodiny. Bylo mi líto lidí, tak jsem je rozvezl. Byl jsem svědkem, že řidička ani neohledla hlavu, zda někdo na zastávce stojí. Našel jsem řidičku, vím kudy spoj jezdí a ta mi řekl, že má nařízeno na zastávce nezastavovat. Podařilo se mi dohledat číslo na pana Unucku, neboť ten tvrdil v nějakém prohlášení, že mají povinnost zastavovat vždy a všude. Tak jsem zvědavý co tedy z toho nakonec vypadne. Je fajn, že jezdíme pro… Číst vice »

Jakub Unucka

Ti lidé nebyli na dovolené. Ti už jsou dávno doma. Drtivou většinu navrátilců tvoří lidé, kteří dali výpověď v zahraničí a po dlouhých letech se vrací domů, aby byli nablízku své rodině. To zaslouží respekt a pomoc. Za tím si stojím.

Jakub Unucka

A k tomu incidentu – omlouvám se za kraj, omluva za Transdev přijde vzápětí. Řidička je mladá a pár dní ve službě, poprvé na této lince, zazmatkovala. To ji neomlouvá, jasné. Znovu jsem nařídil, aby dopravci poučili řidiče, že se zastavuje na každé zastávce, cestující nemusí být vidět, protože respektují zákaz srocování více než dvou lidí. Mrzí mě to, opravdu. Děkuji za pochopení.

Erik

Myslím, že i ty řidiče je třeba pochopit. Jsou také ve stresu a pokud začíná, je to o to složitější.
Je to nepříjemné pro ty, co tam stáli, ale měli bychom být teď aspoň chápaví.

PetrPetr

Ta doprava domů je luxusní. Člověk nemusí nic platit – zadarmo letenka z druhého konce světa a doprava až domů.

MiKi

A pak 14 dní v karanténě za 60% platu. Není jim co závidět.

Kkarel

V článku není nic o tom, že je to zadarmo.

LiborV

První autobusy ze zahraničí byly opravdu zdarma. Letenky nikoliv. A za autobus ze zahraničí se nyní platí běžná plná cena jízdenky, jako když si jí koupíte den předem.

Jakub Unucka

Ano, doprava do Prahy je za tržních podmínek, doprava z Prahy je v režii MV, doprava po kraji je za krajské. Já opravdu nechci, aby navrátilci po 30 hodinách strávených v autobuse s dalšími 50 lidi z celého světa jezdili MHD. V těch 2 autobusech je oddělený řidič, dostanou roušky a rukavice a poučení, včetně hygienického vytěžení (kde byli a s kým se potkali). Všem hodně zdraví.