Ministerstvo financí začalo hledat šéfa letiště, zájemcům dalo dva týdny

Tabule s odlety, Letiště Praha. Pramen: Letiště PrahaTabule s odlety, Letiště Praha. Pramen: Letiště Praha

Podmínkou účasti je desetiletá zkušenost na vrcholné pozici v oboru.

Zpět na článek
31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hasič

Já se obávám, že to směřuje spíše směrem takovým, aby LP řídil někdo, kdo půjde “více na ruku” nejen současnému majiteli největší tuzemské let.spol., stavařské loby atd. Všichni na letišti vědí, že současné vedení LP značně odolává mocným tlakům a chová se velmi transparentně. Nejde jen o LP, ale i o jeho dcery, jejich obchodní politiky apod. A kdyby se našel někdo “více kooperující”, určitě by na oslavu nějaký Moet padnul. Ono se ukazuje, že léto (ke kterému se všichni upínali) žádná hitparáda nebude, polštář na zimu bude dost malý jak pro LP, tak i třeba pro ČSA, kteří jsou… Číst vice »

Petr Novotný

Výběrko vypadá jako předem připravené pro konkrétní osůbku…

Jiří Kocurek

Takhle gumovou formulaci požadvků jsem teda dlouho nečetl. Hledá se kapitán námořní lodi s desetiletou praxí nebo alespoň nekdo, kdo výrobně pádluje na rybníce a pozná břeh.

Jiří Kocurek

errata: výborně pádluje…

Jakub P.

Jestli to bude TikTok, tak na LP získají velkou převahu „modří“, tedy Skanska. Už je tam v představenstvu Jiří Černík (dříve Skanska) a teď by přibyl i jejich bývalý GŘ. To pak můžeme jen očekávat, kdo náhle začne vyhrávat zakázky na výstavbu na letišti (pokud ještě nějaká bude). Když se navíc dají dohromady s Krausem, který už dlouhá léta pouští nebo nechává pouštět letišti žilou, tak za chvíli skončí letiště jako ČSA 🙁 Snad to ale bude jen do voleb a pak se udělá skutečné výběrko na celé představenstvo, přeci jen by to byla škoda dostat letiště k bankrotu. Takže… Číst vice »

Rodan

Trochu problém by v tomhle mohlo být případné vítězství koalice Piráti + STAN, kteří nic dobrého letišti nepřejí (minimálně ne rozvoj), takže představenstvo řízené jimi nemusí být ideální.

Dorota

Mezi požadavky je nejméně desetiletá praxe ve vrcholném managementu v oblasti letectví, dopravy či cestovního ruchu nebo výborná orientace v oblastech letecké dopravy a cestovního ruchu. Takže to někomu šijí na míru, protože takových zde moc nenajdete, že by bílá paní Pardubická nebo pan Kačur z Vodochod?

johny

Ta borka z Pardubic je teď volná, že ANO 🙂

Tomas

Neskutečný cirkus… :/

mgr.pavel

Ťok sem, Ťok tam..

Nebo někdo jiný, komu potřebuje Babiš či Havlíček postavit trafiku.

Fakt se těším, až tito … ehm, půjdou od válu.

Gwann

já bych preferoval, aby Andy rovnou nastoupil do výkonu trestu

G700

To skoro vypadá na přesun jednoho ředitele z T3….

Jakub P.

Pokud vím, na T3 už teď snad nikdo nesedí, má se za spousty letištních peněz rekonstruovat pro vládní potřeby českého předsednictví EU. Dřív na T3 seděl ředitel auditu, ale stávající šéf, pan velké Zelí, sedí na APC.

G700

Já spíš mluvim o soukromé firmě, co tam má sídlo :)))

Dorota

TimeAir

Gwann

tak tohle je fakt komedie.

14 dní obvykle netrvá ani VŘ na recepční.

A ty požadavky naznačují, že už je vybráno. Protože napsat tohle: „…nebo výborná orientace v oblastech letecké dopravy a cestovního ruchu.“ čtu jediným způsobem – o řízení čehokoliv v letectví ví tužku, tak tam hodíme tu orientaci….

Stony

Nezda se mi to nyni uplne rozumne v teto dobe. Nehlede na to ze se to dozvedel pred par dny a vyberko se teprve pripravuje. To nevypada moc koncepcne

Apex

Aby to neskončilo jako na Slovesku….tam od února už mají čtvrtého ředitele letiště… 😂, aneb, když si politici myslí, že rozumí všemu a jsou nejmoudřejší, tak to nikdy nevede k ničemu dobrému…

Gwann

řídím stát jako kostelecké uzeniny…toť nové heslo na prezidentskou standartu, až zvolíme andyho na hrad

Jiří Kocurek

No nazdar. Víte, že to převzetí Kosteleckých uzenin bylo poněkud násilné.

RHood

Takže jako obvykle je to připraveno pro konkrétní osobu. Nicméně za chvilku volby a pokud to nebude člověk, který nebude vadit žádné z politických stran, tak půjde od válu, a to hodně rychle. Tento stát je neskutečná díra plná zapáchajících h…n. Pan redaktor promine, doufám.

Jakub

Ministerstvo financí by taky potřebovalo nějaké personální změny… Podle mého názoru je pan Řehoř výborný ředitel a je vidět, že ho ta práce opravdu baví. A letiště vede tím správným směrem. Bude ho dle mého velká škoda.

Gwann

a strakovka s hradem jakbysmet…

tom

Ministerstvo financí….To vede ta modelína, co ráda čuchá ke kytkám… Tak to jo.

Otakar

Droběna

dejf

No tak vzhledem k tomu co všechno dokázala by spoustě lidí to čuchání ke kytkám přišlo jako docela fajn. Ale asi jinak než myslíte 😀.

Gwann

zespodu? není to příliš drastické?

dejf

My nemůžeme ani naznačovat…

Syros

Aby, to nebylo šlápnutí vedle. Myslím si, že v této době není moudré měnit ředitele letiště, který zatím obstál velice dobře.

Gwann

ale někomu stoupnul zjevně na palec

mgr.pavel

Nebo zavazí aspirantovi na trafiku..