Ministerstvo dopravy zahájilo stavební řízení na další úsek D35, soutěž má začít letos

Vizualizace východního portálu tunelu Homole na D35. Foto: ŘSDVizualizace východního portálu tunelu Homole na D35. Foto: ŘSD

Do poloviny roku chystá ŘSD soutěž na zhotovitele úseku Ostrov - Vysoké Mýto.

Stát začíná řešit povolení pro další úsek dálnice D35. Ministerstvo dopravy zahájilo stavební řízení na hlavní trasu úseku D35 Ostrov – Vysoké Mýto. Jde o navazující část na loni v závěru otevřený úsek Časy – Ostrov.

Vyplývá to z informací na úřední desce ministerstva dopravy. Řízení se týká více než třiceti stavebních objektů včetně tunelu Homole. ŘSD podalo žádost o povolení na konci listopadu. Ministerstvo dopravy informaci o zahájení řízení oznámilo včera poté, co ŘSD doplnilo některé chybějící dokumenty. Dokumentaci pro ŘSD zpracovává společnost Satra.

Stavba má od podzimu 2020 pravomocné územní rozhodnutí. Trasa vede od západu mezi obcemi Radhošť a Stradouň, poté obloukem obchází obec Vraclav ze severovýchodu a následně se přimyká k nynější silnici I/35. Součástí stavby není žádná mimoúrovňová křižovatka. Na úseku dálnice budou čtyři mosty a dva nadjezdy, celková délka mostů činí 140 metrů. Bude také nutné upravit související silnice první až třetí třídy a polní cesty. Detailně je úsek popsán v informačním letáku.

Trasa D35 v úseku Ostrov - Vysoké Mýto. Foto: ŘSD

Trasa D35 v úseku Ostrov – Vysoké Mýto. Pramen: ŘSD

Celkem sedm kilometrů dlouhý úsek má vyjít na zhruba dvě miliardy korun, v této částce ale nejsou náklady na tunel Homole. Ten se soutěží zvlášť, aktuálně probíhá výběr zhotovitele. ŘSD počítá s tím, že výběrové řízení na zhotovitele celého úseku začne ještě letos, stavět se začne příští rok.

Již v závěru roku byla vypsána soutěž na provedení zemních prací pro záchranný archeologický výzkum i samotný průzkum. „Aktuálně předáváme staveniště pro realizaci přeložky plynovodu,“ dodal generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

ŘSD aktuálně intenzivně připravuje další úseky D35, aktuální průběh přípravy zobrazuje tato mapa.

Mapa přípravy D35. Foto: ŘSD

Mapa přípravy D35. Foto: ŘSD

 

Tagy D35 D35 Ostrov - Vysoké Mýto Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
55 komentářů