Ministerstvo dopravy soutěží výrobce registračních značek za téměř půl miliardy

Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravyRegistrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy začalo vybírat firmu, která bude od listopadu letošního roku dalších šest let vyrábět pro stát registrační značky. Dosavadním

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nekdo

Doufam, ze se najde klempirska dilna co to udela za 5 milionu…

Jiří Kocurek

Klidně by to mohla dělat klempířská dílna přímo v místě úřadu. Na Kladně Pepa, v Kolíně Honza, v Benešově Lukáš a v Praze … no podnikavý človíček by se jistě našel. Neříkejte mi, že pražáci jezdí se střechou ke klepmířovi na venkov.

Jan Sova

Mohla, ale tyhle legislativní návrhy jistí socani jako Urban a spol. už dávno ve sněmovně hluboko zašlapali. Takže se to musí soutěžit centrálně a za draho….

Divočák

Co zřídit Státní lisovnu SPZ ? Chlapci a dívky ve výkonu trestu by měli zajímavý přivýdělek( už to tu kdysi bylo, tuším ) , nějaká bývalá fabrika ( a že jich máme ) by zase ožila a nešlo by to přes iX prostředníků, díky kterým je ta uvedená částka taková, jaká je..

Jiří Kocurek

Mno pokud je ta bývalá fabrika opravdu vaše…
Němci to dělají tak, že si zajdete do nejbližší provozovny a tam vám ty značky na počkání vyrobí. Odpadá složitá logistika, kdy se značky musejí rozvážet. Namísto toho si v nejbližší provozovně čas od času objednají svitek plechu.

Petr Nick

To ale není moc systémové..

navratp

Na znacce mužete mít co chcete za 15 eur.

G700

A co změnit font, aby se u RZ na přání dala používat všechna písmena.

Václav

Proč zrušili ty holografické nálepky?

koudelka

nikdo to nekontroluje + asi musej šetřit…. škoda že za posledních 10 let vydáno stovky mio na zabezpečení registračních značek včetně utajované informace, která tam možná byla, možná nebyla. Teď někdo zjistil, že ochranné prvky na RZ nejsou potřeba. Tak to bohužel je. Ale třeba je někdo zaujme jiným ochranným prvkem, u kterého se ukáže, že je natolik jedninečný a drahý, že na značkách prostě bude :-], můžeme se domnívat, že to nebude dlouho trvat.

Jerry

A pak si přihlásíte auto za 800kc je to normální?

Václav

To je jako s vkladem do katastru. Někdo tu mohutnou byrokracii zaplatit musí.

Franta

No s katastrem pozor. Vklad do katastru znamena hodne prace a pochybuji, ze kolky zaplati nejakou velkou cast nakladu. Pri zmene katastralni mapy je potreba dodany geometricky plan zkontrolovat a zmenit katastralni mapu. U zmen vlastnictvi pak musi vse probehnout pravne v poradku a to se taky kontroluje. Slozitost smluv a samotnych prevodu muze byt enormni. Nejde jen o kupni smlouvy, ale o zastavy – napr. refinancovani hypotek, vecna bremena atd.

Alibaba

Geometrický plán od geodetů jsem platil ze svého.

Jiří Kocurek

Doufám, že si nemyslíte, že majiteli nemovitosti toho právníka zaplatí sám katastrofální úřad? Že tam jako majitel nemovitosti zavolá a všecko už vyřídí úřad?