Automobily

Ministerstvo dopravy soutěží výrobce registračních značek za téměř půl miliardy

Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy
Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy začalo vybírat firmu, která bude od listopadu letošního roku dalších šest let vyrábět pro stát registrační značky. Dosavadním dodavatelem je společnost Security Paper Mill (SPM).

Vyplývá to z oznámení na profilu zadavatele. Odhadovaná hodnota zakázky je 462 milionů korun. Oproti stávající smlouvě zmizí z registračních značek povinnost doplnit je ochranným hologramem. Jediným kritériem pro výběr vítěze bude nejnižší cena. Zakázka řeší všechny typy registračních značek včetně těch na přání.

Ministerstvo dopravy se před čtyřmi lety zbavilo dlouholeté smlouvy se společností Hicon. Smlouva byla podepsána v roce 2002, ještě za dob vlády tehdejšího premiéra Miloše Zemana, kdy resort dopravy vedl Jaromír Schling. Podle propočtů stát od té doby v porovnání s cenami ze soutěže v roku 2016 za značky zbytečně zaplatil přes miliardu korun navíc.

SPM podle smlouvy dodává značky v průměru za 45 korun, před novou smlouvou stát platil v průměru 77 korun za tabulku. Dříve byla cena ještě výrazně vyšší, přesahovala stokorunu. Ministerstvo dopravy současného výrobce vybralo v soutěži, do které se přihlásily čtyři firmy, Hicon tehdy nabídku nepodal.

15
Diskuze

avatar
5 Komentáře
10 Reakce na komentáře
11 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
12 Autoři komentářů
Jan SovanavratpPetr NickJiří KocurekNekdo Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nekdo
Host
Nekdo

Doufam, ze se najde klempirska dilna co to udela za 5 milionu…

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Klidně by to mohla dělat klempířská dílna přímo v místě úřadu. Na Kladně Pepa, v Kolíně Honza, v Benešově Lukáš a v Praze … no podnikavý človíček by se jistě našel. Neříkejte mi, že pražáci jezdí se střechou ke klepmířovi na venkov.

Jan Sova
Host
Jan Sova

Mohla, ale tyhle legislativní návrhy jistí socani jako Urban a spol. už dávno ve sněmovně hluboko zašlapali. Takže se to musí soutěžit centrálně a za draho….

Divočák
Host
Divočák

Co zřídit Státní lisovnu SPZ ? Chlapci a dívky ve výkonu trestu by měli zajímavý přivýdělek( už to tu kdysi bylo, tuším ) , nějaká bývalá fabrika ( a že jich máme ) by zase ožila a nešlo by to přes iX prostředníků, díky kterým je ta uvedená částka taková, jaká je..

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Mno pokud je ta bývalá fabrika opravdu vaše…
Němci to dělají tak, že si zajdete do nejbližší provozovny a tam vám ty značky na počkání vyrobí. Odpadá složitá logistika, kdy se značky musejí rozvážet. Namísto toho si v nejbližší provozovně čas od času objednají svitek plechu.

Petr Nick
Host
Petr Nick

To ale není moc systémové..

navratp
Host
navratp

Na znacce mužete mít co chcete za 15 eur.

G700
Host
G700

A co změnit font, aby se u RZ na přání dala používat všechna písmena.

Václav
Host
Václav

Proč zrušili ty holografické nálepky?

koudelka
Host
koudelka

nikdo to nekontroluje + asi musej šetřit…. škoda že za posledních 10 let vydáno stovky mio na zabezpečení registračních značek včetně utajované informace, která tam možná byla, možná nebyla. Teď někdo zjistil, že ochranné prvky na RZ nejsou potřeba. Tak to bohužel je. Ale třeba je někdo zaujme jiným ochranným prvkem, u kterého se ukáže, že je natolik jedninečný a drahý, že na značkách prostě bude :-], můžeme se domnívat, že to nebude dlouho trvat.

Jerry
Host
Jerry

A pak si přihlásíte auto za 800kc je to normální?

Václav
Host
Václav

To je jako s vkladem do katastru. Někdo tu mohutnou byrokracii zaplatit musí.

Franta
Host
Franta

No s katastrem pozor. Vklad do katastru znamena hodne prace a pochybuji, ze kolky zaplati nejakou velkou cast nakladu. Pri zmene katastralni mapy je potreba dodany geometricky plan zkontrolovat a zmenit katastralni mapu. U zmen vlastnictvi pak musi vse probehnout pravne v poradku a to se taky kontroluje. Slozitost smluv a samotnych prevodu muze byt enormni. Nejde jen o kupni smlouvy, ale o zastavy – napr. refinancovani hypotek, vecna bremena atd.

Alibaba
Host
Alibaba

Geometrický plán od geodetů jsem platil ze svého.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Doufám, že si nemyslíte, že majiteli nemovitosti toho právníka zaplatí sám katastrofální úřad? Že tam jako majitel nemovitosti zavolá a všecko už vyřídí úřad?