Milostivého léta využilo téměř 14 tisíc dlužníků DPP, zaplatili desetinu vymáhané sumy

Tramvaj vyzdobená kampaní proti jízdám na černo. Autor: ROPIDTramvaj vyzdobená kampaní proti jízdám na černo. Autor: ROPID

Dalších více než 80 tisíc exekucí nechá dopravní podnik zastavit v rámci ukončování bagatelních pohledávek.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rozšíření S welcome

Pokud nejdu do metra, tak si lístek nekupuju a uz tak 10 let mi to vychází.

medvěd

Nevím, proč mají být dlužníci rozmazlováni. Mají zaplatit včas a pokud na to kašlou – má přijít trest – penále. Společnost má pevná pravidla a okrádání jiných se nemá tolerovat. Do měsíce nezaplatí – dvojnásobek. Nemáš peníze – splátkový kalendář.

BND30

Medvěde, na to je těžká odpověď. Máš totiž pravdu v tom, že smlouvy se mají dodržovat. A věřím, že se pohybuješ mezi lidmi, kde se to ctí, což je fajn a važ si toho. Ale populace je rozvrstvena v Gaussově křivce. A jeden z těch konců je velice finančně gramotný a ten druhý je velice finančně negramotný. Když začnu s těmi negramotnými, tak ti žijí v různých nájmech, dělají hůř placené práce, často načerno, občas je vyhodí bez udání důvodu a hlavně bez výplaty. Oni se však chtějí srovnávat se zbytkem křivky a tak to aspoň dělají pomocí drahých telefonů,… Číst vice »

původní Jakub P

Aneb jak treba jen kvuli blbosti z mladi, nebo prechodny dobe opravdovy nouze, a vlastne prkotine vyhnat cloveka nadosmrti ze systemu a zaridit, ze pokud bude nekdy delat, tak jen nacerno a ze by do systemu prispel danema nasobne vic nez tou pokutou, na to muzem zapomenout.. Hlavne ze spratelenej advokat a exekutor si vydelaj.

původní Jakub P

Aby nedoslo k mylce. Dluhy se maj platit a exekutori jsou potreba. Bohuzel u nas se to prehouplo do situace, kdy bylo mozny a pro nektery bezskrupulozni exekutory a jejich kamarady velmi vyhodny, lidi v exekucich drzet dlouhodobe a v podstate banalni (v horsim pripade od zakladu vymyslenej) dluh nafouknout do velikosti, kterou ten clovek nikdy nemel sanci splatit.

digi

A kolikrát je to způsobeno tím že jste se neuměl narodit do bohatý rodiny… A tak když za Vás nezodpovědní rodiče nezaplatí třeba poplatek za popelnice nebo jízdné, tak jakmile dovršíte 18 let tak jdete do exekuce…

https://denikreferendum.cz/clanek/24766-ustavni-soud-zrusil-detsky-dluh-za-cernou-jizdu

Pavel

Za přestupek/zločin má přijít přiměřený trest. U nás se z toho ale stal předmět absurdně vysokých zisků advokátů a exekutorů „jistotou desetinásobku“ za ceny uvrhnutí desítek tisíc lidí do neřešitelných dluhových pastí a dluhového otroctví.
Je to lichva a je to ve finále pro společnost špatně, protože pak musí sanovat drahou sociální sítí.

Leinad

Dopravce postupuje logicky, jízdenka v předprodeji za 24, doplatek 850.
Průser je spíše následné právo a vymáhání.
Fikce doručení, jsou případy kdy opatrovník magora(co hůř, rodič dítěte) nedostane informaci.
Priorita poplatků před jistinou, existuje způsob jak se exekutor legálně dostane do situace kdy dlužníkovi zabavil věci, takže má uhrazeny své poplatky a při tom věřitel ještě nic nedostal.
Smluvní úroky větší než zákonné úroky z prodlení, jinými slovy kdo půjčil se smlouvou dostane více než okradený.

Tomáš z MB

Mne by zajímalo, kolik utratil (nejen) DPP za vymáhání (např. na výplaty úředníků, kteří by třeba ani nemuseli být zaměstnáni) – zda se to vůbec vyplatí… Obdobně nedobytné pohledávky za poplatky v nemocnicích.
A třeba (prý – zdroj profesionálové ze sociální správy) některé země mají „lítačku pro registrované bezdomovce“ zdarma – je lepší, když jezdí (za prací či do nějaké noclehárny) „na účet všech“, ale bez právníků – než platit mašinérii exekucí … samozřejmě, jsou k tomu nějaké (opravdu vymáhané) povinnosti!

noerf

Hlavní problém je, jestliže jsou v průměru čtyři exekuce na osobu, tak je pravděpodobné, že část lidí, co je-li někdy na černo to zaplatila, část mohou být zahraniční občané, kteří v Praze byli jako turisté a informace o exekuci se k nim nemusela dostat či vymáhání pohledávky je administrativně náročné a část budou notoričtí černí pasažéři, kteří budou mít třeba deset exekucí. Otázka je, proč se u těchto občanů nespojí exekuce dohromady a nevymáhají jako celek, jednak by to spolu s náklady mohlo přesáhnout částku 10 000 Kč s čímž by se dalo pracovat u soudu. Druhá věc je, kolik… Číst vice »

digi

Tak pokud chcete zavést řetězení pokut tak by to chtělo za všechny tresné činy, nejenom za jízdu na černo….

řídíš, udělal si přestupek a před měsícem jsi už dostal pokutu?? šup s tebou k soudu ať se státu hromaděj náklady na soudce, úředníky atd… no přijde Vám to normální??

Tomáš z MB

Právě – házíme (někteří z nás) je všechny do jednoho pytle. Ale nahoře to i psal „původní Jakub“ a „BND 30“.
Jako student jsem jel nejednou z vandru poněkud špinavý a upocený, ale neřvali jsme a nezvraceli … ale nikomu jsme nevadili a ani dnes takoví nevadí „panu doktorovi“ v rychlíku.
Jde o to nevyrábět z nich potravu pro NELIDSKÉ exekutory a advokáty, neb to nám stejně nepomůže.
Ale spíš by mne opravdu zajímal ten poměr skutečné náklady/vybraná částka – zda celá ta mašinérie není ve výsledku prodělečná. V mém oboru – léčba nesmí škodit víc než nemoc sama.