dpp

Milostivé léto II. využilo v DPO téměř 500 dlužníků, do rozpočtu firmy se vrátí přes 2 miliony korun

Tramvaje DPO v areálu dílen Martinov. Foto: Zdopravy.czTramvaje DPO v areálu dílen Martinov. Foto: Zdopravy.cz

DPO nabízel akci v rozšířené podobě, a to všem svým dlužníkům, nejen těm v exekuci.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Jednou se mi podarilo zdarma ziskat kalendar 😀

Pedro72

Já platím vše podle pravidel, přesto se za blbce nepovažuji a milostivé léto podporuji. Takže by to chtělo spíš zapracovat na sebeúctě 😉

Leinad

Já Milostivé Léto nepodporuji, je to hurá akce při zachování systému.
Podporoval bych třeba prioritu věřitele (ne že si exekutor může k dlužníkovi chodit pro svoje poplatky a věřitel z toho nemá).
Nebo aby člověk v exekuci a insolvenci měl nějaké procento svých příjmů (vlastně exekuci brát jako „druhou daň z přijmu“). Pokud se mu sebere všechno nad životní minimum, nemá důvod vydělávat víc.
Zastropování úroků. Ne že živnostník který k pohledávce nemá smlouvu dostane méně než nebankovka.

Anonymus

A proc podporujete milostive leto? Ja ho vidim jako sanci treba u deti, kterym nic neplatili rodice a jezdili kvuli tomu nacerno a kdyz pak vyrostli, tak zjistili, ze jsou v exekuci. Tem milostive leto muze pomoci. Ale jinak vetsina lidi v dluzich si za to muze sama a je jim to uplne jedno.

Jeřdno

však milostivé léto je o tom, že ty původní dluhy zaplatí. odpouští se ta čast, co jde exekutorům.

Y.K.

To je jistě pravda, ale tady jde o to jim odpustit nahromaděné poplatky, ne primární prohřešek. Zaplatí co zaplatit měli hned na začátku + pokutu a odpustí se je jim ta nezvladatelná hromada co se na tom rychle nakupí. Jinými slovy, pokud to někdo chce řešit, má šanci. Pokud ne, tak je to jedno, sám se nepřihlásí.

Já teda nejsem zastánce neplatičů, ale nelíbí se mi ani, jakým způsobem tady fungují exekuce, až bych řekl exekuční byznys.

David (Komi)

No… Ale pokud někdo má i na pokuty, pak má i na jízdné… Tady si velice protiřečíš a působíš dost povrchně a arogantně. Sorry, ale tady prostě nesouhlasím. Zkrátka se najdou tací, kteří tím „chlapem“ být prostě nemůžou. A upřímně. Sám vím, o čem mluvím. Jednu dobu jsem taky jezdíval dost na černo. Pokuty jsem sice vždy nějak zaplatit dokázal, ale… Těsně po tom, co jsem již neměl status studenta, a práci jsem si tehdy hledal… Podporu od úřadu jsem tehdy neměl, a ani nechtěl. Ale nějak jsem se dopravit vždy domů musel. To víš. Ono se to mluví, když… Číst vice »

Jméno.m

Sankce jistě ano. Ne však udělat z tisícovky patnáct tisíc a pak že sebe dělat haura, jak jsem úžasný, že jsem ti odpustil dvanáct.

Michal O

Do rozpočtu firmy se vrátí? On jim někdo něco z toho rozpočtu vzal?

David

No, kdyby neudělali tuto akci, tak by ty peníze nikdy neviděli. Takže ano, vrátí se do rozpočtu.

David (Komi)

No… „vzal“. To sice ne. Ale asi bych to taky nenapsal jinak. Ty peníze jim asi defakto právem patří… Nemyslíš? Ať už skrz pokut nebo skrz jízdné, které někteří zkrátka neplatí…