Milostivé léto II. využilo v DPO téměř 500 dlužníků, do rozpočtu firmy se vrátí přes 2 miliony korun

Tramvaje DPO v areálu dílen Martinov. Foto: Zdopravy.czTramvaje DPO v areálu dílen Martinov. Foto: Zdopravy.cz

DPO nabízel akci v rozšířené podobě, a to všem svým dlužníkům, nejen těm v exekuci.

Necelých 500 dlužníků využilo příležitost uhradit svůj dluh vůči Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) v rámci akce Milostivé léto II. Souhrnný výsledek překonal předchozí ročník o cca 23 %. Celkově se DPO podařilo vyřešit přes 700 jednotlivých případů. DPO to uvedl v tiskové zprávě.

Ostravský dopravní podnik nabízel příležitost zbavit se dluhů mimořádně v rozšířené podobě, a to všem svým dlužníkům, nejen těm v exekuci. Příležitost tak získalo rovnou několik tisíc dlužníků. Lidé mohli od září do konce listopadu 2022 uhradit DPO jistinu (pokutu a jízdné), ti v exekuci navíc i poplatek exekutorovi ve výši 1 815 korun. Odpuštěno jim bylo příslušenství dluhu, tedy úroky a případné náklady soudního řízení.

Podmínkou bylo, že nás dlužníci museli sami aktivně kontaktovat. Po celou dobu akce jsme chtěli, aby bylo jasné, že platících cestujících si vážíme. Od této ‚šance pro dlužníky‘ jsme si slibovali získat alespoň část prostředků, na které máme nárok, a budeme je moci investovat zpět do MHD pro všechny cestující. A to se podařilo. Přes dva miliony korun putuje zpět do rozpočtu DPO,“ řekl Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

V praxi akce pro dlužníka znamenala kupříkladu i prominutí úroku v řádu tisíců korun za starý dluh, vzniklý za jízdu bez platné jízdenky. Například 65letému dlužníkovi byl prominut úrok ve výši skoro 7 000 korun, uhradil dluh 19 477 korun. Dlužníci DPO, kteří akci využili, ušetřili dohromady přes 1,3 milionu korun.

Tagy dopravní podnik ostrava DPO milostivé léto ostrava
11 komentářů