cargo

Miliardovou zakázku na zrychlení plzeňského uzlu získal Swietelsky

Nádraží Plzeň jižní předměstí, foto: České dráhyNádraží Plzeň jižní předměstí, foto: České dráhy

Sdružení firem patřících do skupiny Swietelsky vyhrálo další velkou zakázku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Za 1,085 miliardy korun postaví

Sdružení firem patřících do skupiny Swietelsky vyhrálo další velkou zakázku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Za 1,085 miliardy korun postaví další etapu modernizace plzeňského železničního uzlu.

Swietelsky nabídl nejnižší cenu ze sedmi uchazečů, v soutěži byl jako sdružení Swietelsky Uzel Plzeň, v kterém jsou firmy Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební. Vyplývá to z informací na profilu zadavatele.

SŽDC oproti rozpočtové ceně ušetří téměř čtvrt miliardy korun, původní cena byla 1,309 miliardy korun. Nad ní se dostalo jen sdružení firem Eurovia a GJW. Druhé v pořadí bylo sdružení firem Berger Bohemia, Alpine Bau a TSS.

Zakázku vypsala SŽDC společně s Plzní, část prací se totiž týká i městského majetku. Po dokončení by měl být výjezd trati z Plzně na Domažlice dvojkolejný, je tak součástí souboru staveb na zrychlení spojení Praha – Mnichov. Ruší přejezd se silnicí I. třídy na trati do Domažlic a přeložku této silnice mimo jádro obytné zástavby včetně výstavby mimoúrovňového křížení se železnicí.

Na nové trati pojedou vlaky rychlostí až 160 kilometrů v hodině. Kvůli stavbě už SŽDC zdemolovala některé domy. Více informací o celém projektu je na stránkách SŽDC.

Tagy swietelsky SŽDC uzel Plzeň
Žádné komentáře