Miliardář Korecký se vrací jako spolumajitel do plzeňské Škody. PPF mu prodala desetinu firmy

Nové trolejbusy Škoda 27 Tr. Foto: Škoda ElectricNové trolejbusy Škoda 27 Tr. Foto: Škoda Electric

Skupina Škoda Transportation zhruba po roce mění znovu vlastnickou strukturu. Skupina PPF Petra Kellnera oznámila, že prodala desetiprocentní podíl miliardáři

Skupina Škoda Transportation zhruba po roce mění znovu vlastnickou strukturu. Skupina PPF Petra Kellnera oznámila, že prodala desetiprocentní podíl miliardáři Michalu Koreckému. Ten byl vedle Tomáše Krska, Marka Čmejly a dalších fyzických osob jedním ze spolumajitelů, kteří loni v květnu celou Škodu Kellnerovi prodali. Jako jediný ale ve skupině zůstal, je členem dozorčí rady.

„Michal Korecký je členem dozorčí rady společnosti Škoda Transportation a členem DR i v některých dalších strategických firmách skupiny Škoda. Michal Korecký zůstane v neexekutivní pozici a poskytne společnosti jeho dlouholeté znalosti v oblasti strojírenství z pozice minoritního akcionáře,“ napsala PPF v tiskovém prohlášení.

PPF převzala Škodu Transportation loni v květnu za částku 326 milionů eur, tedy zhruba 8,3 miliardy korun. Nepotvrdily se tak spekulace o převodu skupiny pod křídla čínského giganta CRRC, ani pod skupinu EPH Daniela Křetínského.

Tagy ppf Škoda Transportation
Žádné komentáře