MHD v Ostravě je znovu v módě, cestujících po letech přibývá

Autobus Solaris Urbino 18 CNG v barvách Dopravního podniku Ostrava. Foto: DPOAutobus Solaris Urbino 18 CNG v barvách Dopravního podniku Ostrava. Foto: DPO

Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) se loni podařilo přilákat výrazně více cestujících než předloni. Ve třetím největším městě v republice se

Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) se loni podařilo přilákat výrazně více cestujících než předloni. Ve třetím největším městě v republice se tak po letech setrvalého poklesu potvrdil obrat k lepšímu, který jemně naznačil už rok 2016.

Služeb DPO loni využilo přes 91 milionů cestujících, což je meziročně o 2,6 milionu více. V letech 2015 a 2016 přitom počet cestujících klesl výrazně pod 90 milionů, když ještě v roce 2011 se držel nad sto miliony.

Počet obyvatel a počet cestujících v Ostravě. Autor: DPO

Počet obyvatel a počet cestujících v Ostravě.
Autor: DPO

Ostravská MHD loni rostla i přesto, že obyvatel města setrvale ubývá. „Podle výsledků průzkumů naše služby využívají nejvíce studenti. V uplynulém roce jsme však zaznamenali také nárůst počtu cestujících z řad podnikatelů a majitelů firem, za což jsme velice rádi a je to pro nás důkazem, že poskytujeme skutečně moderní, rychlou a bezpečnou přepravu po městě,“ uvedl v tiskovém prohlášení šéf DPO Daniel Morys.

Obrácení trendu připisuje rovněž odbavovacímu systému, kdy cestující využívají bankovní platební karty, sloučení městských zón do jedné tarifní zóny, a také novým projektům typu nasazení asistentů přepravy do vozidel nebo častější úklidy a využití kamerových systémů. Ostrava jako první město v republice směřuje k „bezpapírovému“ jízdnému.

Do budoucna chystá Ostrava podle Moryse velké projekty obměny vozového parku, posilování týmu asistentů přepravy i další vylepšení odbavovacího systému.

Tagy 2017 cestující DPO MHD ostrava
11 komentářů