Mezi Otrokovicemi a Zlínem začala velká oprava hlavní silnice, přinese měsíc kolon. Je zavřený i sjezd z dálnice

Oprava silnice I/49 v Otrokovicích. Foto: ŘSDOprava silnice I/49 v Otrokovicích. Foto: ŘSD

Rekonstrukce se týká úseku, kde denně projede kolem 32 tisíc aut.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Panoramix

A v čem tkví složitost oprav, že jim 1,5 kilometrový úsek bude trvat 5 týdnů? Kdyby se chtělo, nasadí se 2-3 frézy za sebe a původní asfalt mizí jako když mávne proutkem. K tomu pak pár strojů na pokládku asfaltu a už to frčí. Do 14 dnů by takový úsek musel být hotový. Jenže ono se nechce. Už by u nás ve výběrových řízení měla konečně získat větší váhu doba provedení oprav. Jenže úspora nákladů je všem úředníkům evidentně přednější než zkrácení takových významných omezení na minimum. Chudáci zejména místní řidiči. Měli by si vzpomenout, až zase půjdou k obecním… Číst vice »

Lojza

Prostě opět Zlín, ten nezklame nikdy. Na střední Slovensko je hlavní tah 1/50 a to se tam každý rok děje je katastrofa, kterou podtrhuje několikaměsíční uzávěra a kolony v Buchlovských kopcích.

Tom

Až vymyslíte jak pokládat nový asfaltovy povrch i v zimě za nepřízně počasí, tak se všechny stavby mohou rozložit průběžně po celý rok. Do té doby se vše musi stíhat během pár „teplých“ měsíců… Strojů, které dnes začínají na 10mil. je málo, tak jako lidi, kteří chtějí pracovat manuálně. Spousta rozestavěných staveb,které jsou nasmlouvané roky dopředu a musí plnit harmonogram jinak tučné penále. No a pak přijde nějaký jouda z kraje a vymyslí si novou cestu. A jako každý – chce to co nejdříve! Takže se hledá skulinka, kde by se to dalo stihnout. Tam týden, tam dva… Další zdržení… Číst vice »

Sněhulák

Bylo by fajn, kdyby se někdo zodpovedny konecne zamyslel a třeba tak týden před zahájením uzavírky v danem úseku rozestavel cedule, že to tam bude od – do zavreno, aby si pravidelní dojizdejici našli alternativu. Nic to nestojí a ušetřilo by to hromadu nervů a zbytečného stání v kolonach. Nejen tady…..

Kodl

Ah co čekáte od místního ŘSD.. Kromě toho je Zlín stejně naprostý dopravní skanzen a reálně se nedá vyhnout ničemu..

Lojza

Nejen dopravní skanzen, prostě Gottwaldov.

MichaelP

Souhlasím, nedávno jsem se vrátil z UK a tam jsem si takových cedulí všiml na několika místech.

Nikolaj M.

Tak nechci nic říkat, ale přesně to, co popisujete tam už minulý týden bylo.
Teď spíš z toho udělat standard a ne výjimku.

Sněhulák

Možná dole pod dalnici, ale na dálnici nebylo nic a taky jsem nikde nic neslyšel v rádiu. Podle toho to taky dopadlo, jak se puse v dalším příspěvku

Ondřej P.

Myslím si, že zrovna tahle akce byla docela anoncována (na rozdíl od opravy II/490 u Kostelce, ale to bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje). Bohužel do toho hodila trochu vidle víkendová Barum rally, která způsobenými dopravními problémy vše zastínila a dost lidí na to zapomnělo.

Ondřej P.

Ráno to byla docela apokalypsa, hlavně kvůli oboustrannému uzavření sjezdu 32 směrem na Zlín, speciálně směr na jih skončil na proslulém kruháči na okraji Napajedel.

Teď odpoledne to bylo podstatně lepší, řidiči už si rozvzpomněli na všechny existující nábližky, docela dost toho přijíždělo například v Sazovicích „od družstva“.

Lojza

Proč nedávno neopravili rovnou i ten sjezd?

test

test

Peter Hlavena

test