Metrostav přijde u ŘSD o zakázky za zhruba dvě miliardy, 14 miliard má pod smlouvou

Den otevřených dveří na rozestavěné D11. Pramen: Metrostav InfrastructureDen otevřených dveří na rozestavěné D11. Pramen: Metrostav Infrastructure

Ředitelství silnic a dálnic v případě sedmi neukončených tendrů osloví druhého v pořadí.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

To je spěchu, že by se blížila nějaká právní moc rozsudku?

V. K.

Rozsudek odvolacího soudu, kterým se potvrzuje rozhodnutí soudu prvního stupně je pravomocný okamžikem vyhlášení, protože proti němu zákon nepřipouští žádné řádné opravné prostředky. Tudíž co nebylo podepsáno do vyhlášení rozsudku se již podepsat nesmí.

Démon

Celé je to šaškárna alá korouckov ČR. Nejprve tu řešíme rok, jestli platí reference Metrostav Infrastrukture, aby se řeklo, že je to OK a pak zakážeme na 3 roky účastnit se tendrů i této nově založené firmě. Nemluvím o tom, jak to zvýší ceny ve stavebnictví, protože Eurovia staví D4 a ostatní firmy nepokryjí objem vypisovaných zakázek. Takže stát by se měl chovat jako řádný hospodář, ale stát mu v tom brání. Kvůli čemu? Kvůli něčemu co se stalo před 8mi nebo 10ti lety 🙁

Y.K.

A jako správný hospodář nesmí připustit (bohužel dost obvyklé) machinace s veřejnými zakázkami.

Jinak mícháte rozhodování úřadů a státních firem „jestli jo a nebo jestli ne“ a rozhodnutí soudu, který teď prostě verdikt rozšířil i na dcerku, čímž dal Metrostavu přes prstíky, že tedy takto snadno se trestu nevyhne.

XYYY

A soudní rozhodnutí „ROZSUDEK JMÉNEM REPUBLIKY“ odskáčí finančně „státní“ investoři téže REPUBLIKY jejímž jménem nezávislý soud jednal ..

Soud jednající jménem republiky svým jednáním fakticky poškodil stát, resp. „státní“ investory, což jsou i kraje nebo obce …

10 milionů peněžitého trestu je směšná částka, která možná uhradí veškeré náklady na proces ….

Něco podobného by nedokázal vymyslet ani geniální scénárista Jaroslav Dietl ve svých seriálech ….

Pražák

V civilizovaných demokratických zemích jsou soudy z podstaty nezávislé a rozhodují dle platného práva a nikoliv dle zájmů té či oné administrativy. Prostě jste zaspal dobu, časy kdy okresní, krajský či generální tajemník vynášeli rozsudky a soud je jenom „administroval“ jsou dávno pryč.

MHD

Tak řešení tu je…
1) Pokusit se ukecat vlivné, zda jsou ochotni antidatovat nepodepsané smlouvy.
2) oslovit druhého v pořadí, že to pro něj udělají subdodavatelsky.

…já bych se toho nebál 😉

Y.K.

Až jim ty pod smlouvou s časem začnou vysychat, tak to bude zajímavé, protože tři roky nic nového nebude (v ČR). Aby ke konci vůbec měli cashflow na to dodělat rozdělané práce.

XYYY

Kolik bude stát investory trest uložený Metrostavu v podobě vyšších cen zakázek, na jakou sumu tohle přijde stát zastoupený ŘSD nebo SŽ s.o. ?
Ten peněžitý trest to určitě nepokryje ….

Příklad, kdy zákonodárcem dobře míněné úmysly dláždí cestu do „finančního“ pekla …

Démon

Nechápu jaký neumětel tu dává mínus 🙁

XYYY

Někdo, kdo nepochopil podstatu věci.

Škoda investorovi vzniká v okamžiku, kdy oslovuje druhého, dražšího soutěžícího.

A ještě není jisté, že ten, v současné době všeobecného zdražování, bude ochoten za původně nabízenou cenu dílo zhotovit – na rozdíl od sankcionovaného Metrostavu …

A teď je třeba srovnat výši peněžitého trestu, který inkasuje státní rozpočet s tím, o kolik se prodraží stavba …

Swariner

Těžko řešit podstatu věci s někým, kdo nechápe základní rozdělení mocí v demokratickém státě. Pak Vám nezbude, než si navzájem podkuřovat s podobně neinformovanými.

Petr

Podle zveřejněných oficiálních informací na Tenderarena u této zakázky, bylo podáno 6 nabídek, z toho dvě jsou levnější než uvedená nabídková cena od Metrostavu Infrastructure.
Pokud je to pravda musely by rozhodovat ještě další kritéria o vítězi, ale cena to být nemohla. Je tedy zvláštní veřejně uvádět, že Metrostav Infrastructure měl nejlevnější cenu.

Viz
https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003026/zakazka/399693

Nejčerstvější dokument z 20. 6. 2022:
K08_Udaje z nabidek ucastniku.docx

Martin Peterka

Částka 1 467 379 820,00, která je uvedena v článku, není nabídková cena MI, ale předpokládaná hodnota zakázky. Nabídková cena MI je 1,23 mld.

bkv

Proto je také v článku uvedeno „předpokládaná hodnota v Kč“

Jakub

Z jakého zdroje prosím vychází informace, že Metrostav Infrastructure nabídl v soutěži na stavbu I/36 Pardubice nejnižší cenu, jak je uvedeno v článku?

Martin Peterka

Ředitel ŘSD to řekl v tom rozhovoru na Radiožurnálu.

Jakub

máte pravdu, díky