LOT 3a leaderboard

Města mohou opět vybírat za parkování, vláda zrušila bezplatné stání

Způsoby parkování v pražských ulicích. Foto: Petr HorskýZpůsoby parkování v pražských ulicích. Foto: Petr Horský

Od půlnoci mohou města opět vybírat za parkování v zónách placeného státní. Vláda dnes na zrušila opatření, které od 16.

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Chudáci lidi v Praze a v dalších městech, kde mají mor zvaný modré zóny. Města bez těch peněz by v pohodě nějaký ten pátek vyžili, ale spoustě lidí se velice zkomplikuje jejich životní situace. Doufám, že toto si obyvatelé těchto měst budou pamatovat při příštích volbách.

jan

Já to sice respektuju. Ale nyní prasklo, jak to vzniklo.. Že prý brutálně tlačili všichni ti regionální přičmundi.. To je třeba si uvědomit.. Takže pro ně jsou klíčové jen a jen jejich prachy v kasičce, ne zdraví lidí a ekonomika země. Jsem si jistý, že toto bylo KLÍČOVÉ opatření ČR proti koronaviru. Velmi efektivní. Které nikoho téměř nic nestálo. Všichni regionální p. to odmítali. Že prý Praha zkolabuje… bla bla. Kecy. Nic se nestalo.. Prý je obrovský rozdíl mezi východním a západním pobřežím USA. Kdy v newyorku se právě používá hromadná doprava, vlaky a podobně.. A jinde auta. A výsledky… Číst vice »

Asd

Špatná zpráva. Moc špatná zpráva po ránu. A když se to nařízení vlády Hřibovi nelíbí, tak ať ho prostě ignoruje a pošle MP dělat jinou mnohem užitečnější práci.

Jarda

Tak nejdřív se skrze asociaci huláká, že se to má bezodkladně zrušit. Se lhůtou do 30.4. … a když to teda zruší, tak na magistrátu fňukají, že to chtěli až k 11.5. Hřib to tam má fakt pod kontrolou 😀

JakubP

Praha uz predtim hlasila, ze by to chtela obnovit od 11.5. A to se furt chysta udelat. Zrejme na magosi nejsou tak desive mimo realitu jako ve vlade.

Asd

Však jim nikdo nebrání to udělat až v květnu. Nebo ano?

PatriK

Přesně tak, vláda „dala možnost“ a nikoli že městům nařídila, aby parkování bylo zpoplatněné.

Jakub P

Něco mezi. Nejdřív některý města samy od sebe zóny pozastavily a některý ne. Po nějaký době vláda městům zakázala zóny uplatňovat. Teď ten zákaz najednou zrušila. Takže tam, kde to města měly vyhlášený samy od sebe do odvolání nebo nějakýho budoucího data, tam se nic neděje a můžou je znovu začít uplatňovat podle situace u nich a dát o tom lidem včas vědět. V těch, který to samy nevyhlásily a měly zóny zrušený jen tím nařízením vlády, doufejme stihli za ty tři hodiny buď všichni přeparkovat, nebo starostové vyhlásit pozastavení zón jménem města.

Eduard

Však to bylo jen a jen dobře, že vláda zasáhla a umožnila lidem parkovat na těch modrých zónách. To, že to teď vláda zrušila je jen a jen špatně. Na druhou stranu, nikdo města nenutí hned vypustit do ulic MP a začít brutálně kasírovat. Mohou klidně ty zóny nechat zrušené i do konce tohoto roku. Nebo jak chtěla Praha začít s výběrem výpalného 11. 5.

Josef Petrák

Ilustrační fotka je výborná – ulice Hradební u Revoluční a Dlouhé. Takto se tam parkuje pořád bez ohledu na modré zóny.

Divočák

Kdyby jen to, co chudák ta zebra.. šlo to rychle, asi příjmy do správné kapsy

Václav

Přitom za to parkování na přechodu může dát MP větší pokutu, než za modrou .

Eduard

To může, ale to pro ně asi není tak zajímavé jak dávat pokuty a odtahy za „špatné“ parkování.

Koro

Pekne il. foto…

Jakub

Už se těším až se bude v Praze platit a donutí mě to jezdit opět vlakem.

Info

Idioti. Nikomu to neřeknou a jen to vyvěsí na web s účinností prakticky okamžitě. Místo toho, aby dali nějakou rozumnou dobu (alespoň dva dny) na přípravu. Jsou města, kde samosprávy samy zóny nikdy „nevypnuly“, takže platí natvrdo od dnešní půlnoci. Country for the future!

Kulový blesk

Ještě lepší je, že jsou města, kde se úředníci v březnu zašili na houm ofisu a tím zrušili prodej parkovacích karet pro rezidenty. Loňské parkovací karty platily do konce března, nové není kde koupit. Takže zítra ráno můžou měšťáci v modrých zkasírovat odtáhnout většinu aut. Venkovani nebudou vědět, že už mají platit za parkování, většina rezidentů bude mít neplatné parkovací karty.

Jakub

A v kterém městě tedy nebylo možné si parkovací kartu koupit?

Kulový blesk

Pardubice. Na webu DPMP (http://www.dpmp.cz/parkovani-v-pardubicich/), který zajišťuje prodej, je toto: Prodej parkovacích karet do zóny placeného stání v Pardubicích na přepážce Zákaznického centra v Pernerově ulici je s okamžitou platností až do odvolání pozastaven. Současné parkovací karty jsou platné do konce března 2020. Pro bližší informace o dalším postupu se obracejte na odbor dopravy Statutárního města Pardubice. V textu je odkaz na odbor dopravy (http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-dopravy/parkovani/), který má na webu uvedeno toto: Prodej parkovacích karet do zóny placeného stání v Pardubicích je s okamžitou platností až do odvolání zrušen. Současné parkovací karty jsou platné do konce března 2020. Rada města Pardubic… Číst vice »

Jan

http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-dopravy/parkovani/ Dočasné zrušení parkovacích zón a parkovného Dle usnesení Vlády České republiky ze dne 15. března 2020 jsou parkovací zóny v obcích zrušeny. Není nutné mít parkovací kartu ani parkovací lístek. Parkovaní na parkovištích je zdarma. Informace o prodeji parkovacích karet na rok 2020 – 2021 Prodej parkovacích karet do zóny placeného stání v Pardubicích je s okamžitou platností až do odvolání zrušen. Současné parkovací karty jsou platné do konce března 2020. Rada města Pardubic bude jednat o prodloužení platnosti parkovacích karet pro rezidenty a abonenty, kteří mají zakoupenou parkovací kartu pro období 2019 – 2020. Informace o koupi parkovacích… Číst vice »

Bob

Vždyť to vydali celé tři hodiny předem! To je dost času na přeparkování. 🙂

Ještě lepší je, že takto chaoticky naše vláda řídí všechno.

PatriK

Zjevně jste neporozuměl textu v článku. Takže ještě jednou aspoň první větu „Od půlnoci mohou města opět vybírat za parkování…“

Eduard

Přesně tak. Mohou. To automaticky neznamená, že musí. Takže pokud Praha chtěla začít s výběrem 11. 5. tak ji v tom nikdo nebrání. Opravdu nechápu myšlenkové pochody některých lidí. Nejdříve si stěžují jak je hrozné, že nemohou vybírat parkovné, jak na tom tratí. A když tu možnost dostanou, tak zas brečí, že je to špatně. Fakt nevím co si o tom mám myslet.

Jakub P

Znáte slovní spojení „Danajský dar“ nebo „medvědí služba“? Jasně, že to města chtěly zrušit, když v některých se provoz aut už skoro vrací k hodnotám před nouzovým stavem. A blíží se doba, kdy to budou potřebovat znovu zapnout. Ale zrušit to v devět večer s platností od půlnoci může jen někdo, kdo nedokáže chápat ani ty nejjednodušší souvislosti. Jo, v těch městech, kde to vyhlásili sami, je to v pohodě, těm stačí určit si dobu zapnutí rozumně a podle své situace sami. Ale co v těch, kde to sami nevyhlásili, protože to nepovažovali za potřebné, když to vláda vyhlásila celostátně.… Číst vice »