MD mění vyhlášku, už nebudou potřeba náhradní žárovky nebo nůžky

Autolékárnička, povinná výbava. Autor: MDČRAutolékárnička, povinná výbava. Autor: MDČR

Ministerstvo dopravy hodlá počínaje říjnem částečně uvolnit pravidla pro povinnou výbavu aut. Návrh na změnu vyhlášky počítá s tím, že

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Co nám úředníci MD nadělí místo toho ? Povinné analyzátory dechu, e-call a tenzometr na sedadle ?

AAA

časem bezpochyby

Petr.R

v bmw mám runflaty s hlídáním, rezerva se konstruktérům nevešla a ani hever, xenony se už dávno nevozí a led světlo není žárovka. Ale netechnicky vzdělané na md řada řidičů nebude poslouchat a ten klíč s ořechem bude vozit na ty bezpečnostní šruby a matice i když mám plnou asistenci. Ale zase mně nikdy nestavěli netechnicky zdatní policajti a nechtěli abych jim na motorce ukázal pojistku, když tam to hlídá počítač. Tak nevymýšlet blbosti a školit policajty aby logicky přemýšleli.

AAA

Nebude také vyžadována výměna lékárničky po expiraci jednotlivých věcí z jejího obsahu

…. to ale nebylo vyžadováno nikdy. Stačilo vyměnit tu jednotlivou expirovanou věc. Teď to tedy bude jak?

Jen tak

bude to stejne. to jen novinari v tom občas plavou. nejen tady, ve vedlejších „mainstreamových“ to zase podali, ze konecne od letoska nebudeme muset vozit rezervu, pokud budeme mit lepici sadu / kompresor. ackoli to plati uz par let.

AAA

to ale teď platí jen pokud už to tak bylo schválené z výroby nebo u starších aut k tomu dal výrobce / dovozce souhlas. takže opět je teď otázka, co bude platit nově.

Zvoník

Omezení vybavení lékárničky je hlavně potřeba humanitárně, morálně a logicky okecat. Pravý důvod je, že lidí – řidičů je dost a tak úbytek horším ošetřením prakticky nikoho z cizích lidí nebolí… Natož zdravotní pojišťovnu…

Šalinář

Konečně zmizí absurdita, kdy řidič, ačkoliv má všechna světla LED, musí vozit žárovky…

AAA

A jaký typ žárovek jste tedy v takovém případě vozil? Nebo jen tak blbě plácáte?

Stan

Tohle téma se týká pouze řidičů a to vy nejste…

§ 32 Povinná výbava motorových a přípojných vozidel
(1) Pro vozidla kategorií M a N se požaduje vždy tato výbava:
b) po jedné náhradní žárovce (výměnného zdroje světla s výjimkou výbojek) od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci a nářadí nutné k jejich výměně, s výjimkou zvláštního světelného výstražného zařízení.

Petr.R

jaký auto má vechny světla led?

Jen tak

Spousta moderních aut už má LEDky i v brzdách , blinkrech apod.

Petr.R

Nevím co je to moderní auto, já chci vědět typ auta a najdu už si to jestli to má v exterieru všechny ledky. A ještě se může stát, že typ auta ještě má nějaký výbavy a u tych nižších budou žárovky.

Jen tak

Péto, nic si nehledej. ber to jako fakt – prostě jsou auta, která jsou kompletně LED. tečka.

Petr.R

já jako automechanik mně to zajímá kde se ty auta vyrábí.Mám přístup i na neveřejný katalogy a tak si můžu vše najít. Mám taky moderního citroena a žárovek je tam dost i dost ledek a led panelů, ale mám prostřední výbavu, že zadní lampy nejsou led, kdežto 12 roků bawor má jen v zadu led koncový a jen třetí brzda je s ledek. Kdybys napsal myslel jsem touratega ve výbavě xx tak to beru, ale jak jsem psal musel bych to prolustrovat.

Ondra

Já mám Audi A6 C7/4G a mám auto komplet v led, včetně předních kde mám matrix světla.