Mapy Google ukazují nově i vlaky či příměstské busy v PID, chystá se ukazatel polohy

Data o jízdních řádech a mimořádnostech v aplikaci Mapy Google. Foto: RopidData o jízdních řádech a mimořádnostech v aplikaci Mapy Google. Foto: Ropid

Cestující v Pražské integrované dopravě (PID) mají nově možnost vyhledávat všechna spojení včetně aktuálních informacích o zpoždění přes Mapy Google.

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondra

Zpoždění i mimořádnosti u vlaků lze zjistit v ČD Můjvlak už léta, zpoždění vlaků i regionálních autobusů a mimořádnosti v PID, Lítačka, resp. IDOS. Měli přidat aspoň tramvaje, bez toho žádný přínos proti dosavadnímu stavu.

Jakub

Samozřejmě. V mapách Google jsou tyto funkce ale poprvé uceleně, doposud chyběly. To je smysl článku. Tramvaje Google samozřejmě umí také. Jde i o cizince, kteří přijedou a logicky se neorientují v české veřejné dopravě. Takto zadají start a cíl a mapy je navedou linku po lince včetně konkrétních nástupišť. Tyto funkce ale fungují i pro běžné uživatele. Ukazují před koncem pravidelné směny očekávaný příjezd domů včetně případného zpoždění a pěší chůze až do domu a dokonce i porovnání např. auto vs vlak. Já takto například vidím, že vzniklo zpozdění na trati a že se do Lysé nad Labem dostanu… Číst vice »

Jan Tichavský

A umí taky s tím zpožděním počítat? Napíšou že nějaký přípoj už nestihnu a jízdní doba se mi může prodloužit třeba o hodinu a měl bych dojet raději jiným způsobem?

Bdtax Fan

Gratuluju Ropidu ke skvělému počinu! Opravdu hodně málo systémů veřejné dopravy mimo USA (a v USA jsou zase ty systémy samy o sobě nepoužitelné, takže tam jim nepomůžou ani data) poskytuje otevřeně (a ve formátu do Google map) tak ucelená data jako zpoždění, výluky nebo čísla nástupišť. Když v nějakém městě funguí, tak jásám. Použitelnost VHD v neznámém prostředí obvykle posunují na úplně jinou úroveň!

Jen tak

Jen mala technicka… vlaky pidu jsou tam uz docela dlouho

Jakub

To bych neřekl. Pár měsíců zpět nás Google hnal do Českého Brodu z Hlavního nádraží metrem + třemi autobusy, vůbec neuměl příměstské vlaky.

železničář v důchodu

Možná šlo i o to, kde jste měl v Českém Brodu konkrétní cíl cesty.

ApolloXI.

Orwell musí mít neskutečnou radost. A ti co tak rádi buzerují druhé taky.

Miguel Sanches

Jistě, radši ať lidi mrznou na zastávkách, než aby věděli, že jim ten bus nepřijede…

Jen tak

Jak s tim souvisi orwell?

VRT

Co prosím? Šlo by to nějak rozvést?

Jen tak

Asi každý zná Orwel a 1984 …

…nicméně .. ono jde o to rozvést tu souvislost.

thegrid

To nejde, někteří myslí nahlas ale ztrácí přitom nit se souvislostmi. Žádný argument není.

Ondra

V zásadě se nic proti dosavadnímu stavu nezměnilo, informace již dostupné veřejně byly. Takže jestli máte na mysli, že někdo bude na základě sledování zpoždění z domova psát stížnosti na dopravce, tak to mohl už teď.