Malaga testuje autonomní dvanáctimetrový autobus od Irizaru

Autonomní elektrobus Irizar pro Malagu. Pramen: IrizarAutonomní elektrobus Irizar pro Malagu. Pramen: Irizar

„Vozidlo stačí uvést do automatického režimu a dále není potřeba do jeho provozu zasahovat.“

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Sova

Nevím proč se „auto(busová)mobilová“ doprava snaží předběhnout autonomii v řízení u drážní dopravy. Asi je to co do objemu možných financí zajímavější. Osobně ale preferuji bezpečnou posloupnost vývoje, tj. napřed vlaky/tramvaje, posléze autobusy a hodně daleko silniční osobní vozidla.

Savik

A řidiči nebudou mít co žrát…

súdružka Kolesárová

…nebudou mít co žrát, pokud nepůjdou dělat něco jiného.

Honza

Zajímalo by mě, proč u nás není u autobusů nějaká snaha o design. Minimálně v Praze je to vždy kostka s lehce zaoblenými hranami, a při tom podle fotky mohou i autobusy vypadat fakt dobře…

Adam

Naše autobusy vypadají dobře

Tibor

SORKY? Nic proti asi je to fetish 🙂

Řiditel

Média nás celkem často informují o testování různých autonomních vozidel ale jaksi nás již neinformují jaké jsou výsledky toho testování. Jak je v článku uvedeno, tak v Hamburku se testuje již od roku 2019, to by snad nějaké zkušenosti k pochlubení se již mohly být.

Juraj

Tak výsledky očividne nie sú nijak tragické, inak by boli plné noviny senzácií.
Tá pomalosť je čisto otázkou strachu z neznámeho.

*h8*

Z hlediska veřejné dopravy se zatím autonomní vozidla uplatňují většinou ve formě minibusů pro cca 10 až 12 osob. Z fáze testování jejich nasazení v některých místech již přešlo do pravidelného provozu. Obecně je po světě provozováno aktuálně víc než 500 vozidel v desítkách různých zemí. Informací o jednotlivých nasazeních a zkušeností z provozu je při troše hledání na netu hromady. Ideálně doporučuji hledat podle nejrozšířenějších typů vozidel – Easymile EZ10 a Navya Evo.

Konkrétně zkušenosti z provozu v Hamburku mají být představeny na světovém ITS kongresu, který se tam bude konat v říjnu t.r.