LOT 3a leaderboard

Magistrát slaví konec opileckého vyřvávání na kolečkách. Zákaz pivních kol stvrdil soud

Pivní kolo v Praze. Pramen: Praha.euPivní kolo v Praze. Pramen: Praha.eu

"Praha má být domovem Pražanů, ne alkoturismu," říká náměstek pro dopravu Scheinherr.

Zpět na článek
61 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš

Praha je velkoměsto pro své obyvatele a pro lidi, co v něm sice nebydlí, ale pracují. Na druhou stranu turisti znamenají pro pražskou ekonomiku hodně. Ale je otázka, kteří turisti. Jak už tu zaznělo, ti, co bydlí v nezdaněných airbnb a přijeli kvůli lacinému pivu, ti to nejsou. Je tedy potřeba podporovat příjezdy movitých turistů, kteří utratí za bydlení v drahých oficiálních hotelích, drahých restauracích a chovají se tak, že to neobtěžuje místní lidi. Ty ostatní je potřeba spíš odpuzovat, i třeba (legální) šikanou. A jak tu už zaznělo, kam spíš pojede movitý turista? Do chorvatského letoviska, kde je narváno… Číst vice »

Dominik

Ještě bych neslavil, není snad nic, co by Češi nedokázali obejít. Začnou se třeba schovávat za charitu, nebo nevím za co ještě, a pojede se dál.

Jan Dobiáš

K předchozí diskuzi: Praha by především měla usilovat o to, ABY MĚLA co nabídnout. I kdybysme byli to neobyčejnější panelákové město bez historie, měli bychom mít za cíl víc, než nalákat turisty na pivní kola. Takže nejde ani tak o to, že Praha nějaká je, a obyčejné město to není, ale o to, jaká chce být.

Pája

Zkusil jsem si odmyslet ty opilce – a vyšla mi podobnost se šlapacími drezínkami pro rodiny. Akorát teda zrušenou/nepoužívanou silnici vhodnou pro takovou gumokol-nealko-drezínu jsem nenašel. Třeba po úpravě na dvoucestou by to bylo hodně zajímavé využití. 😃/nebojte, jen fantazíruju

Jakub P

Kdyz si z toho clovek odmysli to pivo, vyjde mu na silnici jako daleko lepsi obyc kolo. Ty slapaci drezinky maj vyhodu v tom, ze muzou na trat, jinak by tak zajimavy nebyly.

Pája

To jo, navíc drezínkynemají stříšky. Včera jsem pozoroval při práci dvoucestý bagr a tak jsem se nějak moc zamyslel – celá rodinka na jednom šlapacím dvoucestém samohybu jako podnikatelský záměr 🙂

Pája

Samozřejmě mimo město. Ještěd bych s tím šlapat nechtěl, ale podél Moravy by to šlo. Family Bike – i s obědem a večeří.

None

Nenapadá mě žádný příklad toho, co český člověk nedokázal obejít…

Jiří Kocurek

Státní hranici cestou k moři. Ikdyž za Karla IV…

bohyn

Jo, toho se taky bojim. Pristi sezonu muzou vyjet treba jako autobus, traktor, nebo rolba.

Macháček

Všechno dobrý zakazou to snad není pravda. Segway, ohňostroje, teď ty pivní kola, za chvíli přijdou koloběžky. Snad si nemyslí, že sem turisti budou jezdit jen starý baráky a orloj, musí dostat něco navíc… Stížnosti pár kňouralů jsou víc než zájmy milionů turistů, co to jako je?
Strašná banda na tom magistrátu, a to nejen tahle, ať už tam sedí kdokoliv tak je to ostuda. To se pak nedivte, že vzpomínáme na Béma do roku 2008 ten magistrát ještě za něco stal.
Blbá náplava nám Prahu jen kazí, pak odejdou jinam a my z toho máme jen pomníky jejich blbostí…

Tomas

No .. zrovna turisti, ktery sem jezdi na levnej chlast… bez tech se obejdeme 🙂

mimohchodem, co je na tehle vehiklech „dobrégho“?

Jiří Kocurek

Nedalo by se to vyřešit jinak? Řekněme, že letiště na Ruzyni nezměníme. Ale že by chlastošlapali v kulisách ve zrušeném vojenském prostoru. Něco jako Disney park, ubytování v likusáku.

Gwann

tak pokud tohle myslíte vážně a jste rodilý pražák a podstatná část rodilých obyvatel Prahy uvažuje stejně…tak je zcela jasně proč máte pověst takovou jakou máte…

zdraví moravská náplava v Praze

Pája

Rodilý Pražák nechce bierbiky, segway, koloběžky..a taky hordy primitivních ožralů z UK a Irska..

Šejdr

Pokud je rodák z Jižáku, tak mu to pochopitelně nevadí, tak daleko chlastocyklisté nikdy nedojeli.

Juraj

Jojo, banda opilých týpků, co nám už ve tři odpoledne hulákali na beerbiku pod okny kanceláře, to je to pravé pro Prahu! Ideálně ještě když si vezmou Airbnb (nejlépe nějaký, kde to majitel nedaní), nakoupí chlast v Albertu, nakoupí matroš na Václaváku a vymetou noční kluby s ukrajinskými děvčaty. To je ten pravý turistický ruch, žejo 🙂 Hele, pokud někdo nemá lepší důvod jet do Prahy jako levný chlast, pak je to přesně typ turistu, který tu nechybí. Ale když vám zakázali beerbiky, tak co třeba dělat exkurzi Bémova zlatá Praha? Za 450 eur by návštěvník šel na prohlídku nepoužívaného… Číst vice »

Macháček

Tak se milý Juraji odstěhujte do Bratislavy a budete mít klid.
Jste omezený a kratkozraky když píšete takové věci, Praha bez turistů nepřežije.

Jan Sůra

Oceňuji váš již asi šedesátý pokus o trolling pod jinou přezdívkou, nicméně přeji krásný pobyt v sekci, kde komentáře končí automaticky v koši.

Jan

To zní jako vyjádření někoho z asociace provozovatelů pivních kol. Od nich jsme dostali nabídku na několik okruhů pro pivní kola, kde vycházela průměrná rychlost podlé časové náročnosti asi na 4km/h, ale v prezentaci uváděli rychlost několikrát vyšší (kromě toho taky že se cestující vůbec neopíjejí, chovají slušně atd.). Samozřejmě provozované na rušných městských ulicích kde by brzdili až blokovali dopravu, což by nám bylo hned omláceno o hlavu místními řidiči. Odkaz na nedávno založenou oficiální stránku na facebooku s pár posty a jednotkami sledujících byl celkem vypovídající. Prostě kdybyste bydlel v centru tak byste mluvil jinak a obyvatelé mají… Číst vice »

Macháček

Bydlet v centru je blbost, těch lidí mi líto není. A to že mají být turisté na druhém místě, to snad nemyslíte vážně….

Macháček

Já jsem z vás v šoku, vy máte být rádi za to, že sem ty lidi jezdí a místo toho po nich plivete. Počkejte, oni sem přestanou jezdit a budete se všichni divit.

Petr Novák

Vězte, že oni i někteří turisté nesou nelibě, když jim pod okny luxusního hotelu v centru Prahy pokřikují právě takovéto partičky ožralů. A vězte, že takový turista po takovém zážitku už do Prahy nejspíš nikdy nepřijede. A co je víc, takovýto bohatý a slušně vychovaný turista, který se stravuje v luxusních podnicích a utrácí na památkách a v muzeích, nebo turista, který do Prahy přijede jenom se ožrat levným pivem a ubytovat se v levném a zpravidla nezdaněném podnájmu, takže z něho ve výsledku Praha nic nemá? Zkuste o tom popřemýšlet.

Vladimír

Praha určitě turisty potřebuje, ale paka z UK, co si do našeho něstečka přijedou vylejt palice do bezvědomí a dělat bordel, nic pozitivního nepřinesou.
Možná na nich něco vydělají firmy, půjčující chlastací kola, ale jinak je ten póvl jen pro ostudu.

-TR-

Tohle je správný krok.

Jenda

Hlavně aby nám sem někdy přijeli ještě vůbec nějací turisti. Myslel jsem, že kvůli covidovým restrikcím se obecně moc necestuje, ale v posledních týdnech jsem projel pár metropolí v sousedních zemích a nevěřil jsem vlastním očím, jak je všude narváno. V Praze pořád zejí hotely prázdnotou, stejně tak restaurace, wellness… Těžko říct, jestli je to tím, že je tady teď kvůli inflaci o tolik dráž (ačkoliv zrovna hotely jsou za hubičku), nebo je to našimi chaotickými cestovními restrikcemi, kdy v okolních zemích (teda vyjma šíleného Slovenska) je to už téměř dva měsíce bez zásadnějších změn.

Tomas

jaká inflace? jo, něco málo se zdražilo, ale nic dramatického.

chaotické cestovní restrikce? se podívejte kolem sebe .. mění se to všude a neustále … češi nějak dramaticky nevyčnívají.

Jenda

Ono hodně záleží co. Ohromně třeba zdražily restaurace, což je zrovna něco, co turisty zajímá. Teďka jsem byl ve Varšavě, kde ještě před dvěma lety byly ceny více méně jako u nás. Zato Praze teďka se ženou necháme na večeři v normální restauraci minimálně 800, spíš kolem tisícovky. V té Varšavě jsme platili kolem 500. A to tam byly všechny hospody úplně narvané. Pro sousední země chaotické restrikce skutečně jsou, oni vůči nám ty restrikce nezměnili už od května. Nejdřív se vyhlásilo že k nám můžou úplně bez omezení, pak že s jednou dávkou očkování bez omezení, teď už jen… Číst vice »

Šejdr

V centru Prahy restaurace spíš zlevňovaly. Když tam dneska chcete zajít na pivo, v mnoha podnicích stojí pod 50 korun. I v těch, kde ještě před dvěma lety bylo za 95. Restauratérům totiž velmi rychle došlo, že český turista má taky peněz dost, ale není blbec. Pivo za 49 je na turisticky exponovaném místě v pohodě a i Čech si jich tam klidně dá několik, ale stovka už je zkrátka ojeb, na který přistoupí málokdo.

Jiří Šrámek

Něco málo se zdražilo??? Kde žijete, proboha? V ČR asi sotva. Jen namátkou… Konstrukční ocel až o 200%, stavební dřevo klidně +100%, střešní krytiny, cihly, cement, vodoinstalatérské zboží cca o 25-50%… A to jsme jen „na stavbě“. Dále pohonné hmoty, voda, energie, potraviny, ceny v restauracích, jízdné VHD, parkovné, vstupné…. Fakt je toho velmi mnoho. Na výši v principu totožné útraty naší domácnosti to oproti době „před Covidem“, na který to ale nesvádím, vidím odhadem na nárůst výdajů okolo 15-20%. A to se nijak nerozcapujeme.

Jiří Kocurek

Mám takové neblahé tušení, že stavební řezivo jen srovnalo ceny s dotovanou štěpkou do uhelných elektráren, kde dřevní štěkpa nahrazuje uhlí.

Být to dřevo místní a odpadní, tak neřeknu.

Tomas

Jo … a .. cena stavebního dřeva a cementu ovlivnuje turisty jak? 😀

Jiří Šrámek

A kde uvádím nějakou souvislost? Nikde. Reagoval jsem na větu „jaká inflace? jo, něco málo se zdražilo….“. O turistech ani ň.

bohyn

Jeste jsem snad nevidel turistu, co by si jako suvenyr kupoval konstrukcni ocel 😀

V. K.

Praha je dostatečně atraktivní lokalita na to, aby musela lákat turisty za každou cenu. Opilecké low cost výlety Britů je ta nejnižší sorta turismu a přináší jen spoustu problémů a minimální příjmy. Naopak kultivovanější turisty výtržnosti opilců akorát odpuzují.

Jenda

Ano, s tím souhlasím. Jen jsem narážel na to, že teď nemáme ani jedno, ani druhé, zatímco v sousedních zemích mají obojí.

Juraj

Tak jsem si dneska cestou z kanceláře udělal delší kolečko přes Žižkov a Vinohrady, a podniky byly plné lidí. A to je přitom všechno místní poptávka.
Pokud ale nějaká „authentic traditional Czech food and beer“ knajpa s gulášem za 350 a točenou plzní za 120 má momentálně nouzi o hosty, tak je problém patrně v něčem jiném.

Pája

Asi platí svým zaměstnancům nadprůměrné mzdy a nabízí spoustu dalších benefitů. Nebo se pletu?

medvěd

Ono stačilo, kdyby městská policie takové vozítko zastavila , nechala je dýchnout do balonku a měli by klid a městská kasa penízky. K tomu pokutu 5 000 Kč za rušení veřejného pořádku a……….. nepotřebovali „divadýlko“. Typický příklad, kdy se podnikání ustupuje = mohli jim dát pivní kolo do hospody a na plátno promítat Pražské ulice. Byznys by byl v hospodě a na veřejnosti klid!

Bjorn

Problém je v tom, že řidič je jenom jeden a zaměstnává jej provozovatel těchto „vozidel“. Tudíž je jasné, že ten jediný nepije a proto nenadýchá.

Leinad

A na tandemovém kole může být ten „zadní“ opilý?

Herold

To je zajímavá právní otazka…

Jakub P

No neřídí, takže dát mu dejchnout není podle mě proč.

Na druhou stranu skutečně opilýho člověka bych na tandemu fakt vézt nechtěl, ostatně stejně jako třeba na motorce. Ono i v autě to může být dost o ústa, pokud by se třeba začal sápat na řidiče… Kamaráda, kterej si dal pivo nebo dvě úplně klidně.

Frantík

A co u jezdců na koních?

dejf

stejně mi to přijde jako vyhánění čerta ďáblem, nakonec někoho napadne ještě další větší blbost. a dá si sakra záležet, aby se magoši při řešení s vaničkou vylilo i dítě. dobrej příklad je vyštípání koloběžek zákazem jízdy všeho včetně jízdních kol po vybraných pěších zónách ve vybranou hodinu. jasný, že za to normálního cyklistu nikdo buzerovat nebude, ale co to je za úřední postup, kterej neni transparentní a jasně pochopitelnej. že se něco zakáže a pak vymáhá jenom po určitý skupině prostě je diskriminační jednání pokud to praha, která má možnost předkládat zákony není schopna řešit jinak, tak by se… Číst vice »

Jiří Kocurek

Praha nemá možnost předkládat zákony. Ale může vydávat vyhlášky, jako každé jiné město či obec. Např. o zákazu podomního prodeje.
Se zbytkem souhlas.

kakov

má možnost předkládat zákony, Praha má status kraje, tudíž primátor Prahy má pravomoce na úrovni hejtmanů, hejtmani jsou oprávněny podávat návrhy (pisatel označil jako předkládat) zákonů ke schválení do poslanecké sněmovny, tudíž Praha také

Původní Pražák

To jste tu ústavu četl poněkud ledabyle. Jiná věc je, že spousta hovad v parlamentu má radost, když může zazdít cokoliv, co by Praze pomohlo.

Jiří Kocurek

Dobře, pro příště budu vědět.

Jiří Šrámek

Praha je na úrovni krajů a kraje MAJÍ možnost předkládat zákony. Ne, že ne.

V. K.

Žádná selektivnost tady není. Zakázána jsou všechna kola širší než 1,2 m. Pokud někdo přijde s jiným stejně širokým kolem než Beer bikem, tak tam také nesmí. Řešit jinak to nelze, protože Praha nemá pravomoc je zakázat přímo.

dejf

měl sem na mysli ty koloběžky, ty taky víc než 1,2m široký nejsou a ejhle, jde to, akorát s vaničkou…

Petr

Ty lidi sem jezdi za levnym chlastem. Cokoliv navic je jen bonus. Tolik k tomu alkoturismu. Navic, kdyz jim letos zakazete slapaci auta, pristi sezonu vyjedou s necim jinym.
No ale stejne diky za vyreseni jednoho z nejpalcivejsich problemu prazsky dopravy. Je videt, ze tam pan Scheinherr nesedi zbytecne.

Jakub P

To není pravda, za levným chlastem sem jezdí menšina turistů (která ale zvládne nadělat většinu problémů, který s turistama jsou). Praha (a zdaleka nejen ta) má co nabídnout i turistům, který chtěj vidět něco zajímavýho a nebudou s nima zdaleka takový problémy. Možnost, že si ti, kdo těžej prachy z těch ožíracích turistů, ať to okolí stojí kolik chce, vymyslej něco jinýho, tu sice vždycky je, ale není to zdaleka tak jednoduchý a čím víc budou vědět, že město po tom půjde, tím menší chuť do toho budou mít, protože dlouhodobě to vyhrát nemůžou. Dřív nebo později pro ně bude… Číst vice »

Macháček

Nezlobte se, ale váš názor je kratkozraký a hloupý. Menšina to rozhodně není, po Evropě je Praha známá jako ta dobrá levná nálevna, přestaňte si nalhávat něco jiného. Praha nemá nic extra krom toho pití a občasných festivalů nebo občasných zápasů Sparty či Slavie s velkými týmy z Evropy. Architektura je podobná ve Vídni, Drážďanech nebo Berlíně, tam je také lepší spojení a tak si lidi rozmysli jestli má cenu jet zrovna do Prahy. Nechápu tu vaši kritiku na dojení peněz z ožralých turistů, co je na tom špatně? Lidi se chtějí bavit tak ať se baví, nebo je špatně,… Číst vice »

Jan

Krátkozraký, hloupý a hlavně zpátečnický je tedy váš názor. Doby kdy tu bylo pivo za pár korun jsou už pomalu pryč a Praha toho dokáže nabídnout daleko více než jen být prostou nálevnou. Teď cílí na movitější turisty, kteří neobtěžují místní obyvatele, nabízí přidanou hodnotu v oblasti kultury a z jednoho člověka dostanou víc peněz než prostá chlastačka přes jednu z několika agentur a k tomu selfie s ledním medvědem na Staromáku. To je jako spokojit se s tím že jsou u nás montovny pro levnou zahraniční sílu místo aby se prezentovaly úspěchy firem které tvoří výrobky s vysokou přidanou… Číst vice »

Jiří Kocurek

Mám nápad. Zavedeme rezidentní chlastání v modrých zónách. Ostatní si připlatí za pronájem židle, poplatek bude odváděn do kasy magistrátu.

V sherwoodu to nepomůže, nejsou tam židle… Tak nic.

Pája

Místo modrých zón budou mokré zóny?

lopata

to by spíš sedělo na nějakou ulici plnou bordelů

Jan Novak

Takže to znamená, že můžou zmizet ty šílený dopravní značky, který kvůli tomu museli vznikat a jsou pomalu větší než billboard?
Tak to by mohli vydat OOP i pro segwaye a Praha zase bude o kus hezčí 🙂

Walt

Ne, znamená to, že ty značky jsou tam legálně. Opatření obecné povahy je totiž to rozhodnutíno umístění dopravní značky.