Lufthansa proměnila dva A321 na nákladní letadla, reaguje na další růst poptávky po rychlé přepravě

Kontejner pro přepravu zboží v letadlech. Foto: LufthansaKontejner pro přepravu zboží v letadlech. Foto: Lufthansa

Původně osobní letadla projdou definitivní proměnou na nákladní.

Poptávka po letecké přepravě zboží neutuchá a i přes pomalou obnovu zájmu cestujících o létání dopravci vymýšlí, jak využít svá osobní letadla i jinak.

Letecká společnost Lufthansa se rozhodla dva Airbusy A321 trvale proměnit na nákladní stroje. Firma dnes oznámila, že je upraví o speciální dveře pro snazší nakládku leteckých kontejnerů. Letadla bude provozovat Lufthansa CityLine, jejich základnou bude Frankfurt. A321 po úpravě zvládne přepravit 28 tun nákladu a dolet bude mít 3 500 kilometrů.

Lufthansa neuvedla, o jaká letadla přesně jde. Krok vysvětluje očekávaným vývojem poptávky. „Objem přeshraniční dopravy pro e-commerce poroste o 20 %. Zákazníci přitom očekávají čím dál kratší dodací lhůty. To tlačí na poptávku po letecké nákladní dopravě i v rámci Evropy,“ uvedla Lufthansa.

Letecká nákladní doprava byla během pandemie jediným segmentem v oboru, který nezažil takový propad poptávky. Kromě dodávek zdravotnického materiálu tomu pomohla i výrazně větší orientace na nakupování lidí přes internet.

Tagy A321 Lufthansa Lufthansa Cargo
Žádné komentáře