Letecké společnosti Letectví Letiště

Lufthansa přesouvá další A380 do Mnichova

Airbus A380 v novém nátěru od Lufthansy. Foto: Lufthansa
Airbus A380 v novém nátěru od Lufthansy. Foto: Lufthansa

Lufthansa bude od příštího letního letového řádu létat z Mnichova již se sedmi airbusy A380. Další dva stroje do Mnichova přesune ze své základny ve Frankfurtu.

Firma oznámila změny v tiskové zprávě. Pokračují tak velké přesuny letadel z Frankfurtu, které začaly loni na jaře. Tehdy šlo částečně o reakci na vysoké poplatky na největším německém letišti i změnu strategie, kdy firma chtěla posílit na dálkové lety i Mnichov. Teď Lufthansa oficiálně důvody změn nevysvětlila, ale naznačila.

Budeme růst tam, kde náklady odpovídají kvalitě služeb,“ uvedl Harry Hohmeister, člen představenstva Lufthansy. Nemusí jít přitom o poslední škrty ve Frankfurtu: v tiskové zprávě uvádí, že sedm A380 zůstane zatím ve Frankfurtu, naznačují tak možná přesun na jiná letiště.

Lufthansa s A380 od zařazení do provozu v roce 2010 létala jen z Frankfurtu, od příštího roku bude mít polovinu ze čtrnácti největších osobních dopravních letadel ve flotile v Mnichově. Díky dvěma letadlům navíc s nimi bude létat do Bostonu a celoročně do San Francisca, dále pak se stávajícími letadly do Los Angeles, Pekingu a Šanghaje. Firma naopak ukončí provoz A380 z Mnichova do Hongkongu, místo něj začne létat do Šanghaje.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin V.
Host
Martin V.

Mnichovské letiště se chlubí, že mu za první pololetí roste hlavně mezikontinentální doprava: https://www.munich-airport.com/press-muc-sets-new-passenger-record-in-first-half-of-2019-6881936 to nejspíš s posílením zájmu od Lufthansy souvisí. Ale celkový růst není o moc větší než v Praze.

Martin V.
Host
Martin V.

Zato ve Vídni to (asi hlavně lowcosti) pěkně rozjeli – PAX +24% za pololetí: https://www.viennaairport.com/unternehmen/presse__news/presseaussendungen__news_2?news_beitrag_id=1562652124395 Ta už zase Ruzyni utíká…

Jen tak
Host
Jen tak

tak viden je hodne o tom, ze se do ni ve velkem nacpaly nizkonakladovky a rozjeli tam velký kolotoč, který výrazně snížil ceny (a tím i víc cestujících).

Nekdo
Host
Nekdo

Viklef Hejvl Internesnl si to dlouhodobe podpokava samo letiste. Nemaji na silnici nezavisle spojeni – kdyz v zaspe stoji 119, tak i vsechny taxiky, rozumne parkovani tam neni, P+R v Praze taky ne. Silene ceny na letisti nema cenu komentovat, ale podstatne je, ze i bez vsech techto veci je pro velkou cast republiky blizsi jet na jine letiste, at uz VIE, BTS, KTW a nekolik dalsich je srovnatelne daleko. U nas v praci (200 lidi, ze kterych vetsina ma nekolik letu rocne a asi 15 nekolik desitek letu rocne) taky temer vsichni lidi uplne prestali pouzivat PRG a premistili… Číst vice »

Jen tak
Host
Jen tak

tak hlavne, ze vis, jak se prazske letiste jmenuje.

jenom ukazujes, co jsi za ignoranta. 200 lidi z nichz kazdy ma nekolik letu rocne .. to naplni sotva tri letadla. to je uchvatný vzorek.

Nekdo
Host
Nekdo

tak se ukaz inteligente, jaky je Tvuj vzorek? a mimochodem, Ruzyn to bohuzel jiz neni, takze Tvuj „zert“ je fakt trapny… ale mezi nami, i kdyby to byla jen tri letadla, tak at, o co min lidi poleti z Viklef Hejvl Internesnl, tim lepe!