Lufthansa nasadí A380 na další linky, přidá lety přes Atlantik

Airbus A380 společnosti Lufthansa při výcvikovém letu v Praze. Foto: Petr JurišAirbus A380 společnosti Lufthansa při výcvikovém letu v Praze. Foto: Petr Juriš

A380 budou nadále létat z Mnichova.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ViaE

To by mě zajímalo – myslíte, že Lufthansa vyřazení části flotily lituje (protože nepředpokládala, že už se někdy vyplatí), nebo je to prostě stejně bídný, jen teď nemá jiná letadla? Což by se dalo uplatnit i na první scénář. Tak jinak, uživila by teď i více A380, nebo je přesně tohle ideální počet, který se hodí?

Tomas

Velky podil na tom ma nedostatek letadel.

A na posledni otazku – zeptejte se lufthansy 🙂

Johnny Cash

Touto dobou už Lufthansa měla mít B 777 X. Jestli se jich někdy někdo dočká, toť otázka. Každopádně poslední dobou okolo 777 X panuje podezřelé ticho. 6 zbývajících A 380 nebylo v majetku Lufthansy, ale bylo pronajaté od leasingovky. Spíše by mě zajímalo, jak je na tom Lufthansa s oživováním dalších B 747 400 nebo A 340 600. Na jiná nová letadla (B 787, A 350) se dnes stojí fronta a hned tak nebudou.

Průvodce

Víte jak je to s ekonomikou provozu A340?

MildaIV

Hodně špatně. Proti A340 má A380 o dost nižší náklady na sedačku.

Roman Soudný

Kolem 777X je možná mediálně ticho, ale stáleintenzivně testují. I Boeing už je potřebuje začít dodávat, ale po fiasku s MAXy a problémy s 787 je certifikační proces mnohem důkladnější, takže to ještě nějakou dobu potrvá. Jak dlouho je téměř nemožné odhadnout.

Y.K.

Tak ticho kolem 777X, co byste chtěl slyšet? Týdenní reporty ze zkoušek certifikace? 🙂 Běží to, celkem dobře známé záseky udělaly zpoždění, naposledy zase úpravy motorů GE9X vloni na podzim, takže předpoklad je někdy na rok 2025. Ale předpoklad, pořád se může stát cokoliv.

Gajda

Kdyby to viděli na víc kusů, šlo by je sehnat jako použitý. Ale ono zase tolik linek z Německa, kde se jim je povede naplnit na 90%, aby se to letadlo v pohodě zaplatilo, nebude. A lítat s tím, protože nic jinýho nemám s 250 lidma je ekonomická vražda.

Karensky

Pro Lufthansu možná ekonomická sebevražda, ale cestující mají kolem sebe alespoň více místa

Průvodce

Nikdo Vám nebrání koupit si letenku do některé prémiové třídy.

otik

Keby tam bolo volne miesto.

Tomas

jakože v a380, který je dobytčák největší?

Průvodce

On to asi myslel tak, že když nebude plno, tak se rozvalí přes víc sedaček.

Průvodce

Pro mě je v tomhle překvapením ten Washington. LH ho dřív běžně létala A340. Osobně bych spíš viděl na 380 Chicago, Denver nebo Houston. Ale asi v LH vědí, co dělají.