Lufthansa již není pětihvězdičková, agentura Skytrax ji ponížila

Airbus A321 společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A321 společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Letiště Praha

Nejvyšší možný počet hvězdiček si udržel dopravce necelých pět let, hodnocení provázely kontroverze.

Agentura pro hodnocení leteckých společností a letišť Skytrax degradovala německou Lufthansu z pětihvězdičkové aerolinky zpátky na čtyřhvězdičkovou. Informace vyplývá z webu agentury, kde se Lufthansa zařadila mezi ostatní dopravce v kategorii čtyřhvězdičkových. Samotná letecká společnost se k ponížení zatím nevyjádřila.

Už zařazení Lufthansy mezi prémiové hráče s pěti hvězdičkami v roce 2017 nebylo mezi leteckou veřejností přijato s nadšením, německý dopravce byl vůbec první z Evropy, kdo tak vysoký rating získal. Objevily se kritické hlasy o “zaplacení páté hvězdičky“ či použití jiných nestandardních praktik. Na agenturu se poté snesla nemalá kritika. Objevují se ale současně i hlasy, že jde jen o důsledek toho, že si lepší hodnocení Lufthansa nezaplatila.

Nynější ponížení bylo očekáváno, aerolinka v posledních letech významně omezila servis poskytovaný na svých letech. Skytrax hvězdičkami hodnotí například jednotlivé třídy. Nejvíce si Lufthansa pohoršila v ekonomické třídě na dálkových letech, z pěti na tři a půl hvězdiček. Co se poskytovaného jídla a pití na krátkých letech týče, po zavedení konceptu buy-on-board, tedy placeného občerstvení, došlo dokonce na hodnocení 0,5 z původních 4 hvězdiček.

V nejvyšší kategorii pětihvězdičkových dopravců tak zůstávají jen asijské společnosti, se kterými bylo pro Lufthansu velmi obtížné držet krok. Mezi prémiové, pětihvězdičkové aerolinky se i nadále řadí například Asiana Airlines, Cathay Pacific Airways, Eva Air, Garuda, Hainan Airlines, Qatar Airways, ANA All Nippon Airways a Singapore Airlines.

Tagy Lufthansa skytrax
46 komentářů