Lufthansa se stala jedinou pětihvězdičkovou aerolinkou v Evropě

Lufthansa a její Airbus A340-600. Foto: LufthansaLufthansa a její Airbus A340-600. Foto: Lufthansa

Poprvé v historii získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení kvality i evropský dopravce. Společnost Skytrax dala nejvyšší možný počet hvězdiček německé společnosti

Poprvé v historii získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení kvality i evropský dopravce. Společnost Skytrax dala nejvyšší možný počet hvězdiček německé společnosti Lufthansa.

Skytrax a Lufthansa oznámili udělení hodnocení v tiskové zprávě. Německý dopravce, který ještě posílí po nedávném krachu Air Berlin svoji pozici na evropském nebi, je prvním evropským dopravcem v desítce pětihvězdičkových dopravců. Pět hvězdiček aktuálně může používat kromě Lufthansy Asiana Airlines,  Cathay Pacific Airways, Etihad Airways, Eva Air, Garuda, Hainan Airlines, Qatar Airways, ANA All Nippon Airline a Singapore Airlines.

Lufthansa už v létě získala ocenění nejlepšího leteckého dopravce v Evropě, když vystřídala Turkish Airlines. Firma v posledních letech výrazně investovala do vylepšení interiéru zejména v prémiových třídách, nedávno představila například novou podobu Boeingů 777. Už dříve získala pět hvězdiček za svoji první třídu, teď jako celá aerolinka.

„Ocenění je zasloužené za naši snahu udělat z Lufthansy znovu vedoucí prémiovou aerolinku na světě,“ řekl Carsten Spohr, šéf Lufthansy. Podle něj je hlavním faktorem to, že mají jedny z nejlepších zaměstnanců. „Je to jasné ocenění zlepšení, které Lufthansa v posledních letech předvedla,“ řekl šéf Skytraxu Edward Plaisted.

V hodnocení Skytraxu se zohledňuje až 800 různých kategorií včetně například pohodlí sedadla nebo servisu na palubě.

Čeští dopravci zatím pět hvězdiček sledují zpovzdálí: ČSA mají tři hvězdičky, značka Smart Wings společnosti Travel Service dvě hvězdičky.

Tagy Lufthansa skytrax
Žádné komentáře