egoe-plus
Dopravci Železnice Železniční průmysl

Lounský Albatros je připraven, na cestu se vydá dnes. Do Č. Lípy pojede přes Obrnice a Ústí

Lounský Albatros 498.112. Pramen: České dráhy
Netradiční soupravu dnes uvidí severní Čechy. Vpředu Brejlovec, za ním rezatý Albatros.

Deník Zdopravy.cz o víkendu informoval o tom, že se České dráhy rozhodly zachránit parní lokomotivu 498.112 (Albatros), která léta chátrá v Lounech. Albatros se dostane do péče nadšenců z řad zaměstnanců drah v depu v České Lípě.

Dráhy dnes oznámily, že přípravy na přesun lokomotivy skončily, přesun z Loun do České Lípy se uskuteční dnes večer. Přepravu zajistí lokomotiva Brejlovec, netradiční souprava přitom pojede po trase Louny – Obrnice – Ústí nad Labem – Děčín – Česká Lípa.

„Součástí konvoje bude i plošinový vůz převážející další součásti parní lokomotivy. Přesná trasa s časovým harmonogramem bude stanovena před jejím odjezdem z Loun,“ doplnil mluvčí drah Robert Pagan. Jízdní řád je ke stažení zde (v pdf).

Takzvaný jedničkový Albatros z roku 1955 bude uveden do vystavovatelného stavu. Podrobnější informace přinesl deník Zdopravy.cz o víkendu.

Lounský Albatros 498.112. Pramen: České dráhy
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Toman

V létě 2015 z té mašiny v místech, kde by měl být komín, rostla 5imetrová bříza. Toho roku bylo tak sucho, že naštěstí uschla.

Danduli

A v kolik hodin vyjíždí?

Krušky-Středohoří

Ještě se nachází v Lounech nějaký neprovozní unikát? Rozumím dobře že v Lounech pod širákem byla odstavována torza, která se nevešla do Lužné?

Jussi

Měly by tam být nějaké vozy… z loko mě napadá třeba 735 175, ten by tam měl být. V minulosti v rotundě byla 751 148 a venku stála třeba 714 001.

Kubrt

714.001 je v Turnově, už pár let.

Jussi

Já vím. Také píšu, že v minulosti…

Martin Toman

714 001 odjela z Loun v roce 2015.

joska

Zítra v depu ,to se musí vidět na vlastní oči

BND 30

V Obrnicích bych rozhodně nezastavoval.

dopravák

To já se ovšem spíše divím, že si nenechali v j.ř. udělat krátký pobyt hned v Lenešicích kvůli „okouknutí“, co s pojezdem udělalo těch prvních několik km přesunu. Jistě, mohou si zastavit bez ohledu na jízdní řád …
A ty půlminuty v j.ř. takové přepravy jsou dost absurdní.

Marek Kovář

Taky zastavili, jízdní řád je v tomhle případě jen kus papíru popsaného změtí čísel a písmen 🙂

Vašek

Na papíře musí JŘ klapnout vždy.