LOT přesunul jeden z dreamlinerů do Katovic, spustil dálkové lety do Karibiku

Boeing 787-8 společnost LOT v Katovicích. Foto: Piotr Adamczyk / Katowice AirportBoeing 787-8 společnost LOT v Katovicích. Foto: Piotr Adamczyk / Katowice Airport

Polský dopravce umístil do Katovic na více než dva měsíce poprvé své dálkové letadlo.

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GPGP

Ti Poláci mají v hlavě asi seno, tímto se k nám dostanou další mutace Covidu 🙁

Nekdo

k nám ne, milý pane! my máme totiž nejlepšího krizového koordinátora na světě, osobně převzal za vše odpovědnost, zachránil tisíce mrtvých! taky máme nejlepšího koordinátora očkování na světě! a abych nezapomněl, taky nejlepšího pana premiéra na světě, všude se o něm píše! #bestincovid #ANOužjelíp !

Jiří

Spíš je divné, že přesto všechno mají malá čísla. Zřejmě nemají důkladné testování.

Jméno

Super, další znečišťování vzduchu + další rachot nad mým barákem, prd*le.

Pe.tr

Do čech to je tak padesát kilometrů , to musíš mít na barákem neskutečný rachot 🙂

Martin Csabo

Docela by mě zajímalo jestli jezdíte autem, používáte elektřinu nebo třeba používáte plasty😂

Weapon

No polská letiště opravdu jedou.
Podle informací z druhého největšího Polského letiště v Krakově po vybudování druhého terminálu jsou připraveni na nápor až 15 mil. cestujících ročně.. O tom si v ČR můžeme jenom zdát..

VíKo

To je pravda. 2019 jsme zvládli jenom bezmála 20 mio. Jo počkat. To je vlastně vic nez 15 mio.

X 1

… na druhém největším letišti… .
Kde? V Brně je 20 mil?
🙂
Změň dealera!

Pražák

V Polsku žije 35 milionů lidí a další 3 mil. v zahraničí (jen v ČR před Covidem) asi 40 tis. a další desetitisíce jich pendluje). Takže srovnávejme srovnatelné. V zemích velikosti ČR je obvykle jen jedno velké letiště.

Jano

No to ste na omyle. 40mil v Polsku a ďalsích 40 mil. v zahranicí hlásiacich sa k polskej národnosti.

Jiří

A jste si tím jistý? 40 mio v zahraničí? To mě přijde poněkud nadnesené. Německo, VB, USA tam jsou slyšet hodně. Ve zbytku světa jich tolik zase není. Ale z jakého důvodu stále odcházejí, když v Polsku je takové blaho? To by se přeci spíš museli vracet.

Karel_x

V Polsku je téměř 4x tolik obyvatel, ve stejném poměru je i velikost jejich území. Regionálních letišť s počtem odbavených cestujících nad 2mil. je 7, v ČR žádné.
Na území, jako ČR tedy připadají 2 letiště s provozem 2+ milionu.
Že si „národní“ dopravce nechce „kanibalizovat“ své linky do PRG, vidím jako jedno ze závažíček na misce vah, které nakonec vedly k velké neochotě státní pomoci ČSA. Proč by ho měli podporovat Moraváci, kteří dojíždí do KTW, VIE atd. Nic ve zlém.

Petr

Ano jenže to je Praha která je ještě o něco větší než Krakov. Co se týče regionálních letišť tak tam jsou Česká letiště těžce v mínusu.
Varšavske letiště už v počtu cestujících do Pražské také předběhlo.

Petr

Regionální letiště ČR jsou drahý, životaneschopný nesmysl.

Jano

Celá oblasť Katowice -Krakow má okolo 8-10mil obyvateľov. Takže tu porovnávame neporovnatelné.

Petr

Ano. Jen samotný Kraków má cca 800 000 obyvatel ale podle městského úřadu je zde přes milion obyvatel. obyvatel. Cca 250 000 obyvatel nenahlášených k pobytu + 150 000 studentů. Celá Krakowska aglomerace ma cca 1 700 000 obyvatel.

Karel_x

Pokud budeme sečítat aglomerace Krakov a Katowice, měli bychom si uvědomit, že i v Krakově je velké letiště s 8+mil odbavených cestujících, z toho asi 0,5 mil. na vnitrostátních linkách.
Pokud bychom tuto oblast velikostí srovnali s „malou ČR“, jsou tu dvě letiště, vzdálená pouze cca 100km, s celkovým počtem odbavených cestujících asi 14 mil. (2019). Nepřijde mi to nesrovnatelné.

Karel_x

Opravuji, celkem „jen“ 13,2 mil

Jiří

A taky nejhorší životní prostředí v Evropě a částečně se to přesouvá i k nám a ovlivňuje to ovzduší. V Ostravě se nedá vůbec žít, pokud nechcete riskovat zdravotní komplikace nebo jistou smrt. S tím ale nic nehodlají udělat.

Karel_x

Když jsem byl naposled v Ostravě, chodilo tam po ulicích docela dost lidí a vypadali všichni poměrně živě. Pamatuji i Ostravu 70. let, to bylo úplně jiné kafe. Také pamatuji doby, kdy se ještě topilo (i vařilo) ve všech velkých městech uhlím, a střešní tašky nebyly červené, ale černé. A co teprve ekologie za markýze Géra!

dvojiteF

😀