LOT posunul start nové linky z Prahy do Budapešti, letenky zlevňují už teď

Embraer E195 společnosti LOT. Foto: Letiště PrahaEmbraer E195 společnosti LOT. Foto: Letiště Praha

Polský letecký dopravce posunul o necelé dva měsíce start linky z Prahy do Budapešti. Namísto plánovaného startu 30. března vypraví

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin V.

Podle listopadových přepravních statistik Letiště Praha se poprvé za posledních několik let dostal do TOP15 Manchester (na 9. místě) a Budapešť na 15. místě. Obojí hlavně zásluhou Ryanairu. LOT může zájem o Budapešť ještě zvýšit. https://www.prg.aero/sites/default/files/obsah/B2B/Files/Statistics%20and%20reports/Prague%20Airport%20Traffic%20Reports/Traffic_report_1911_public.pdf

libcha

Autorovi: „ceny jednosměrných letenek u ČSA spadly k hranici kolem 1100 Kč, ještě před dvěma lety stála běžně zpáteční letenka pět tisíc korun a výše“. Čtenář se musí pekelně soustředit, aby rozklíčoval, že ceny nepadají k pětinovým částkám. Bylo by lepší, kdybyste srovnával srovnatelné. A obzvlášť v letectví, kde často zpáteční cena je úplně odlišná od 2x jednosměrné.

Petr

Ony jednosměrné letenky s ATRkou stály zcela běžně přes 4 tisíce (rok 2016). Pak si trochu nadělali do gatí, když tuhle trasu oznámil Ryan, a od té doby to spadlo ještě několikrát.

Ron

Rezervační systém ČSA v březnu stále ukazuje ATR na letu ve 1200 z PRG (OK790). Nebo máte letový řád jinde změněný?

Miro

Hurá. Vivat konkurence. Normální letadlo a normální ceny a snad se vrátím k ČSA na této lince.

Janina

Tak tady nejde o konkurenci, ale o vrácení letadel leasingovkám. ČSA bude mít na jaře už jen poslední 3 ATRka (a i ta by měla po létě myslím jít pryč) a ta bude točit na trasách s malou poptávkou, tj Košice, Varšava, Braunschweig pro Škodovku.