Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

LOT dál posiluje spojení do Asie, začne létat na Srí Lanku. Přebírá další dreamlinery

Boeing 787-9 Dreamliner v barvách polského dopravce LOT. Foto: LOT
Boeing 787-9 Dreamliner v barvách polského dopravce LOT. Foto: LOT

Polská letecká společnost LOT přidává od příštího zimního letového řádu další linku do Asie. Šestou destinací bude Kolombo na Srí Lance. Firma bude linku provozovat jako sezónní přes zimu.

Nová linka bude v provozu od 3. listopadu do 28. března, létat bude třikrát týdně s novými Boeingy 787-9. Letenky jsou již v prodeji, zatím ještě ne pro spojení z Prahy.

Podobně jako u jiných dálkových letů LOT jsou časy na přestup ve Varšavě relativně krátké a umožňují rychlé spojení na Srí Lanku. Dosud se z Česka na Srí Lanku létá nejčastěji se společnostmi z oblasti Perského záliv a přestupem v Dubaji, Šarždá či Dauhá.

Vidíme na Srí Lance velký turistický potenciál. Ročně z Evropy jezdí na Srí Lanku 1,8 milionu lidí a věříme, že díky pohodlnému letovému řádu s krátkým přestupem dokážeme oslovit řadu zákazníků nejen z Polska, ale i okolních zemí,“ říká šéf LOT Rafal Milczarski. Let potrvá devět hodin. Při kombinaci s přestupem linky z Prahy půjde zvládnout spojení za zhruba jedenáct hodin, což je aktuálně kvůli neexistenci přímé linky z Prahy na Srí Lanku nejrychlejší možnost, jak se na ostrov v Indickém oceánu dostat.

Srí Lanka dosud není tolik zasažena cestovním ruchem, jako jiné asijské země typ typu Thajska, je navíc velmi levná na pobyt.

Oznámení o nové lince přišlo jen pár týdnů poté, co firma začala prodávat letenky na spojení do Dillí. Minulý týden zahájila rovněž další linku z Budapešti do Londýna a oznámila dvě nové linky z maďarské metropole do Bruselu a Bukurešti.

LOT zažívá v posledních letech velkou expanzi, do konce letošního roku bude mít ve flotile už patnáct dreamlinerů. Letos převezme čtyři nové stroje.

Letový řád:
Varšava – Kolombo 15:35-05:10 středa, pátek, neděle
Kolombo – Varšava 07:35-13:30 pondělí, čtvrtek, sobota

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Roman Svačina

A co český protějšek?
P.S. je to tak 3 roky zpět co LOT chtěl koupit polský železniční dopravce PKP IC. Nevíte někdo o tom něco?

T.H.

ČSA budou regionálním dopravcem, a proč ne? Státem dotovaný LOT (2012 prakticky krach, aby pak v něm zahučelo postupně 800 miliónů zlotych a řešila to až Evropská komise) fakt není následováníhodným příkladem jen aby si někdo udělal dobře, že je to „české“. Navíc běda, až opět zdraží ropa…

Pavel

Jestli největší rozdíl mezi LOTem a ČSA nebude v odborné zdatnosti zástupců vykonavatele akcionářských práv. Pokud tedy polský stát do nich nalil 200 mln € a firma se postavila na nohy, tak je to asi lepší výsledek, než co provedli naši s ČSA. A jelikož Evropská komise tu dotaci nepřikázala vrátit, tak to asi nebylo úplně v nepořádku, i když se nám to může zdát docela nestandardní.

T.H.

Já u toho LOTu aktuálně vidím právě tu „odbornost“ a „růst“, jaký předváděl Luftjarda v ČSA… uvidíme, první krize rozhodne.

tomáš

Zajímavá alternativa, Srí Lanka je blíž a let se dá přežít i bez přestupu v Kataru či Dubaji.

DPDP

Tak záleží taky jaká bude cena letu.
Ale i let přes Dubaj se dá přežít, když si vybere let widebody letadlem 🙂
Rychlejší a pohodlnější je přestup přes Doha, Dubaj už je moc velká a přecházet min. 3km přes terminály a při tom přeskakovat lidi co si nemají kam sednout je fakt opruz 🙂

tomáš

Ano, Dauhá je asi nejpohodlnější. A Dubaj je pořád zlatá proti Abú Dhabi 🙂
Má tu někdo zkušenost s LOTem na mezikontentálním letu?

tomáš

Oprava: mezikontinentálním 🙁

soundman

Jo, B787 z WAW do NRT a zpět, úplně v pohodě.

Adrian

Vloni jsem absolvoval KTW-WAW-LAX a úplně v pohodě, servis odpovídal ceně, byl to hodně pohodový let. Akorát na zpátečním letu celá posádka působila, že jsou nějak rozhádání či co a na pax dost ohrnovali nosy.

Vítek

Juuuuu😊