Automobily Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

Loni hrozilo zastavení stavby, dnes se důležitý obchvat Třince otevírá

Stavba obchvatu Třince na silnici I/11. Autor: ŘSD
Stavba obchvatu Třince na silnici I/11. Autor: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic dnes dopoledne slavnostně zprovoznilo jedenáctikilometrový obchvat Třince na silnici I/11. První řidiči na něj budou moci vyjet kolem 18. hodiny. Stavba o čtyřech jízdních pruzích za necelé tři miliardy výrazně vylepší propojení dálnice D48 se Slovenskem a uleví obyvatelům Třince a přilehlých obcí i řidičům. Po staré silnici podle sčítání z roku 2016 denně projelo na 16 tisíc aut.

Nový obchvat je rozdělen na dvě části. O něco kratší úsek mezi Nebory a Oldřichovicemi stavěly společnosti IMOS Brno a D.I.S., zbytek z Oldřichovic k Bystřici získalo konsorcium firem Mota-Engil a SDS Exmost. Právě tato více než šestikilometrová stavba, jejíž součástí je devět mostů o celkové délce 1,8 kilometru, měla loni na kahánku.

Stavba obchvatu Třince na silnici I/11. Autor: ŘSD
Stavba obchvatu Třince na silnici I/11.
Autor: ŘSD

Firma SDS Exmost se dostala do insolvence, následně Mota-Engil ze stavby odešla. Ministr Dan Ťok situaci řešil s portugalským majitelem Antóniem Motou, po dvou týdnech se firma na staveniště vrátila. SDS Exmost je občas uváděna jako příklad společnosti, kterou položilo přílišné cenové podbízení v tendrech.

Obchvat Třince. Autor: ŘSD
Obchvat Třince.
Autor: ŘSD
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mraky

Škoda že tu není mapa – současná varianta, nová varianta …

babilon
Dominik

Stejně tak je trapné, v části textu používat diakritiku a v části ji vypustit. Například „Čtyřproudá stavba za necelé tři miliardy vyrazne vylepsi propojeni dálnice D48 se Slovenskem“.

Tento web má opravdu úroveň a je opravdu škoda si ji kazit takovými maličkostmi.

Jan Sůra

Děkujeme za upozornění, došlo k tomu při editaci textu přes mobil. Za chybu se omlouváme.

Jakub

Čtyřproudá, nebo spíš čtyřpruhová? Čekal bych, že aspoň na tomto webu by mohli vědět, jak je to správně, ale bohužel ne…