LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Litoměřice vybírají, kdo bude provozovat MHD dalších deset let

Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: litomerice.czAutobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: litomerice.cz

Cestující v litoměřické městské hromadné dopravě čeká možná od poloviny příštího roku změna, s jakým dopravcem budou jezdit.Radnice vypsala soutěž

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Štekl

Autobusy Karlovy vary

Milan

No vida, tak podle skoro 100% nárůstu cestujících se ukazuje, že doprava zdarma celkem výrazně přispívá k využití veřejné dopravy na místo aut. Ačkoli možná bude pan Sůra tvrdit, že tito noví cestující předtím jezdili na kole nebo chodili pěšky.

Milan

Vždyť píšu, že podle Vás jízd aut neubylo, ale zřejmě v ulicích ubylo pěších a cyklistů, protože tito nyní využívají MHD zdarma:)

železničář v důchodu

A čemu (a komu) vadí, když lidé šetří svůj čas tím, že se místo přesunů pěšky či na jízdním kole přesouvají MHD? K tomu účelu je přece MHD zřízena!

Gejza

No jestli město velikosti Litoměřic platí za MHD 15M ročně, tak proč ne. Ale u Prahy by to bylo zvěrstvo.
Jinak nezapomeňte, že v květnu a červnu je ve městě více návštěvníků a spousta cest vznikne prostě tím, že je to zadarmo a nenahrazuje cesty jiných modů. A i to přesedlání z kola si dovedu představit – komu by se chtělo šlapat od Labe nahoru do Pokratic, když může jet busem zadara…

David

Tak tohle je hodně odvážné tvrzení. Dle mého pohledu aut v Litoměřicích rozhodně neubylo. Navýšení počtu převezených cestujících vidím opravdu v tom, že 1. místo toho, abych šel pěšky, tak jedu autobusem a 2. k Mařce nejedu 1x za měsíc, ale když je to zadarmo, tak k ní jezdím 1x za týden.