Liberecký kraj odkládá plány na autobusovou linku k vrcholu Ještědu. Kvůli kolonám

Parkování na Ještědu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czParkování na Ještědu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Kraj připravuje linku na příští rok.

Zpět na článek
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Frantík

„Kraj už dříve uvedl, že linka na parkoviště v nadmořské výšce 915 metrů má být komerční a kraj by ji nedotoval.“
Nicméně mohl by ji objednat a ponechat si zisky…

Zdeněk Konvalinka

Liberecký kraj má zálibu v tom, že se jenom projednává a jinak se neděje nic. Viz lanovka na Ještěd, skokanské můstky v Harrachově…

Démon

Jaký idiot vymýšlí linky na Ještěd. Zakázal bych tam i auta krom zásobování. Lidé mají nohy, jsou tlustí a svět jim ještě vymýšlí lanovku na Mont Everest 🙁

Pepa z depa

Dokud bude na Výpřeži semafor s intervalem 25minut, tak tam bude autobus víc stát ve frontě a na světlech, než jezdit. Navíc bych to mezi těmi cyklisty, koloběžkáři co se ženou dolů a turisty nechtěl řídit. Do prvního úrazu.

Honza Navrátil

Kdo vymyslel takovou blbost. Doporučuji mokrý hadr na hlavu. Opakovaně.

Jiří Kocurek

Říkám si, jestli by často jezdící autobus MHD ty kolony výrazně nezmenšil. Lístek v ceně parkovného pod kopcem…

Jarda

tak jako nahradka za lanovku by mohla, však strana z liberce na vrchol je otevřena a nová, na druhou stranu do hodek je to zavřene.

Jiří Fišer

Pokud se nic nezměnilo, linka by jezdit mohla. O prázdninách by jistě byla návštěvníky Liberce využívána. Ve všední dny teprve od 17:00 a v sobotu od 15:00 je silnice od Vypreze směr na Hodky řízena semafory. Jinak je směrem od Liberce na Vyprez a dál na Ještěd volná. Takže možnost, že se autobus dostane do kolony je pouze v neděli. Škoda takového rozhodnutí.

veli.k

Já upřímně vůbec nerozumím tomu, proč je na Ještědku a na vrchol Ještědu vůbec povolen autům vjezd. Parkování maximálně na Výpřeži a pak nechť jdou lidé pěšky…. proč by se až na kopec mělo jezdit autem.

rtep

Přesně tak.
Je to něco, z čeho je mi už dlouhodobě šoufl. Na spoustě krásných míst nejen v ČR je v podstatě pusto a prátdno. A pak jsou tu místa, která jsou profláknutá. A na těchto místech potkáte asi tak 10% lidí se vztahem k turistice a přírodě a zbytek si jen potřebuje vyfotit selfíčko.

František Hučava

Tak počítám, že když to Hubáček takto projektoval, tak ještě žádný instagram nebyl 🙂

J.D.

Často je to tam kvůli autům dost nebezpečné. Pohybují se tam cyklisti, chodci, různé elektrovozítka…

veli.k

Přesně tak no. Vede tam turistická značka, pohybují se tam děti, psi, kočárky, jak říkáte občas i cyklisté a spol. Ano, samozřejmě zásobování atd. ať tam nějakou výjimku jezdí, ale oproti současnému stavu bych to výrazně omezil…

František Hučava

Tak pokud tam bude poradna nová lanovka tak asi omezení vjezdu až nahoru třeba jen na hotelové hosty smysl asi dává. Ta cesta od toho posledního parkoviste nahoru už není na provoz moc dimenzovana. Jinak ale nechápu zas tu morální paniku, že se na takové místo dá dojet autem. Takových míst je, Fichtelberg například, celá řada výhledu i horských hotelu v Alpách…

Igor Mauricio

Třeba proto, že na vrcholu hory je podnik řadící se mimo jiné mezi služby občanské vybavenosti (hotel, restaurace…)?

Symerský Marek

To je na Lyse hoře také a auta tam nesmí…

Jiří Kocurek

Není tam náhodou nějaký dodatek pod tou značkou zákazu vjezdu motorových vozidel? Na mapy.cz, na ortofoto, je nahoře na Lysé vidět něco až příliš připomínajícího sedmičkovou Karosu.

Kernteriér

Na Lysou horu linka stále jezdí a jezdila i v minulosti.

ABC

Chánov není Jeruzalém a Ještěd není Lysá hora … otázka je kolik lidí pak dá pár stovek za lanovku kvůli kafíčku nahoře.

František Hučava

To parkování nahoře je taky zpoplatněné, takže to vyjde nastejno.

Rochličák

Bude-li jednou do provozu uvedena ta oběžná lanovka s malými kabinkami, tak jsem pro maximální omezení vjezdu IAD. Romantika při západu slunce může bejt i v té lanovce, nejenom v autě nahoře na parkovišti.