Liberecký kraj chystá nákladnou opravu silnice k Ještědu

Oprava silnice. Ilustrační foto: Liberecký krajOprava silnice. Ilustrační foto: Liberecký kraj

Po dvanácti letech opraví Liberecký kraj jednu z nejvytíženějších silnic III. třídy v regionu. Silnice III/2784 v úseku Horní Hanychov

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MarSei

Opravu silnice?! Místo toho, aby na Ještěď dali zákaz vjezdu, ještě budou opravovat silnici? Co nějaká ochrana životního prostředí, to nikomu nic neříká?!
Na Pustevnách už si stěžují, že tam jezdí hodně aut – no bodejď by ne, když to nikdo neřeší a nedá tam jednoznačný zákaz vjezdu! Jenže to by těm „smraďochům“ za těmi volanty zřejmě upadly nohy, kdyby museli jít pěšky, že?! Někteří, kdyby mohli, tak s tou svou popelnicí vjedou až do obýváku, jen aby nemuseli udělat tři kroky navíc!

Michal Štěpán

Ale ta silnice z Horního Hanychova do Výpřeže je opravdu v katastrofálním stavu. Když jsem si tam koncem dubna během koronakrize vyrazil z Prahy přes Ještěd na silničním kole, tak sjezd do Liberce moc příjemný nebyl. To se prostě se silnicemi v Německu (kde jsem v té době nemohl trénovat) nedá srovnávat. Takže za mě palec nahoru, že bude konečně pořádná rekonstrukce této turisticky významné silnice.

pozorovatel

Jen je asi trochu problém, že ta uzávěra bude trvat tak dlouho a postihne nejen zimní sezónu, ale především právě tu cyklistickou.

Michal Štěpán

No jo, když je něco totálně špatně, musí se to od základu předělat. Ta silnice opravdu potřebuje důkladnou opravu a ne nějaké flikování. Po opravě by měla za ideálních okolností taková silnice vydržet dalších 30 let bez větších zásahů, pouze každých 8 – 10 let vyfrézování vrchní částí asfaltu a položení nové.

Jindra

Pro autíčkáře tedy bude Ještěd od Liberce nedostupný. Kdo nepojede od Světlé/Osečné musí nahoru lanovkou nebo po svých.
Pro dojíždějící z Českodubska prima komplikace při omezeních na rychlostce u Rádelského mlýna.

Jiří Kocurek

On neprojede ani autobus a i sanitka (zaklepat na dřevo, snad nebdue potřeba) to bude muset objíždět naokolo cestou z/do Světlé.

Martin

Radelsky Mlýn je bez kolon, jezdím tam denně a eventuálně to můžou vzít přes Rasovku …