cargo

Liberec po téměř dvou letech obnoví autobusy po půlnoci

Tramvaj T2R před poslední otočkou do Vratislavic na terminálu Fügnerova. Foto: Jan SůraTramvaj T2R před poslední otočkou do Vratislavic na terminálu Fügnerova. Foto: Jan Sůra

Dvě okružní linky mají jezdit každý den, město po půl roce vyhodnotí obsazenost.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
T. B.

Super věc, momentálně mám problém, když chci přijet v neděli pozdě večer do Liberce a dostat se na kolej. Věřím, že to uvítá spousta studentů, včetně obyvatel Liberce.

V. K.

Ať se na mě v Liberci nezlobí, ale stotisícové město bez noční dopravy je ostuda.

martinek.k

Naprostý souhlas.

Apten

To budou vyhozené prachy, jako u nás v Opavě. Jezdí tu noční linka hvezdicově po celém městě.Do městských částí to ani nezajíždí.(Tam končí ve 23 hod).Tak že normálně ve dne 15 min jízdy v noci se to protáhne na 45min jizdy. A v autobuse 2 lidí. Výmluva MPO, že to ráno sváží řidiče do práce a před dop.podnikem plné parkoviště aut. A to je Opava poloviční než Liberec jak plochou tak počtem obyvatel.

rozinka

A nestihne to ještě pomstychtivá Burešova vláda v demisi (po projetých bolbách) zakázat?

Jindra

S vaším, promiňte „prostoduchým příspěvkem“, jděte spíše na web Respektu či Reflexu.

rozinka

Milá kobliho, nespletl. To že vy máte špatnou paměť a nepamatujete si jak tady loňskou zimu řádil váš vůdce a zakazoval večerní metro, tramvaje, autobusy, vymýšlel kontroly ve vlacích na hranicích okresů, neznamená, že si to nepamatují jiní. A všechno to je o likvidaci dopravy tou sebrankou, která už snad brzo potáhne.

Jindra

Já jsem ANO nevolil a pokud čekáte od odborníků vašeho slepence výrazné zlepšení, je to jen a jen vaše záležitost a víra v lepší budoucnost.

Jindra

Nic ve zlém, ale spletl jste si web.

AFO

Zase rovnák na vohejbák. Hnát prázdnou tramvaj do Lidových sadů je samozřejmě ekonomická blbost, ale tohle je zase druhý extrém – určitě se mi chce jet do Hanychova před Vratislavice… Noční doprava pro stotisícové město: – tram Hanychov – Fügnerova – Vratislavice – v budoucnu Jablonec (rozchod to už umožňuje) – bus Fügnerova – Lidové sady – Harcov – Kunratická – Jablonec Mšeno – bus Růžodol – Pavlovice – Ruprechtice – Fügnerova – Dobiášova – Vesec – Doubí (když si obce připlatí, dá se protáhnout na jedné straně do Stráže, Mníšku, na druhé do Šimonovic, Dlouhého Mostu) Odjezdy 0:20 v… Číst vice »

Pája

Některá města část sítě v noci nenapájejí. Ztráty jsou na malý provoz obrovské. I proto se v noci někde prohání jen autobusy.

Petr

Tak Liberec bude od prosince mít dokonce noční autobus z Prahy od posledního metra a zpět zase na skoro první metro.
Takže tohle bude vhodná nezující doprava po městě, tedy doufám že to bude aspoň trochu navazovat.

Vlastimil

To asi nee… Autobus od posledního metra přijede do Liberce v 02:16 a první spoj Z Liberce jede v 03:20. V této době žádná MHD nejezdí. Bude jezdit jediný spoj na lince 93 a 94 s odjezdem z Fügnerovy v 00:20, nic víc.

Petr

Aha odjezd v 00:20 bych v krajském městě nenazýval „nočním spojem“, ale spíše posledním „večerním“.
V tom případě je i název článku zavádějící.

Jenda

To není názvem článku, tak to nazvalo město.

Jindra

Souhlasím, tohle Liberec neumí. Přijede noční bus uprostřed noci, ale vydělat dáme taxíkům. O tom, že MHD nejede ani chvíli po půlnoci od busu z Prahy ani nemluvím. To je naprostá ubohost radních.

Btw: Podobné to bylo a zase je s prvním vlakem na Pardubice. Odjezd ve čtyři. K němu MHD taky nejezdilo/nejezdí.

Kate

Linky 97, 98 a 99 s příjezdem cca ve 3:50 na zastávku Nádraží (a pokračující služebně do garáží) jezdí už skoro deset let, v článku zmíněné rušení nočních linek se jich netýkalo.