Lety Wizz Airu obslouží Boeingy ukrajinského SkyUpu, dopravce si pronajme tři stroje

Boeing ukrajinské letecké společnosti SkyUp Airlines na letišti v Oděse. Zdroj: Facebook.com - SkyUp AirlinesBoeing ukrajinské letecké společnosti SkyUp Airlines na letišti v Oděse. Zdroj: Facebook.com - SkyUp Airlines

Dosud tvořily flotilu Wizz Airu výhradně Airbusy, několik jich však musel dopravce kvůli problémům s motory dočasně odstavit.

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Viki

Nic nového, od podzimu pro Wizz létalo slovenské Go2Sky taky s Boeingama. To se tu nepsalo. Létá pro ně kdokoliv má volné letadla.

Vitapb

Jak to vlastně vypadá s ostatními ukrajinskými letadly a s dalšími, co zůstaly vzhledem k uzavření leteckého prostoru, uzeměny na Ukrajině? Ty ukrajinská, co byla zrovna mimo UA někde létají?

Apex

Pokud mám správné informace, tak SkyUp funguje nejlépe a snad jako jediný, podařilo se mu dostat většinu letadel z Ukrajiny a funguje zejména v rámci charterů a jako ACMI. Bázuje letadla ve více zemích a nabízí svoji kapacitu touroperátorům. Bázovaly letadla v SSH, HER, HRG, dříve i ZNZ a v rámci ACMI létá z PL, Pobaltí, teď pro Wizz. Společnost vrátila jen 2 737-900 leasingové společnosti. Mezitím si založila pobočku na Maltě, takže má i EU licenci/AOC. Windrose, což byla/je také charterová společnost, také nelétají, ale mělo se jim podařit dost část flotily z UA a od března 2024 by… Číst vice »

Vitapb

Díky za odpověď. A letadla aerolinek ze zbytku světa se podařilo dostat ven na základě nějaké dohody? To co na Ukrajině zůstalo je nějak zakonzervované? Padlo něco do rukou rusáků?

Air Traveller

tak letadla aerolinek ze zbytku sveta moc do rukou russaku nepadla, protoze pokud vubec, tak se nachazela na zapade, a bylo jich jen par, neb tam vsichni prestali letat jeste pred okupaci.

par letadel tam mel wizz, s jednim akcne uleteli ze lvova

SaulGoodman

SkyLine Express dostal loni v prosinci z Boryspilu svůj 777-300ER. V prosinci 22 turecké letectvo odletělo z Kyjeva se dvěma A400M. V září 22 Wizz evakuoval ze Lvova A320. Další tři by měl mít Wizz v IEV stále, ale údajně v pořádku. To je asi ze zahraničních operátorů vše. Domácí samozřejmě řadu letadel na UA mají, včetně patřících leasingovkám.

PetrN

Tak to se dezolati a proruské filcky po*erou, až tím poletí 😂 ..I když, většina z nich stejně necestuje dál, než do místní večerky pro pětku Braníka 😀

Vitapb

A ještě u toho plivou na toho zlýho vietnamce, co jim to prodá v sobotu v půl devátý o 5 korun dráž než v Kauflu 🙂

Martin

Akorát váš příspěvek je na úrovni, těch dezolatu 😞

PetrN

Ne, není. Jakékoli zesměšnění nebo ponížení těchto lidí není dostatečné 🙂

Kamil Novotný

Takové diskuze ale patří na Novinky, nikoliv sem. To bylo na začátku roku řečí o amnestii a nových pravidlech diskuzí…

Kamil Novotný

Když čtu takový komentář na zdejším webu, tak si říkám k čemu byl ten článek o etickém kodexu diskuzí na těchto stránkách.
Nezměnilo se vůbec nic, bohužel.

PetrN

Komentář je k tématu. To, že vám nevoní není můj problém. Dle reakci se mnou naprostá většina lidí souhlasí. A hlavně, znovu říkám, je to k tématu, existuje potenciální skupina lidí, kterinkdyz si koupi letenku u wizzu, a poletí s ukrajinskou aerolinkou, může jim to vadit. Ano, méněcenných lidí, ale existují.

David

Mene cenym vadi Ukrajina? To je chore …

PetrN

Ano, každý, komu vadí ukrajinské letadlo proto, že je ukrajinské, je u mě méněcenný člověk. Stejně jako každý,.kdo se jakkoli zastává Ruska. Ale ok, to sem nepatří

Balíkář

Mám rád letadla typu Iljušin, Tupolev, Jakovlev, ale i Antonov, letěl jsem IL-96 Aeroflotu přes Moskvu, můžete mi napsat, co že to vlastně jsem? 😀

PetrN

Netuším, co jste, patrně fanoušek do letadlel? 🤷 … Na tom není nic špatného. Špatně je, pokud někdo obhajuje russkou agresi a nadává dopravcům(Regio, Leo …) za to, že jezdí na Ukrajinu. A že takových méněcenných lidí je. To, že někdo v minulosti (před teroristickou invazi) létal přes Moskvu, na tom absolutně nic špatného není 🙂

Martin

Komentář není k tématu, pouze se řadíte do pozice lidí nad kterými si rádoby utahujete. V diskuzi na idnesu bych to pochopil ,ale v diskuzi o dopravě nikoliv.

Kamil Novotný

No tak vadit jim to může, nemusí to být ani méněcenní lidé. Mě třeba když si koupím letenku se Smartwings a přiletí Bulhar, tak to taky vadí. Takže třeba to také může být o důvěře v dopravce.

PetrN

Jakože nejméně spolehlivý dopravce v Evropě (wizz) má větší důvěru než Skyup? A z jakého důvodu? Protože je z ukrajiny? Pak se takový člověk řídí předsudky a platí pro něj vyse uvedené.

Martin

Souhlas

Jiří Kocurek

Poznají to vůbec?