Letos enormně přibylo incidentů s cestujícími, řekla šéfka odborů amerických letušek

Letuška, ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLetuška, ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Na palubách amerických letadel roste napětí a přibývá případů otevřeného násilí vůči personálu.

Zpět na článek
30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

Dnešní letecká doprava je v podstatě odnětím svobody. U kratších letů dobrovolným, u delších vám nic jiného nezbývá. Trvá od momentu průchodu bezpečnostní kontrolou před vzletem do opuštění celního prostoru po přistání. Je běžné, že v zadržovacích a vazebních celách funguje psychika jinak a mnohdy stoupá agresivita. Bylo by dobré, kdyby se odborníci zamysleli, zda by se tento problém nedal nějak humanizovat, aby se člověk v letadle, zvláště pak při řetězci před nástupních a nástupních procedur necítil natolik nekonformně.

Y.K.

Především by bylo dobré kdyby se každý zamyslel sám nad sebou, zejména ve chvíli kdy hodlá „vyrukovat“ či „dělat dusno“. Každý kdo malinko použije mozek, pochopí smysl procedur a vloží trochu vlastního nasazení do přijatelné atmosféry. Sama od sebe nevznikne.

Jirka B.

No tak ono se neni ani moc co divit, kdyz v USA vylucuji z prepravy rodiny proto, ze si 2 lete dite sundava nahubek. V zasade tim popudi i ty ostatni, kteri si o tom jen prectou a pak uz staci jen mala jiskra na uplne.jinem letu, kzwry nema s puvodnim incidentem nic spolecneho a ohen je na strese.

Kamui

Násilí je blbost, ale jinak letadlo má tu výhodu, že pokud si náhubek sundáte až po startu tak už s vámi nic neudělají, protože letadlo na rozdíl od autobusu nebo vlaku nemůže jen tak zastavit na nejbližší zastávce, kde vás posádka vyloučí z přepravy.

Radek Janata

Neudělají? V krajním případě můžou kvůli vám předčasně přistát. A to rozhodně není levné.

Jenda

No…ono v případě konfliktu zastavit může a cestujícího to pak kromě zatčení stojí pár set tisíc až jednotky milionů.

Adam

Takové jako vy posádka reportuje a domu vám přijde pokuta okolo 1000 eur

Kamui

Za co? Za porušení smluvních přepravních podmínek je 1000 €?

Tomas

v závislosti na legislativě toho kterého státu to ani zdaleka není jen „porušení smluvních péřepravních podmínek“.

už jen proto, že v řadě států to není o smluvních podmínkách, ale o nařízení státu.

Jenda

Já u nás konflikty s personálem ve službách vídám za poslední půlrok všude, nejen v letadlech. Dobrá půlka případů bývá kvůli rouškám, ale plno lidí chytá amok kvůli úplně banálním věcem (třeba restart platebního terminálu nebo kilo nektarinek stojící 99 Kč). Dřív to bývala výsada všelijakých podivných existencí, ale teď jsou agresivní i od pohledu úplně normální lidi. Nevím, jestli jsou ve stresu z finanční situace, nebo co se to děje. Ale rozhodně souhlasím s posledním odstavcem v článku – pokud se jako zákazník přidáte na stranu personálu, tak danému hysterikovi ve většině případů ihned sklapne.

Oce

Zastat se personálu zas tak dobrý nápad není. Letos někdy v únoru tak chlap přišel o pár prstů na ruce, které mu drban ufiknul mačetou poté co se ten chlap zastal vlakvedoucí kdesi u Kralup…

Luke

Link or it didn’t happen!

On.

Děje se to že spousta lidí přestala vnímat rozdíl mezi „anonymním prostředím“ internetu a realitou. Současně je nesmírně populární na internetu nadávat, dehonestovat každého kdo si dovolí mít jiný názor a k tomu spousta lidí má pocit práva a omezení na které nikdo nemá právo.

Roman Soudný

Mě nejvíc fascinuje ta neskutečná hloupost pasažérů, kteří napadnou palubní personál. Jakoby si neuvědomovali, že rána pěstí letušce je zaručený způsob jak se dostat na no-fly list, který mezi sebou aerolinky sdílejí, nebo ještě lépe, na no-fly list federálních agentur, ze kterého Vás jen tak nevymažou. Takže pak ani nemůžou sednout na letadlo jiné společnosti a musí jet buď autem, nebo autobusem. Už navždy.

Butrusik

To si lidé, kteří jsou schopni prastit letušku, opravdu neuvědomují 🙂

Tomas

ano, ti pasazeri jsou hloupi. trash.

Y.K.

Myslím, že si neuvědomují v takové chvíli nic.

Vnější pozorovatel

Starejte se o sebe a nebudete mít problém. Je to snadný.

Karel

Přesně tak, takže když mě někdo ohrozuje ne nošením roušky, je plně na místě někoho upozornit, že porušuje svoji povinnost.

Jirka B.

Jasne, ono vas to 2lete dite zajista poslechne a omluvi se. Vite, ono rodice se snazi, ale dite ma proste svou hlavu. Ale kde vladne blbost a strach, tam je vse ostatni marne …

Tomas

proč s tím 2 letým dítětem proboha do letadla lezou?

Martin Csabo

Proč sem furt Jirko taháš dvouletý dítě? Osobně si nemyslím že letuška přijde ke dvouletýmu dítěti a začne ho poučovat o rouškách, právě naopak letušky většinou tyto situace (s dvouletými dětmi) nechávají bez povšimnutí

Petr

2 létě dítě třeba v ČR má výjimku z této povinnosti 😉

Miroslav Zikmund

Dnes v TV – vzbouřila se škola s nošením náhubků, protože dětem se špatně dýchá, dívenku už 2x kvůli náhubku odvezla „rychlá“ upadla do bezvědomí a škola odpovídá za „bezpečnost“ ….

Nenošením náhubku chráním svoje zdraví před následky jeho používání ….

Jaaa

Má používat funkční náhubek a ne čínskej šmejd.

Vnější pozorovatel

Na uzkostny stavy jsou prášky.

Martin Csabo

A u letušky i povinost

Miroslav Zikmund

Pokud máte respirátor, pod ním a na něm roušku, tak vás nikdo bez náhubku neohrožuje …

Honza Vrba

Argument z říše: „Když pojedete bezpečnou rychlostí, nikdy nebudete ohrožen střetem s ostatním provozem“🤦

Lukas

Kdyz mate pocit, ze vas ohrozuje nekoho nenoseni rousky, nemel byste opoustet byt 🙂
BTW… na vlastni ochranu se pouziva respirator…